Ninjerův čtenářský deník (nově na www.ninjer.cz)

Založil Ninjer, 28 Říjen, 2010, 23:32:30

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ninjer

10 Únor, 2011, 15:51:23 #30 Naposled upraveno: 05 Březen, 2011, 14:16:27 od Ninjer

Dark Reign: Fantastic Four

Scénář/Kresba: Jonathan Hickman / Sean Chen
Překlad/Editace: ivecpivec / elithya

Tahle pětidílná minisérie byla překvapivě fajn. Ústřední příběh je o tom, že se Mister Fantastic snaží pomocí stroje zkoumající alternativní reality zjistit, proč všechno tak hrozně dopadlo (superhrdinská občanská válka, invaze a nyní vláda Normana Osborna). Takže omylem Fantastickou čtyřku dostává do různých paralelních realit... a je to prostě jen takový šílený myšmaš, kde vidíme FF v různých středověkých, sci-fi, vojenských a jiných ujetých reálií...
Ale je to zpracovaný dost zábavně, nenudí to a hodně rychle odcejpá. Je to plný zábavných situací, kde nejroztomilejší je část s malýma fantastickejma dětma, co zůstanou doma a snažej se ubránit Normanovi. Zase žádný ujetý Sám doma, ale sranda to fakt je.

Hodnocení: 7/10

LINK: Temná Vláda: minisérie (posledné: Temná vláda F4 komplet)

Ultimo Vol 1

Scénář/Kresba: Hiroyuki Takei

Manga? Excelsior! Řekl si jednoho dne Stan Lee (ano, Ten Stan Lee) a po mnohých skvělých zkušeností s těmito japonskými komiksy se rozhodl si ji sám vyzkoušet. Jako Bůh ukázal prstem na jednoho z těch žluťáckých dříčů, na Huroyukiho Takeiho (známý hlavně pro mangu Shaman King), a milostivě ho nechal kreslit jeho komiks.
No, Mistr je teďka trochu na odpočinku (na které má po chrlení desítky komiksů měsíčně, které formovaly dějiny superhrdinského žánru, nárok), takže pouze píše něco jako námět a samotné zpracování už nechává na pánovi z Japonska (nechce se mi to skloňovat).
Příběh je japonsky megalomanský. Kdysi dávno jeden zvláštní týpek (který shodou okolnosti vypadal jako Stan Lee, akorát o pár kil svalové hmoty těžší) stvořil dvě zvláštní bytosti. Jedno představuje dobro, druhé zlo. Tyto bytosti potřebují svého pána a dal jim život proto, aby jednou provždy rozhodly, jestli je silnější dobro nebo zlo.

To se stalo před několika staletími. V současnosti potomci původních majitelů znovu naleznou své "panenky" a jdou pomocí jejich superzbraní rozsekávat mrakodrapy vejpůl. Jeden z takových potomků je obyčejnej studentík zamilovaný do obyčejný kawaii studentky. Svou bytost (zvanou Ultimo) najde v zastavárně, kde hledal vhodný dárek pro objekt své touhy, který pořádá svůj narozeninový večírek.

Tahle manga je plná šílené akce, ale na Japonce mi přišla poměrně nepřehledná. Obě bytosti mají nějaké rukavice, se kterými můžou dělat prakticky cokoliv. Chrlí do toho ještě nějaký hesla a je to nakreslený hezky, ale to mě nějak nechytalo. Ta civilnější část je mnohem zajímavější a docela sranda, ale žádný zázrak to zase taky není.

Poměrně fajn, ale další čísla si nejspíš nepřečtu.

Hodnocení: 6/10

LINK: http://jacgroup.zetsuboushita.net/?cat=16

Invincible Iron Man: Nejhledanější muž světa
(Invincible Iron Man 08-19)

Scénář/Kresba: Matt Fraction / Salvador Larroca
Překlad/Editace: Ronik / Elithya

Musím říct, že ze začátku jsem byl z tohohle Iron Mana skoro až nadšenej. Moc pěknej příběh, kde Fraction naprosto skvěle pracuje s postavami, který zde nejsou jenom ty známý figurky, co dělaj ty známý věci, ale scenárista jim dokáže opravdu vdechnout život a lecčím je obohatit. Tohle společně s dobrými nápady je hlavní deviza tohohle komiksu. Bohužel ale musím říct, že jak jsou jednotlivé epizodky fajn, někdy i naprosto výborné, tak mi přijde, že to nějak nedrží pokupě. Ne že by to nedávalo smysl (dává), ale i když se jedná o delší příběh, nepůsobí na mě celistvě, nijak zvlášť mě to nenutilo číst si další díl a přemýšlet jak to asi dopadne. Taky to pak prostě nemělo žádné pořádně vybudované finále či jiné výrazné "climaxy".

Přesto určitě kvalitní komiks, který rozhodně Iron Manovi nedělá ostudu.

LINK: Neporazitelný Iron Man (32) - last - 16.12.2010

Vinland Saga vol 1

Scénář/Kresba: Makoto Yukimura
Překlad/Editace: Dugy

Zpátky k manze. A pryč od manga stereotypů - žádné různobarevné vlasy, obří prsa a meče třikrát větší než hrdina, ale parádní příběh o vikinzích. Autor mangy je - jak bývá u Japonců zvykem - docela magor, a tak s neuvěřitelnou přesností a důrazem na detail vytváří komiks o vikingských kmenech, které byly jednu dobu slušným postrachem celé Evropy. Yukimura je ale nedémonizuje a představuje je jako normální lidi se svými starostmi a zálibami (co že mezi ně patří brutální vyvraždění celé pevnosti, když se její velitel na pár minut otočí jiným směrem). Není to rozhodně manga komická a parodizující, ale taky není natolik historická, aby si člověk připadal, že vlastně jen listuje encyklopedií s hodně obrázky.

V prvním booku se seznamujeme s chlapcem z Islandu, který bojuje po boku vikingů, i když z duše nenávidí jejich obávaného vůdce a chce ho zabít. Zde dojde na nějaké ty bitvy, které jsou neuvěřitelně prokreslené a přehledné (a samozřejmě i relativně realistické a brutální). V druhé polovině se vracíme k jeho dětství (když to nebyl dospělý 16letý zabiják) na Islandu, kde se v teple rodinného krbu dozvídáme něco víc o vikinzích a vzdálené zemi Vinland, kde je prý dost tepla, jídla a místa pro všechny (Jaká je to asi země? Nápověda: Existuje). Ale i zde se začíná schylovat k bouři...

Tohle je prostě skvělá věc a doporučuji všem, kteří se třeba jinak o mangu vůbec nezajímají a nemusí ji.

Hodnocení: 8/10

LINK: http://mangacesky.wz.cz/vypis_detail.php?page=vypis&id=116&manga=Vinland%20Saga

Superman: Tajný původ
(Superman: Secret Origin 01-06)

Scénář/Kresba: Geoff Johns / Gary Frank
Překlad/Editace: ivecpivec

Geoff Johns a Gary Frank je očivídně silná dvojka. Úžasný scénarista s kreslířem, který kreslí Supermana jako nikdo jiný - jako báječného Christophera Reevea. Což samozřejmě není všechno. Frank má celkově neuvěřitelný cit pro výrazy obličeje a jeho exteriéry jsou prostě úchvatné. Ale bez super scénáře by to nic moc neznamenalo. Tady přichází zkušený Geoff Johns a rozehrává znovu vývoj Supermana a dělá to s takovou lehkostí, že člověk nestačí zírat.

V tomhle komiksu vidíme hezky vývoj od chlapce, který teprv poznává své schopnosti, po začátky jeho kariéry Supermana v Metropolisu. Příběh ale naschvál není žádným nostalgickým vyprávěním jako třeba Superman: For All Seasons, ale živě nám ukazuje etapy Supermanova života tak, že mu hned každý rozumí a nejde mu nefandit. Celkově ten "feeling" je skvělý a nejspíš kvůli tomu kukuči Reevea připomene staré dobré filmové Supermany... které teda komiks příběhově a nápaditostí určitě převyšuje ve všech směrech.

Prostě tohhle je supermanovská lahůdka a natolik skvěle rozehranej příběh, že CHCI POKRAČOVÁNÍ. Nechci číst naivní Action Comicsy ze 30. let, chci, aby Johns s Frankem dál všechno převyprávěli tím svým skvělým způsobem. Nechci slyšet výmluvy, dělejte, sakra.

A ještě jedna věc - Tahle minisérie by byla skvělým zdrojem inspirace pro nový film se Supermanem. Doufám, že ho tvůrci filmu vezmou v potaz, neprohloupili by.

Hodnocení: 9/10

LINK: http://www.kocogel.info/index.php?topic=9297.0
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

morlum

Díky za tip na Vinland saga...je to super. Thorgal napsaný japoncem.  :D
Kdysi jsem se domníval, že za rozbřesku jarních jiter ptáci vítají zpěvem příchod slunce a světa. Dneska vím, že těch několik jitřních minut křičí hrůzou ze světa. (Bohumil Hrabal)

Člověk je obětí společnosti, která nechápe jeho duši... (CH.Bukowski)

Dance tonight! Revolution tomorrow!

Ninjer

19 Únor, 2011, 17:23:54 #32 Naposled upraveno: 19 Únor, 2011, 17:25:52 od Ninjer

Hikaru no Go vol 2

Scénář/Kresba: Yumi Hotta / Takeshi Obata
Překlad/Editace: Noir Kamui

Manga pokračuje ve své krasojízdě a pořád si udržuje tempo. V tomto booku začíná Hikarův zájem o Go vzrůstat - už nechce jen pomocí svýho středověkýho ducha v hlavě získat nějaký ten finanční obnost, ale i sám si Go zkoušet... a vypadá to, že má talent. Ale Go není pro žádný páratka, takže jeho touha hrát úplně sám nedopadá dobře. Přesto díky svým neuvěřitelným vyhrám (s pomocí ducha) si začíná budovat silnou pověst.
Jeden mladíček, kterého porazil, i když je považován za génia v Go, je z toho pořád naprosto zdevastovaný, a tak se snaží Hikarovi přiblížit. Ten má však plné práce s turnajem a dokonce školním klubem, který chce se svými novými spoluhráči založit. Jeden z nich je trochu pozér, který má komplexy, že ho táta nemá rád, a druhý je brejloun, který hraje s knížkou rad o Go (protože to není zakázaný).

No, ať to zní jakkoliv, v manze je to prostě všechno velmi zábavné a parádně nakreslené. Skvělý počtení.

LINK:
http://mangacesky.wz.cz/vypis_detail.php?page=vypis&id=101&manga=Hikaru%20no%20Go

Dark Reign: Hawkeye

Scénář/Kresba: Andy Diggle / Tom Raney
Překlad/Editace: Vatras / Elithya

Kdo by to byl řek? Zdá se, že minisérie k Dark Reign za to fakt stojí. Novým Hawkeyem je psychopatický vrah Bullseye, takže  servíruje správně šílený a správně brutální příběh. Začátek je naprosto výborný... Bullseye se s tím nepáře, zabíjí všechny kolem a musím říct, dokonce z něj i jde strach. Postupně se v komiksu objeví pár pěkných nápadů, ale musím říct, že další díly nedostojí smrtící kvality začátku. Například menší odbočka s Benem Urichem je spíš otravná.

Ale celkově se jedná o opravdu velmi fajn komiks, velmi dobře napsaný a velmi pěkně nakreslený. Celkově ta minisérie splnila svůj účel: Vypíchla jednu současnou zajímavou postavu. A co se týká okostýmovaných šílených zabijáků, tak je Bullseye/Hawkeye díky nedávným příběhu s ním a i s některou zajímavou historií (např. v Daredevilech od F. Millera) jeden z nejzajímavějších.

X-Treme X-Men: Osud
(X-Treme X-Men 01-04)

Scénář/Kresba: Chris Claremont / Salvador Larroca
Překlad/Editace: Vatras/elithya

Musím říct, že už jsem první díly kdysi dávno čet a vůbec mě nezaujaly, ale dal jsem tomu znovu šanci. A výsledek? No... Zaprvý kresba. Ta je sice svým způsobem kvalitní, ale stejně s kombinací s těmi divnými barvami dost nesympatická. Resp. se přes ty plastický barvy těžko nacházej nějaký emoce či důraz v akci nebo dramatických scénách. Třeba v nových Spider-manech je Larroca úplně v pohodě. Tak se buď stačil tak vykreslit, nebo opravdu jsou ty barvy ("Liquid") takovým pohřebákem.
Claremont nevím. Buď tady nefunguje, nebo už jsem z něj vyrost. Každopádně tenhle jeho příběh se snaží o nějaký barvitý vyprávění... a on ten námět JE docela dost zajímavej, ale v jeho zpracování to prostě nemá ten kýžený efekt. Většina postav je naprosto plochá a zbytek je tak nevýraznej, až je skoro neviditelnej.

První čísla byla ještě docela fajn, i když jsem si občas připadal, že doslova HLEDÁM příběh v těch obrázcích a v těch textech... ale postupně můj zájem upadal. Claremont mě tedy svými vypravěčskými schopnosti rozhodně nepotěšil.

Hodnocení: 5/10

LINK: Projekt X (Uncanny X-Men 413-418, New X-Men 134, G jako Genocida)

Dark Reign: Hood

Scénář/Kresba: Jeff Parker / Kyle Hotz
Překlad/Editace: Vatras / elithya

Tak tohle mě skoro vyrazilo dech. Původní minisérie Hood je něco úžasnýho, pak s ním nebylo dlouho nic a najednou ho zase vytáhli, tak jsem se trochu bál, co s ním noví scenáristi provedou. Zatím co jsem četl v jiných komiksech, tak poměrně slušný, žádná ostuda, ale nic přímo s Hoodem, nic, co by přímo navazovalo na jeho origin. A ona tahle minisérie je nejen přesně to "chybějící pokračování", ale ono je dokonce i zcela výborný, přestože ho už nepíše Brian K. Vaughan.

Komiks je navíc nakreslený starým dobrým Kylem Hotzem, který s Vaughanem tuhle postavu nastartoval, takže ten klasický feeling je zpátky. Jeff Parker sice není Vaughan, ale i tak je znát, jak moc má původní minisérii rád a jak si užívá psaní pro tuhle postavu. Sám přichází s mnoha skvělými nápady a scénami, které jsou v duchu původní minisérie (opravdu polidštění a realističtí padouši, Hood jako výborný přirozený "antihrdina"), ale přesto přinášejí do Hoodova světa i spoustu nového.

Také je to napínavé, vtipné, dává to smysl... Vaughanova minisérie je stále o něco výš díky skvělému vývoji hlavní postavy, ale i tak je tenhle komiks více než důstojným nástupcem. Jen tak dál. Dobrý, Jeffe, dobrý.

Dark Reign: Made Men

Scénář/Kresba: Frank Tieri / Khoi Pham, Rafa Sandoval, John Paul Leon, Ben Oliver, Antonio Fuso
Překlad/Editace: Rass

Tak tohle je taková představovačka zapomenutých postav, které nejspíš zase budou aktivními v Dark Reign. A je to fajn. Komiksy jsou kratičký, maj svůj spád a každá je hezky nakreslená i napsaná.

Pohodovka. Takhle by asi měly představovačky vypadat.

Ninjer

FVZA - Federální Vampírská a Zombie Agentura

Scénář/Kresba: David Hine / Roy Allan Martinez
Překlad/Editace: alexxiik

David Hine je Pan scénárista, takže mně bylo jasný, že mě čeká výborný komiks. Nejdřív mě překvapila poměrně realistická a velmi sexy kresba, která mě ale s pečlivě budovaným příběhem hnedka pohltila. No námět může znít na první pohled jak z nějakého hororového béčka - nejen že na světě existují upíři, existují i zombies. Naštěstí je tu agentura s mnohaletou tradicí, která se jimi zaobírá. To by to ale nebyl David Hine, aby takový komiks v jeho podání neměl nejen skvěle vystupňovaný a logický příběh, ale především spoustu mrazivých nápadů. Nechci spoilerovat, ale zdejší upíři jsou poměrně depresivní monstra a feťáci a zombieci jsou snad ještě více tragické postavy. Nejedná se jen o béčková monstra, do kterých si klaďasové můžou zastřílet. Hine přesně využívá jednotlivé "výhody" těchto známých postav hororu a dokáže s nimi pečlivě vybudovat zcela fungující svět.

Každopádně abych se zas moc nerozjel, tenhle komiks zase není žádný přelomový horor nebo geniální drama, pořád jde o "pouze" akční hororový příběh. Ale zatraceně kvalitní.

LINK: http://www.kocogel.info/index.php?topic=10715.0

Dark Reign: The Sinister Spider-man

Scénář/Kresba: Brian Reed / Chris Bachalo
Překlad/Editace: Raul / Elithya

No, tak jsem se rozněžňoval nad minisériemi Dark Reign, že musel přijít tvrdý pád na hubu. Nemůžu si pomoct, slečnu Marvelovou mám od Reeda rád, ale tady ujel. Vzal novýho Venoma a rozhodl se z něho udělat jakýsi mix Deadpoola a Loba. A je to o ničem. Miliony rádobyfórů, ujetá, ale nudná kresba, a jak to je nezábavný, tak je to i nelogický. Namátkou všudypřítomný kočky, co ho chtěj vojet, nebo naprosto idiotský J.J. Jameson.

Tohle fakt ne, dík.

Hodnocení: 3/10

Slečna Marvelová: Temná vláda
(Ms. Marvel 35-41)

Scénář/Kresba: Brian Reed / Rebekah Isaacs

Zatímco tady si Reed jede svůj standard. První část je je klasika, která navazuje na události z dílů ze Vzestupu, ale upřímně řečeno je trochu snižuje na průměrnější úroveň nějaké té obyčejné špionážní akce. Druhá část je velmi pěkné osvěžení série s novou slečnou Marvelovou (bývalou Moonstone). Ta je mladá, moc hezká a v terminologii Dračího doupěte "zmateně zlá". Čili super kombinace na ústřední postavu. Mno a hezky to šlape. Dokonce si zahostuje Deadpool (ten si spíš řekne tak jeden dobrej fór a zas zmizí) a taky menší úlohu zahraje oblíbená dvojka Spider-man a Wolverine.

Upřímně, ten ústřední příběh mě nijak zvlášť nebere. Ale je to velmi pohodové čtení.

LINK: http://www.kocogel.info/index.php?topic=195.0

Fantastic Four: Vyřeš všechno
(Fantastic Four 570-574)

Scénář/Kresba: Jonathan Hickman / Neil Edwards
Překlad/Editace: ivecpivec / elithya

Tak po Millarovi a Hitchovi přebírá štafetu Hickman a Eaglesham. Jak to dopadlo? Mno. Tak nejdřív mě trochu vyděsila kresba. Místy dokonce připomíná i mistra Hitche, ale já se zalek toho, jak zničehonic všem mužským nekamenným členům FF (ok, Reedovi a Human Torchovi...) najednou vyrostly obří svaly, že i velký Arnold by uznale pokejval hlavou. Scenáristicky mě zase vyděsily patetické rodinné flashbacky (minulost Reeda je milionkrát lepší a zajímavější v ultimate vesmíru...). Ale pak se to nějak přehouplo, na obojí jsem si nějak zvyknul, a tak mě čekalo relativně pohodový čtení. Podobně jako u slečny Marvelové mě trochu zamrzelo "zabití" něčeho dobře rozjetého z minulosti, resp. o jakési "zprůměrování". V tomhle případě myslím Nu-svět, kterýmu dal Millar velmi působivou podobu, aby se pak k němu vrátil Hickman a udělal z něho obyč nezáživnou a nevýjimečnou věc.

Příběh není výborný ani špatný. Něco by se tam našlo, co není úplně mimo a od věci, ale zatím to nějak "netáhne" - uvidíme, co se z toho ještě vyvine. No a teď konečně vysvětlím, proč komiksu dávám velmi hezké hodnocení. Jak si to Hickman béčkově šine hlavní zápletkou, tak vedlejší věci bývají velmi příjemné. Prostě omáčka je lepší než to, co v ní plave. Jo, budu konkrétní - jde samozřejmě o fantastická děcka, která jsou super. Jsou mimořádně zábavný, roztomilý a... prostě co se týče "fantastičnosti", tak svým způsobem předběhla své rodiče. Ale to má samozřejmě na svědomí scenárista, který je dokáže správně využít, takže na narozeninou oslavu malého Franklina jsem byl bez nadsázky mnohem víc zvědavý než na to, jak dopadne Reed v tom koncilu altnernativních světů, co zachraňujou světy a lobotomizujou Doktory Doomy.

Takže u mě dobrý.

LINK: http://www.kocogel.info/index.php?topic=7900.0

Viland Saga Vol 2

Scénář/Kresba: Makoto Yukimura
Překlad/Editace: Dugy

Jenom ta propracovaná kresba mě místy dostává do kolen. A když autor má ještě úžasný dar vyprávět... No prostě Viland Saga pokračuje ve své úžasném dobrodružství. Ve druhém booku se dozvíme v podstatě celou minulost mladého blonďatého vikinga a jeho mocného otce, mírumilovného, ale v boji smrtícího. Zde můžeme asi poprvé 100% vidět, že je to přeci jen manga, takže nějakého toho zveličování ve prospěch dechuberoucí akce se dočkáme. Jde tady právě o fotříka hlavního hrdiny zvaného Jomský Troll, který je opravdu stroj na zabíjení, a tak vysekat celou lodní posádku během dvou minut pro něj není problém...

Ale zase žádné přesekávání skalisek dentální nití tu taky není a myslím, že historikové se budou stejně tetelit orgasmy u věrohodnosti reálií, výzbroje, budov, lodí, všeho... Ten mangaka je magor a ještě k tomu dobrej vypravěč. Navíc už tu začne docházet na první monumentální scény...

Hodnocení: 9/10

LINK:
http://mangacesky.wz.cz/vypis_detail.php?page=vypis&id=116&manga=Vinland%20Saga

ivecpivec

Tož vidím, že sa v FF nezhodneme. Mne prijde Hickman oveľa lepší a takisto kresba sa mi páči viac. Pri Human Torchovi je imho jasné, že musí mať svaly, keby bol chudý, tak by na neho asi baby tak neleteli, to je jasné. Pri Reedovi je to trochu horšie, ale vôbec mi nevadilo, že postavy aj vyzerá, že sú silné. Čo sa týka Nu-sveta, tak tam mi prišlo, že Millar mal zaujímavý nápad, ale nakoniec nevedel, čo s ním. Hickman ho zobral a rozoberá ho ďalej a v ďalších číslach sa tiež ešte objaví, takže rozhodne nejde o nejaký jednorazový príbeh. U mňa by to bolo na nejakých 9/10.

Ninjer

Jasně, sto lidí, sto chutí... Mně Millarovky přišly plné emocí, tohle zatím spíš tak klouže po povrchu...

A každopádně Reed a Human Torch nabrali tolik svalů, že by záviděl i Chris Evans.

Před:

Po:

Daredevil150

Human Torch ok to este beriem mal by byt playboy xD ale Reed???? xD vyhral by Mr. Olympia este aj s naskokom xD

Ronik

Tak Reed si může tělo vytvarovat, jak chce :--

Jinak já určitě souhlasím s ivcem, Hickman pro mě je pan scénárista.

Daredevil150

Citace od: Ronik v 05 Březen, 2011, 16:34:53
Tak Reed si může tělo vytvarovat, jak chce :--

v tom mas pravdu xD takto som nad tym nerozmyslal xD

Ninjer

New Avengers: Hledání Mistra čaroděje
(New Avengers 51-54)

Scénář/Kresba: Brian Michael Bendis / Philip Tan

Noví Avengers jsou fajn. Bendis má pořád v kapse nějaký ten nápad, ale upřímně řečeno se mi zdá, že u sérií, jako je právě tahle, jede tak nějak napůl plynu. Každopádně i ten "půlplyn" vystačí na slušnou jízdu. Opět jsou tu vynikající scény (např. Spider-man konečně přizná Avengerům svoji identitu, načež zjistí, že si ho Jessica Jonesová moc dobře pamatuje z dětství - viz série Alias), ale jako celek to taková nářezovka není. Příběh o hledání nového Mistra čaroděje je fajn, ale nějaké větší napětí či překvapivé zvraty nehrozí. Na druhou stranu kresba Philipa Tana se mi někdy opravdu líbí, zvlášť akce někdy stojí za to - parádní akční scéna je cca uprostřed, kde se Avengeři vrhnou na Hooda a Madam Masku - oproti téhle scéně je velkolepý finále téměř nevýrazný.

Každopádně jako akční zábavná série Avengers určitě fungujou a Bendis se nemá za co stydět.

LINK: http://www.kocogel.info/index.php?topic=8731.0

Superman/Batman: Supergirl
(Superman/Batman 07-13)

Scénář/Kresba: Jeph Loeb / Michael Turner, Pat Lee
Překlad/Editace: alexxik

Tak musím říct, že ani v dalších dílech Jeph Loeb nijak závratně sérii nerozjel. Pořád je tam místy fajn příběh, ale ta akce kolem prostě není tak působivá, jak by mohla být. Od osmého dílu to ve vší parádě rozjede Supergirl, což je super-sympatická postava, ale upřímně řečeno mi zvlášť interní monology Supermana/Batmana o ní přišly místy až otravný. Superman se rozplývá, Batman je paranoidní a takhle furt dokola od začátku do konce. No a do toho si to občas přišafaří Darkseid, kterej zabíjí/nezabíjí, až to na působivosti taky hnedka ztrácí.

Ale pořád je to fajn komiks s hezkou kresbou a zdejší přítomnost Supergirl je nemalý plus. Ale Loebův rozjed série Supergirl byl mnohem lepší a konzistenčnější.

LINK: http://www.kocogel.info/index.php?topic=7143.0

Hikaru No Go Vol 3

Scénář/Kresba: Yumi Hotta / Takeshi Obata

Tahle manga je pořád překvapivě zábavná - a to tak že dost. I když jsem se už snažil mangu "šetřit", stejně jsem ji dočetl zatím ze všech booků nejrychleji. Na scénu vystupuje nový hráč Go, tentokrát trochu nafoukaný egocentrik, co využívá ve svůj prospěch i umění švindlovat a jinak balamutit soupeře. I tak ho hlavní hrdina chce do týmu, protože potřebuje třetího člena jejich školního Go klubu. Švindlíř dostane za vyučenou a v centru dění je i malý génius Touya, jenž se lopotí v jiném školním klubu, ve kterým svou přítomností narušuje klid, jen aby si mohl zahrát s hlavním hrdinou, co ho stejně porazil jen díky duchovi z pradávných dob, co byl velkým učitelem Go a teď sídlí v jeho hlavě.

Teď to může vyznít trochu zmateně, ale v komiksu je vše parádně ztvárněný s všudypřítomným napětí a skvělou kresbou. Na druhou stranu se toho za celý book zase tolik nestalo.

LINK:
http://www.realitylapse.com/manga/hikarunogo.php

Slečna Marvelová: Válka Marvelových
(Ms. Marvel 42-46)

Scénář/Kresba: Brian Reed / Sergio Arino, Philippe Briones
Překlad/Editace: Vatras/Elithya

No, tak tenhle příběh byl pořádně zmatenej. Danversová je Marvelová, Donovanová není Marvelová, Karla je Marvelová, Donovanová je Marvelová, Danversová není Marvelová, Karla je Donovanová... Uh. Fakt šílenost. Když už jsem SKORO měl chuť se na to vykašlat nebo aspoň být trochu rozmrzelej, co to sakra ten Reed vyvádí, tak se tam najednou objeví nějaká cool scéna nebo akce, takže... Proč ne. Třeba to nějakej smysl někde má. A ta kresba je docela zajímavá.

LINK: http://www.kocogel.info/index.php?topic=195.0

Kapitán Amerika: Cesta k znovuzrození

Scénář/Kresba: Ed Brubaker a spol. / Luke Ross a spol.

Tak tohle je teda opravdu kvalitou nevyváženej book. Vezmu to konkrétně chronologicky: V čísle 49 rozjíždí Brubaker hodně zajímavý, temný a atmosferický příběh (také díky super kresbě Lukea Rosse). Zajímavý na něm je, že se soustředí především na Sharon Carterovou a v čísle není ani jedna akční scéna a přitom je to pořádně napínavý - takhle si představuju kvalitní moderní superhrdinský komiks.

Padesátka má sice stejný autorský tým, ale od Sharon a možného znovuvzkříšení Capa zmizíme mílovými kroky - dáme si radši flashbackový příběh o Buckym. Ale co, je to padesátý číslo... a navíc ten příběh je docela dost fajn. Má moc příjemné finále a na konci čísla je parádní zopakovačka historie Kapitána Ameriky.

Pak přichází číslo 600, což je speciál nafouklý takzvanými mikro-příběhy (říká jim tak někdo? já jo...). Prostě to má par stran, vystřídá se tam spoustu scenáristů a kreslířů, takže je na obálku co psát a... nestojí to za moc. Rozhodně zase nejsou špatný, jen jaksi... se v nich nic pořádně nestane, žádnou náladu či atmosféru autoři za těch svých pár stránek taky nestihnou vytvořit. Pro někoho by mohl být zajímavý první příběh, kde se v kresbě Alexe Rosse rekapituluje Capův život... Kdyby ovšem nebylo to samé V MINULÉM ČÍSLE a scenáristicky zpracovaný mnohem líp. Navíc se v těhlech povídkách akorát ukazuje, jakej v tom Marvelu napáchali chaos, když mají někde deset Capů a tři Bucky.

No a poslední číslo 601 dál dodržuje tu sestupnou kvalitativní tendenci, protože místo, aby se nějak začal řešit ten návrat nebo se aspoň pokračovalo v depresích Sharon Carterové, tak se nám dostává "a very special issue", který je dvakrát dlouhý a je v něm neuvěřitelně průměrný a nezajímavý příběh z minulosti, kde se Kapitán Amerika a Bucky prosekávají za druhý světový upírama.
Brubaker asi na půdě objevil starý čísla Johna Sinclaira a přepadla ho nostalgie. Tohle a TAKHLE fakt ne.

Hodnocení: 6/10

LINK: http://www.kocogel.info/index.php?topic=185.0

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář