Ninjerův čtenářský deník 2: Demented vrací úder

Založil demented, 30 Říjen, 2010, 15:16:16

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

demented

30 Říjen, 2010, 15:16:16 Naposled upraveno: 30 Říjen, 2010, 15:18:11 od demented
"Prečo nie?" povedala si Britney Spears a oholila si hlavu. Keďže som lenivý, priznávam, že som sprosto obšľahol Ninjerovu "šablónu" pre postovanie  ;)


Daredevi vol.2 #71 - #75 - Desatoro
(Daredevil vol.2 #71 - #75 - Decalogue)

Scenár: Brian Michael Bendis
Kresba: Alex Maleev
Preklad/Edit: keram

Zo spolupráce Bendis/Maleev snáď ešte nikdy nevzišlo nič zlé (minimálne pod hlavičkou druhého volumu Daredevila). Výnimkou nie je ani v poradí 12. book s názvom Desatoro.  Sledujeme v ňom príbehy niekoľkých ľudí, ktorí sa zišli na terapeutickom sedení, kde si vzájomne vylievajú srdce o tom, ako im Daredevil zasiahol do života. A možno príde aj samotný Daredevil  ;) Neviem, čím to je, ale Bendis je najsilnejší v príbehoch, kde sa venuje životom obyčajných ľudí a elastáci v ňom hrajú druhé husle. Neviem a ani neriešim. Povedať, že Maleevova kresba k tomu sadne ako riť na šerbeľ, by bolo úplne zbytočné, takže sa ani nejdem obťažovať. Vadila mi tam len jediná vec. Prečo sa nasilu snaží vtesnať každý príbeh do reálií Marvel univerza? Prečo musí byť každý terorista (psychopat, čarodej atď) členom Ruky (A.I.M, Hydry atď)? Aký význam to malo pre dej? Áno, žiadny.   


Hodnotenie: 9/10

LINK: Daredevil vol.2 #0.5 - #50 - #56 - #119, #500 + Annual


Seekers Into the Mystery #1 - #15

Scenár: John Marc DeMatteis - 'J.M. DeMatteis'
Kresba: Glenn L. Barr / Jon J. Muth

Ďalšia nekonformná séria od Vertiga o mužovi, ktorý sa snaží nájsť samého seba. Lucas Hart je neúspešný Hollywoodsky scenárista, rozvedený, manželka ho toleruje, dcéra miluje, momentálne chodí s herečkou menom Rhonda. Keď bol malý, myslel si, že vie lietať. Bohužiaľ, dostal sa do životnej fázy, kedy sa mu začali v hlave drať na povrch potlačované spomienky a uvedomil si, že ona vidina lietania, bol len spôsob, ako sa vyrovnať s oveľa drsnejšou realitou. Lucasov otec, ktorého nadovšetko zbožňoval, ho v detstve pohlavne zneužíval. Lucas tomu nechce veriť, chce preto svojho otca konfrontovať osobne, a tak sa vydáva domov. Cesta za poznaním  plná mystiky, spiritualizmu a slovami hlavného hrdinu "new age bullshit", sa môže začať.     


Hodnotenie: 7/10

LINK: Seekers Into the Mystery #1-15 (Vertigo)demented


Gravel #21

Scenár: Warren Ellis / Mike Wolfer
Kresba: Mike Wolfer

Strastiplná, trojročná púť bojového mága a zároveň príslušníka S.A.S Williama Gravela je na konci. A že sa s nami rozlúčil vo veľkom štýle. Finálna bitva, pri ktorej padne celý Londýn, sa len tak nevidí. Hoci pre mňa sa táto "tortúra" defacto len začína  ;) Celkovo vzaté to bola dobrá séria. Pár hluchých miest by sa samozrejme našlo, pár čísel bola vyložená vata a tretia časť ságy sa už tiahla ako sopeľ z nosa, ale bola to dobrá séria. William Gravel mi bude chýbať. Snáď ho pán Ellis a pán Wolfer niekedy oprášia a naservírujú nám nejaké ďalšie dobrodružstvo  ;)     


Hodnotenie: 8/10

LINK: 27.10.10 - 02.11.10Deadpool Team-up #888

Scenár: Cullen Bunn
Kresba: Tom Fowler

Séria Deadpool Team-up vznikla ako reakcia na enormnú popularitu Deadpoola a v podstate ide len o ťahanie bubákov z peňaženiek fanúšikov. Každé číslo predstavuje príbeh, ktorý stojí sám o sebe, píše ho niekto, o kom ste v živote nepočuli a predpokladám, že počuť ani nebudete a Deadpool si to v ňom rozdáva so známymi, menej známymi alebo neznámymi, úplnými skrachovancami Marvel univerza. Čiže taká blbina, ktorej miera zábavnosti sa odvíja od počtu vtipov nasekaných do čísla. V tohtomesačnom záseku si to Deadpool rozdáva s Thingom. Thing ako bývalý wrestler bol prizvaný komentovať jedno takéto podujatie, ktorého sa náhodou účastní aj Deadpool na poste manažéra tímu psychopatov, ktorí si hovoria "The Armaggedonists". Obaja zažijú neskutočné zdesenie, keď zistia, že dnešný wrestling je viac o herectve než skutočnom zápasení. Čo človek narobí. Z letargie ďalšieho priebehu nudného večera ich vytrhne až príchod medzigalaktického šampióna v zápasení, ktorý si nadáva Max Intensity a vyzve pozemského šampióna na zápas. Keď sa nikto nehlási, dôjde na vyhrážky a na tie už zareaguje naše neohrozené duo, ktoré sa ale inak za normálnych okolností nemusí.       


Hodnotenie: 5/10

LINK: 27.10.10 - 02.11.10Motel Hell #1

Scenár: Matt Nixon
Kresba: Chris Moreno

Skupinka rôznorodých osôb je pozvaná do "vínnych kúpeľov" uprostred ničoho. A sranda môže začať. Neskrývam nadšenie  :) Po prvom čísle to vyzerá na zábavnú žánrovku o psychopatickej rodinke  ;) 

Hodnotenie: 10/10

LINK: 27.10.10 - 02.11.10
Botanick

Team Up nikdo nepřekládá ? Měl jsem pocit, že to má někdo rezervované.
A little library, growing larger every year, is an honourable part of a man's history. It is a man's duty to have books. A library is not a luxury, but one of the necessaries of life.
Henry Ward Beecher

eda

Ale ano demneted na něm maká jako divý ale fláká se mu editor (já ho znám je to pěkně líná mrcha)
Boubín. nelíbí.
Netopýři těžko přeperou líný šváby a plechová gondola rozbouří salámy.
Za svoji práci požaduji peníze nebo ekvivalent v žabích kůžích.
Takže, ty jsi mi chtěl rozčísnout pěšinku, cizinče.

demented

Citace od: elithya v 30 Říjen, 2010, 23:53:59
Ale ano demneted na něm maká jako divý ale fláká se mu editor (já ho znám je to pěkně líná mrcha)


Pravda  ;), ale na jeho obranu - má toho strašne veľa. Alebo ste si ešte nevšimli, že to na nás chŕli ako stroj? Komiksy som mal samozrejme na mysli  :D

Ninjer

No, dobrý, ty úchyláku  :-- Docela koukám, že ten Deadpool team-up od tebe dostal málo - Ne že bych ho čet, ale obálka vypadá skvěle a ten tvůj popis mě taky spíš nalakál, než nic jinýho - Koukej psát, co se ti taky líbilo/nelíbilo, ty líná kůže  :--

A Motel Hell může bejt fajn - dočti a referuj :P
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

demented

Obálky majú vypadať skvelo, to je predsa ich účel - nalákať  ;) Inak je to poväčšinou priemer. A čo sa týka Motel Hell, zatiaľ je von len prvé číslo a podaktorí, to majú rezervované, takže je dosť pravdepodobné, že sa to objaví aj na fóre v zrozumiteľnom jazyku  ;)

Raul

prvni cislo motel hell se mi taky libilo, jsou tam zajimave dejove vychytavky, ktere to separuji od toho, aby se z toho stal horor plny jen zanroveho klise (i kdyz toho je tam taky kupa :))
info o prelozenych a prekladanych comxech:
http://kocogel.info/index.php?topic=178.0
Všechny mé překlady naleznete zde: https://www.mediafire.com/folder/a80euuydwd9sb/Komiksy

demented

01 Listopad, 2010, 16:51:53 #8 Naposled upraveno: 01 Listopad, 2010, 18:59:38 od demented
Bruce Wayne - The Road HomeScenár: rôzni
Kresba: rôzni

Bruce Wayne je späť. Cestovanie časom je zrejme hračka, ale o tom táto séria nepojednáva. Bruce Wayne sa vrátil, ale nikto o tom zatiaľ nevie. Svoju prítomnosť odhalil len Timovi Drakeovi alias Red Robinovi. V super hit-tech modernom obleku, ktorý ten jeho pôvodný Batmanovský strčí do vrecka, postupne obchádza všetkých svojich zverencov a zisťuje, ako si bez neho viedli. Na svoje prekvapenie zisťuje, že nikomu nechýbal a všetci si viedli viac než dobre ;). Hoci je táto sérka vydaná ako séria one shotov zabehnutých sérií, stojí mimo ich príbehových línií a s výnimkou Batgirl, Red Robina a Outsiders ju píšu aj iní ľudia. No... vlastne... väčšinu z toho pokrýva Fabian Nicieza a keďže Oracle, komisár Gordon a Rass Al Ghúl  ;) svoje série nemajú, tak zmena na poste autora sa realizovala len u Batmana a Robina (Nicieza). Ale o inom som chcel  :D Okrem vyššie spomínanej dejovej linky ich spája ešte jedna, točiaca sa okolo novinárky Vicky Valle. Nešťasnica nešťasná odhalila tajnú identitu väčšiny superhrdinov Gothamu (dozvieme sa jej pohnútky, prečo tak činila) a kvôli tomu jej ide niekto po krku (tým bystrejším z vás už zrejme došlo, kto to má na svedomí...ak nie, dám vám malú nápovedu - mrknite na názov a obálku posledného one-shotu  ;)) a náš navrátilší sa fešák alias "Insider" sa ju vydáva zachrániť. Nič viac, nič menej. Som zvedavý ako bude Batman ďalej pokračovať. Môj osobný tip? Bruce Wayne zostane v kostýme Insidera, Dickovi sa do roboty pliesť nebude, založí akciovku Batman a.s. a rozšíri svoju pôsobnosť a ochranné krídla z Gothamu na celú planétu  ;)   

Hodnotenie: 6/10

LINK: Bruce Wayne - The Road Home One Shots (2010)

mankin

01 Listopad, 2010, 17:07:45 #9 Naposled upraveno: 01 Listopad, 2010, 17:12:54 od Mankin
Btw, pekné obálky, len ich treba dať do "správneho poradia" ;)
{alt}

Bez nadpisov:
{alt}

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal