Ninjerův čtenářský deník (nově na www.ninjer.cz)

Založil Ninjer, 28 Říjen, 2010, 23:32:30

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ninjer

07 Prosinec, 2010, 21:09:41 #10 Naposled upraveno: 19 Únor, 2011, 17:27:44 od Ninjer

Thing v1 01-08

Scénář/Kresba: John Byrne / Ron Wilson


Co čekat od samostatné série věčně mrzutého člena týmu Fantastic Four? No, já čekal nějakou tu jednoduchou akci a hodně útoků na city v podobě "ach jsem tak ošklivej, přitom jsem vnitřně tak pěknej". Útoků na city a celkově depresivní nálady je v téhle série rozhodně dost, ale překvapivě ani zdaleka nejsou takhle prvoplánové.
Thing opravdu sází především na atmosféru (kterou tenkrát spíš vytvářeli pomocí rámečků vypravěče než kresby - ta je pořád standard marvel #001) a vcelku tím vyhrává a nezapadá tak do šedi obyčejného nezajímavého superhrdiny. Thing se zde zobrazuje jako velmi citlivý, ale zároveň taky pořádně silný maník, který lusknutím prstu promění bytelné dveře na hromadu třísek. V komiksu se podíváme do jeho minulosti, ve které to ani tehdy neměl na růžích ustláno, protože žil v chudinských čtvrtí.
Na Thingovi je ale zvlášť sympatický, že se většinou nezaobírá hrabaním se ve svých problémech, naopak se Ben Grimm většinou bez rozmýšlení pouští pomáhat jiným ztraceným stvořením. Ať už jde o neznámé monstrum v chajdě, kterého chrání jen jeho stará matinka, Lunu z Inhumans či jeho přítelkyni Alicii Mastersová, jež je právě v nemocnici po útoku na Fantastickou čtyřku (což mu také zrovna na sebevědomí v tom, co dělá, nepřidává).Celkově fajn komiks, který je určitě něco trochu jiného než jsme (zvlášť z té doby) u superhrdinů zvyklí. Pro fanoušky Thinga povinnost, fanouškům retro marvelu vřele doporučuju.


Hodnocení: 7/10

LINK: http://rapidshare.com/files/25743025/The_Thing_v1_01-08.rar
Hulk: Red Hulk
(Hulk 01-06)

Scénář/Kresba: Jeph Loeb/Ed McGuinness
Překlad/Editace: MaVolt

V kuloárech největších geeků bez života jsem zaslech nějakou kritiku na Loeba a jeho Červenýho Hulka. Radši jsem si zacpal uši a utíkal jsem za tím, kdo jediný má natolik vytříbený vkus a oko na komiks, aby Red Hulka správně ohodnotil... Šel jsem za mnou.

A já řekl: Hulk bavit! Hulk dobrý! Hulk super! Smrt ubohým lidíčkům, co kritizovat Hulka!

Ne, vážně, je to téměř brilantně vybroušená zábava se super kresbou a spoustou, spoustou, spoustou akce. Což je tak nějak něco, co především očekávám u komiksu, kde jsou ti nejsilnější monstra v marvel vesmíru, co dokážou svými pěstmi snad i vychýlit planetu z osy.
Máme tu i jakože záhadný příběh, kdo stojí za vraždou Abominationa, díky kterýmu se můžou postavy pomlátit na zajímavých místech (což mimochodem Loeb - narozdíl od spousty jiných scenáristů - umí dobře využít) a stačí známí si můžou zahláškovat. Navíc Red Hulkovi jsem tu totálně nebezpečnou svini fakt žral.


Paráda.


Hodnocení: 9/10

LINK: Planeta Hulk - Hulkova Světová Válka - Skaar - Hulk (update 10.12.09)
Miluj mě, svíčková: a Cal McDonald Mystery
(Love Me Tenderloin...)

Scénář/Kresba: Steve Niles / Ben Templesmith
Překlad/Editace: keram

Ben Templesmith je zvláštní kreslíř (malíř?) a reakce na něho jsou různé. I já na něj mám různé reakce. Někdy se mi jeho kresba u komiksu líbí, ale většinou ne. Tohle je ten druhý případ. Steve Niles na cca 30 stranách rozehrává poměrně fajn příběh o jednom duchu a hromadě masa a celý by mi to bylo sympatický, kdyby mě často vyloženě nerušila ta Templesmithova kresba.
Není to tak, že bych k ní měl nějaké větší výhrady, spíš se mi prostě k příběhu nějak nehodila.


Hodnocení: 6/10

LINK: Cal McDonald

Wolverine: Weapon X: Zítřek umírá dnes
(Wolverine: Weapon X 11-16)

Scénář/Kresba: Jason Aaron / Ron Garney, Davide Gianfelice
Překlad/Editace: keram

Jason Aaron je naprostej borec. Jeho run týhle série je něco naprosto neuvěřitelnýho. Přijde mi jako kdyby předtím byl Wolverine mrtvej a najednou se zničehonic vyhrabal z hrobu. Ne že by ostatní komiksy s Wolverinem byly tak špatný, jenom... Aaronův Wolverine působí ŽIVĚ. Jo, někteří fanoušci můžou debatovat nad detaily jako že se najednou bojí vody nebo co, ale co naplat, když se najednou Logan chová lidsky, sympaticky, zajímavě... není to prostě jen další super-drsňák, který občas umí ukázat, že je ve skutečnosti strašně chrabrej hrdina.
V prvním booku Weaponu X jen Aaron dokázal, jak je neskutečně zručný scenárista a druhý book s Wolverinem v blázinci pro mě představuje jeden z největších vrcholů komiksů s Rosomákem v hlavní roli... navíc tak temně brutální příběh dokáže určitě místy zarazit a znechutit i ostřílené fanoušky hororu.
Ale teď ke třetímu booku - Příběh nám tentokrát donese jakousi marvelovskou verzi terminátora. Z budoucnosti přicestuje Deathlok, aby vyvraždil vybrané superhrdiny, což mu jde více než dobře. Jeden z jeho cílů je Captain America, který se právě vrátil z mrtvých.Začátek booku je naprosto brilantní - hlavně taky proto, že Aaron naplno ukazuje svůj cit pro charaktery, takže Logan chlastající s Captainem Americou působí neuvěřitelně příjemně a fajn, což nám kontrastuje s robotem z budoucnosti, vedle kterýho je Arnold Schwarzenegger rakouskej hošánek a který se s tím rozhodně nese*e a seká a velmi brutálně zabíjí jednoho "budoucího problémistu" za druhým. A ještě si to náležitě užívá.

Bohužel ale po zcela dokonalým začátku se příběh občas trochu moc míchá s temnou budoucností a ztrácí tak rozjeté tempo. Kvůli tomu není příběh naprostá bomba, ale "pouze" velmi velmi dobrý komiks.

Závěrečný vzpomínkový příběh má poměrně jednoduchej námět, který by mohl lehce sklouznout k patetickému řečnění, ale Aaaron ještě jednou ukazuje, jak neuvěřitelný cit pro postavy má a díky tomu je i zdánlivě obyčejný a neorigiální komiks velmi příjemný na čtení.


Hodnocení: 8/10

LINK: Wolverine Weapon X sk #1 - #16 KOMPLET
Fantastická čtyřka: Doomův učitel
(Fantastic Four 566-569)

Scénář/Kresba: Mark Millar / Brian Hitch
Překlad/Editace: ivecpivec / elithya

Dvojka Millar a Hitch se bohužel už trochu vyčerpala po stvoření jednoho z nejlepších superdinských komiksů všech dob (Jasně že mluvím o Ultimates), ale s Fantastickou čtyřkou se snaží dokázat, že kvalitní komiks ještě umí. A poměrně se jim to s menší výkyvy daří. Příběh s Doomovým učitelem rozhodně patří mezi ty lepší FF od Millara/Hitche a celkově je to velmi solidní komiks.
Některé postavy jsou rozehrány na výbornou a Doom je starý dobrý známý, který už dávno překonal své lidství a lidé jsou pro něj jen malí mravenci u jeho božských nohou... Nebo aspoň o tom furt dokola mele.

Takže další velmi dobrý, ale určitě ne výjimečný komiks.


Hodnocení: 8/10

LINK: Fantastická Štvorka #554 - ongoing (posledné #574 / 10.02.2011)
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Raul

vsak na zacatek red hulka moc lidi nenadavano, ten je dobry... ale pak to bohuzel jde trosku do hnoje.
sakra tu F4 od millara jsem jeste necetl :( zatraceny resty
info o prelozenych a prekladanych comxech:
http://kocogel.info/index.php?topic=178.0
Všechny mé překlady naleznete zde: https://www.mediafire.com/folder/a80euuydwd9sb/Komiksy

Ninjer

Uvidím, jak to půjde dál... A jinak když jsem pak googloval nějaký obálky k prvnímu booku, tak jsem koukal, že třeba u zákaznických recenzí Amazonu tak 70% lidí dávalo nejnižší hodnocení... Ta vlna šílený kritiky se na Leoba spustila asi už od začátku...
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

demented

Ako píše Raul, prvých pár čisel Red Hulka bolo v poho, dolu vodou to šlo až potom. Ale niekomu, kto má fetiš na Loeaba, to môžeme darmo vysvetlovať  :D  :D  :D

Ninjer

Fetiš mám úplně na jiný autory... Od Leoba jsem toho četl relativně málo, ale vždy se jednalo o hodně dobrý nebo naprosto výborný komiksy.
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

demented


Ninjer

23 Prosinec, 2010, 15:16:43 #16 Naposled upraveno: 19 Únor, 2011, 17:29:39 od Ninjer

Justice League 01-06

Scénář/Kresba: Keith Giffen, J.M. Dematteis / Kevin Maguire


Tak tohle předcházelo tomu, co u nás vyšlo jako Dříve známí jako Liga spravedlnosti. Tady poprvý Giffen dostal do spárů velkolepý DC tým, aby si s nima hrál šarádu podle svýho. U nás vyšlý book mi ale přišel mnohem, mnohem lepší. Tam už Giffen asi víc dozrál, protože to je hotová smršť fórů a zajímavých situací. Začátky jsou o poznání horší. V týmu je superdrsňák Batman, asi nejhorší inkarnace Green Latnerna (ambiciózní idiot s účesem hříbek), Martial Manhunter, Blue Beetle, Black Canary, dětsky prosťoučký Captain Marvel... a ještě pár maníků, který se mi nepodařilo zapamatovat.

Sice je v komiksu sympaticky důraz na dialogy, ale těch dobrých vtipů na číslo bylo opravdu málo, tak jsem to relativně brzo vzdal.

Hodnocení: 6/10


Dark Avengers 01-06: Seskupení


Scénář/Kresba: Brian Michael Bendis / Mike Deodato
Překlad/Editace: Vatras / elithya

Bendis nezklamal a rozjel zajímavě vypadající příběh. Jeho sílou je především interakce mezi postavami a hutná, propracovaná a jaksi "drsně" vyhlížející kresba. Zatím v pohodě, ale spíš to těží z dobrého námětu, za 6 čísel se toho nijak extra moc nestalo.

Jinak ale potěší různý narážky na starší komiksy, nejvíc mě dostala tahle: http://img9.imageshack.us/img9/2764/darkavengers01archangel.jpg

(z čehopak to asi bude, milý čtenáři?)


Hodnocení: 8/10

LINK: Pomstitelia - Ďalšia Éra: Pomstitelia(7) Noví(7) Tajní(7) Akadémia(7) Hawkeye(6)

Amazing Spider-man: Gang War
(Amazing Spider-man 284 - 288)

Scénář/Kresba: Tom DeFalco / Ron Frenz

Tenhle pětidílný příběh pochází z konce osumdesátek, kde Spidey rozhodně netrhal rekordy v kvalitě a nejspíš ani prodejnosti. Ale tenhle příběh je relativně fajn.
Kingpin je mimo město, tak se gangy hádají, kdo bude ovládat New York. Za Kingpina zastupuje brejloun jménem Arranger, pak dělá problémy Hammherhead a tajemný Rose - jehož identitu se v tomhle příběhu dozvíme. Ti jinak ve své válce využívají dva superpadouchy - Jack O' Lanterna a Hobgoblina... u kterýho si všichni myslí, že je jím starý Petrův známý Flash Thompson.
Parker momentálně nechodí s MJ, jen jsou kamarádi.

No a pak se ještě staví nějací staří známí jako Punisher a Daredevil... Ale přesto je to celý podaný poměrně obyčejně a žádný velký šoky nebo srandy se nekonají.


Hodnocení: 7/10

LINK:
http://rapidshare.com/files/130870937/Amazing_Spider-Man_284__QA_.cbz
http://rapidshare.com/files/130873976/Amazing_Spider-Man_285__QA_.cbz
http://rapidshare.com/files/130876783/Amazing_Spider-Man_286__QA_.cbz
http://rapidshare.com/files/130879887/Amazing_Spider-Man_287__QA_.cbz
http://rapidshare.com/files/130987753/Amazing_Spider-Man_288__QA_.cbz

Hulk: Červená a zelená
(Hulk 07-09 + King-size Hulk #1)

Scénář/Kresba: Jeph Leob / Arthur Adams, Frank Cho
Překlad/Editace: MaVolt

Pořád moc fajn zábava. V King Sizu se pěkně připravuje půda na další příběh plus se dovyprávějí doteď slepá místa (první setkání She-Hulk s Red Hulkem) a taky si shrneme minulost Abominationa. Vše velmi zábavně.
V samotný sérii je to pak další šílená jízda, kde se teda na logiku trochu kašle (Grey Hulk je zpátky... heh), ale to ve prospěch srandy a především akce. Ta je super nakreslená. Arthur Adams kreslí úžasně a Frank Cho zase umí ty ženský (ale nejen je, to bych mu zas křivdil). A že se nám tam sejde hodně superhrdinek, na kterých se může tohle úchylný šikmoočko vyřádit.

V podstatě book je ve znamení nasraných superhrdinek a to mě opravdu bavilo.


Hodnocení: 8/10

LINK: Planeta Hulk - Hulkova Světová Válka - Skaar - Hulk (update 10.12.09)

Superman/Batman: Veřejní nepřátelé
(Superman/Batman 01-06)

Scénář/Kresba: Jeph Loeb/Ed McGuiness
Překlad/Editace: alexxiik

Upřímně řečeno jsem se téhle sérii spíš vyhejbal, hlavně kvůli kresbě McGuinesse, která i na obálkách straší svým cartoonovým vzezřením, které se zdá až nehodné těchto dvou superhrdinských ikon. Nakonec musím říct, že ta kresba je relativně fajn - nevadila mi, ale ani mě nijak nebrala. Je hezká, ale stejně bych ji spíš viděl u nějakých odlehčenějších sérií, protože třeba Superman vypadá pořád jako gumový panák bez emocí, Lex Luthor je pro změnu zase spíš někdy až karikatura... Což bych řek neměl Loeb v plánu.

Jinak ale i příběh je spíš jen lehoučký nadprůměr. Scenárista nám furt podstrkuje názory Batmana i Supermana, kteří shodou okolností myslí pořád na to samý, jen ze svýho pohledu, což je poměrně fajn... ale žádný zázrak to taky není.

Prostě docela fajn crossover s docela fajn scénářem a docela fajn kresbou.


Hodnocení: 7/10

LINK: Superman/Batman #1 - 39
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Ninjer

28 Prosinec, 2010, 21:10:10 #17 Naposled upraveno: 19 Únor, 2011, 17:31:02 od Ninjer

Strážci Maseru 1

Scénář/Kresba: Massimiliano Frezzato
Překlad/Editace: Blokič, gmork / Tacmud


První díl téhle evropské série je zajímavý a relativně originální. Bohužel, i když se mi opravdu hodně moc líbí kresba, tak příběh mě zatím vůbec nedokázal vtáhnout a přiznávám se, že i v tom zatím spíš jen načrtnutém příběhu mám trochu chaos.

Uvidíme, co bude dál.


Hodnocení: 6/10

LINK: Strážci Maseru


Atland 1


Scénář/Kresba: Nate Piekos
Překlad/Editace: kony83 / elithya

Na webkomiksy jsem nikdy moc nebyl, tak ze mě bude taky možná mluvit ignoranství a neznalost. Každopádně tenhle komiks je poměrně fajn, má sympatickou kresbu a ne úplně nezajímavý příběh, jenom... mi zatím připadá dost málo vtipnej.
Čekal bych, že se na tomhle formátu (jedna strana/díl) budou snažit co nejvíc vytěžit nějakou srandu (klidně i bez pointy), ale spíš se po kusech  posouvá příběh... který, jak jsem řekl, není vůbec špatný, ale zase nějaký vrchol originality a neotřelosti to taky není.

Zatím spíš jen taková vcelku sympatická oddychovka.


Hodnocení: 6/10

LINK: Atland (webkomiks - 6 dílů + 4 epizodky + bonusy)

Iron Man Noir
(Iron Man Noir 1-4)

Scénář/Kresba: Scott Snyder / Manuel Garcia
Překlad/Editace: Mankin / elithya

No, co si budeme namlouvat, tohle "noir" určitě, ani náhodou není. Příběh se netočí kolem femme fatale, nejsou v něm žádní detktivové a prašiví gangsteři a dokonce ani žádné temné městské uličky.

Tady máme spíš prostě příběh zasazený do třicátých let, který se hezky motá kolem tehdy populárních dobrodružných příběhů a obrázkových seriálů. Takže Tony Stark je zde známý dobrodruh s porouchaným srdcem a samozřejmě možná na konci přijde i železňák (nebo i víc).

Počtení je to fajn, tu dobovost toho noir světa částečně využívá, ale zase se nijak nepředře  (různé stroje a mašinky jsou až moc podobné modernímu světu, žádný divoký kombinování tehdejší a dnešní technlogie se čtenář nedočká).

Ale jinak slušná zábava, ten námět je zajímavej, takže možný pokračování bych si určitě přečet.

Hodnocení: 7/10

LINK: Marvel Noir(Spider-Man 1/2,Daredevil,Wolverine,Iron Man,Punisher)-(akt.4.2.2011)


Rahan: Oběti Maoni

Scénář/Kresba: Roger Lecureux / André Cheret
Překlad/Editace: Jarkh / Renok

No, upřímně řečeno jsem měl ráno během čtení menší kocovinu, díky čemuž mě Rahanův svět přišel docela nechutnej (samej hmyz, bláto a mravenečník - jeden z nejodpornějších zvířat všech dob) a přelouskal jsem to co nejrychleji. Komiks v pohodě, nic překvapujícího, Rahan mi není nijak zvlášť sympatickej (takovej ošklivej Mirek Dušín v pravěku) a neznám větší podraz než polonahý ženský bez bradavek...

Ale jako jinak je to v pohodě komiks...


Hodnocení: 6/10

LINK: Rahan: V zemi s bílou kůži/ Dlouhý dráp/  Oběť Maoni   

Batman: Rok jedna
(Superman/Batman 01-06)

Scénář/Kresba:Frank Miller / David Mazzucchelli

Tak tohle byl opravdu móc pěkný komiks. Frank Miller opravdu umí a zvlášť rozehrání příběhu, které je především o prohnilé gothamské policii a nováčkovi Gordonovi, je naprosto parádní. Ale ani zbytek rozhodně nezaostává a Batman je skvělá postava, která se uvědoměle snaží zlepšovat, ale zkušeností je ještě málo, takže i přes svůj výcvik dělá jednu chybu za druhou. Kresba je navíc krásně retro a s Millerovým textem pak má komiks zcela jedinečnou atmosféru.

Vydání Crwe má navíc ještě slušnou fůru bonusů vzádu jako náčrtky, stránky ze scénáře, komentáře a vynikající Mazzucchelliho krátký komiks, kde vypráví o svém vztahu k Batmanovi.


Hodnocení: 8/10
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Ninjer

07 Leden, 2011, 16:51:12 #18 Naposled upraveno: 19 Únor, 2011, 17:32:19 od Ninjer

New Avengers: Moc
(New Avengers 48-50 + Secret Invasion: Dark Reign)

Scénář/Kresba: Brian Michael Bendis / Billy Tan, Alex Maleev
Překlad/Editace: Vatras / elithya

Bendis prostě umí a tohle je hodně solidní jízda, kde to spolu táhnou noví Avengers, zatímco se začínají formovat temní Avengers a kromě nich ještě dává Norman Osborn dokupy tajnou vládu padouchů. Všechny komiksy mají takovou hodně drsnou, nevyhlazenou, špinavou kresbu, co zdůrazňuje neoptimistické časy, které po tajné invazi nastaly - což je sympatický.

Jediný WTF je kresba Billyho Tana ve speciálu Secret Invasion: Dark Reign, která se pohybuje určitě na hraně svou ošklivostí a svého vizuálního pojetí postav. Což někde může působit dobře, ale tím úletem jsem myslel zpodobnění Namora, kterej vypadá jako úchylnej strejda a ne jako elegantní princ všech moří. Možná si prochází nějakou krizí středního věku, ale co je moc, to je moc.

Jinak ale výborný komiks.


Hodnocení: 8/10

LINK: Pomstitelia: Noví(Finále) Mocní(36) Iniciatíva(35) Temní(16)


X-men Origins: Emma Frost


Scénář/Kresba: Valerie D'Orazio / Karl Moline
Překlad/Editace: magik

I přes šíleně jednoduchý námět je komiks poměrně sympatický a musím říct, že se mi líbila i kresba, která hezky kombinovala ten velkej sex-appeal, lehkou kýčovitost a drsnější scény - což je takovej průřez charakterem Emmy Frost. Takže s tou se fakt trefili.


Hodnocení: 7/10


LINK: X-men Origins (Najnovšie: Emma Frostová)

Codebreakers


Scénář/Kresba: Carey Malloy/Scott Goldlewski
Překlad/Editace: alexxiik

Bohužel. Začátek se rozjel moc pěkně, ale i přes dobrý nápady se to u mě někde od druhého čísla zlomilo a zbytek minisérie jsem odzíval. Nějak se tam hašteřili, kód sem, kód tam, tenhle se hledá přes tohle, tamten našel toho přes tamto... Tohle si fakt mou pozornost neudrželo.


Hodnocení: 5/10

LINK: Codebreakers 1-4


Atland 2

Scénář/Kresba: Nate Piekos
Překlad/Editace: kony83/elithya


Už jsem nad tím chtěl zlomit hůl, ale někde v druhý polovině (od str. 39) jsem se najednou začal konečně přiblble usmívat a dokonce i některým postavám fandit.Hodnocení: 7/10

LINK: Atland (webkomiks - 6 dílů + 4 epizodky + bonusy)

Strážce Maseru 2


Scénář/Kresba:Massimiliano Frezzato
Překlad/Editace:Blokič, gmork / Tacmud

Tak nakonec ne, bohužel. Kresba je opravdu přenádherná, ale příběh mě nebaví, nebaví, nebaví. Ten svět je možná hezky vymyšlený, ale pro mě hrozně nudný a s nezajímavými postavami, který se chovaj hodně ujetě a vůbec mě nezajímá, co s nima bude...

Hodnocení: 4/10


LINK: Strážci Maseru
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Ninjer

15 Leden, 2011, 21:10:17 #19 Naposled upraveno: 27 Srpen, 2012, 17:15:18 od Ninjer

Šifra mistra Hanky

Scénář/Kresba: Tomáš "Hibi" Matějíček/ Karel Jerie

No, těšil jsem se na přinejmenším pohodový čtení, ale jakékoliv nadšení ze mě opadlo velmi brzy. Nápad je poměrně fajn, ale neustále sklouzává k takovým divným "americkým" klišé, které tu ale nejsou zesměšňovány, ale spíš na mě působily dojmem, že měly čtenáře nějak navnadit, ukázat, jak může být i česká kotlina "cool".
Ať už to myslel secnárista jakkoliv (bohužel už není mezi námi), tak výsledek je takový, že jsem se v příběhu hrozně ztrácel. Síla komiksu měla asi tkvět ve "flashbacích" z minulosti, kterých je spoustu... jenže ty tu v drtivé většině slouží jen k tomu, aby se odcitovaly nějaké hlášky těch a těch osobností. Jenže ty citace mně nepřišly nijak závratně zajímavý a nijak ten příběh neobohacovaly.

Kresba jinak byla pěkná, místy dokonce hodně pěkná a sympatická. Ale když už tak rejpu, tak se strefím i do ní... Tenhle panel IMHO autorovi nevyšel - Nejspíš kvůli umístění zvukovýho efektu, to na první i druhý pohled vypadá, že střela míří doprava nahoru. Buď to koupil od někoho, kdo se schovával v kanálu, nebo šel kolem Jirka Krytinář.Výsledný dojem zklamání. Řekl bych, že se autoři fakt snažili, ale nakonec z toho vzešel nemastný neslaný a hlavně poměrně dost nudný příběh.


Hodnocení: 5/10

Mrtvola a gauč
(Le cadavre et le Sofa)

Scénář/Kresba: Tony Sandoval
Překlad/Editace: Melmoth, Blokic / Tacmud

Tenhle komiks je poměrně sympatický a má poměrně hezkou kresbu. Jenže mi přijde, že si postupem času všechno zkazí. Kresba malých capartů je fajn do chvíle, kdy spolu mají sex, takže jim asi není 11 let...? To bylo opravdu divný. A určitě ne úmyslně. Od toho je poskládaný příběh, kde se pomalu odkrývá tajemství jedné mrtvoly a do toho nějaké haluz snové scény. A nemůžu si pomoct - Četlo se to velmi dobře a mělo to i fajn nápad, ale celé to bylo v konečném důsledku napsané i nakreslené tak, že jsem se nedokázal vůbec do příběhu vžít a jen jsem tak nějak "odkoukal" to, co jsem tak nějak čekal, že se stane.


Hodnocení: 6/10

LINK: Mrtvola a gauč

Sedm pirátů
(Sept Pirates)


Scénář/Kresba: Pascal Bertho / Tim McBurnie
Překlad/Editace: analytik

Myslím, že mým velkým handicapem je, že jsem knížku Ostrov pokladů, na který tenhle komiks navazuje, nikdy nečetl. Pravděpodobně bych si pak komiks užil o něco víc. Ale přesto musím říct, že se mi sice líbila kresba, ale scénář byl příliš rozvláčný a ne moc zajímavě podaný.
Nemělo to prostě žádnou šťávu nebo drive, nemůžu si pomoct.


Hodnocení: 6/10

LINK: Sept #1-#5 - posledné: Sedem bojovníčok (30.12.2010)


Anna chce skočit

Scénář/Kresba: Lucie Lomová


Wow. Jsem naprosto unešený. Lucie Lomová provázela mé dětství v příbězích Anči a Pepíka, které patřily k tomu nejlepšímu, co se v Čtyřlístku kdy objevilo. Proto jsem byl zvědavý i na její dospělé dílko.
A byl to úžasný zážitek. Nádherná "jednoduchá" kresba, která dokáže naprosto přesně vystihnout nejen charaktery, ale i prostředí České republiky. Obojí je zpracováno v komiksu naprosto dokonale. Čili jsem si neuvěřitelně užíval pohled na Prahu, městské sídliště, zapadlé baráky, nádraží, lesy... a zároveň má Lomová neuvěřitelný cit pro charaktery, takže každá postava mluví a chová se naprosto přirozeně a spolu s kresbou jako byste měli před očima lidi, které opravdu znáte ze svého okolí.
K tomu paní Lomová kromě kresby i naprosto dokonale ovládá techniku komiksu - přechody scén, tempo... vše zcela perfektní.
Jinak komiks není žádným uměleckým elaborátem o existenci života, ale dobrodružný napínavý příběh, kde nechybí romantika ani vtip.

...Ale stejně se nejvíc rozplývám nad tím, jak úžasně přesně je v komiksu vystihnuté Česko. Komiks byl vydaný s úspěchem ve Francii (dokonce dřív než u nás) a já jsem za něj neoprávněně hrozně moc hrdý.


Hodnocení: 9/10


Transmetropolitan 2: Život je pes

Scénář/Kresba: Warren Ellis / Darrick Robertson

Tenhle book mě utvrdil v jedný věci - Transmetropolitan je zcela výjimečný komiks. Stejně jako hlavní hrdina je agreisvní, provokativní, ale taky neobyčejně chytrý a všímavý. Ellis se taky ukazuje jako velmi zajímavý vizionář. Musím říct, že jeho budoucnost mi přijde jako jedna z nejrealističtějších a nejlíp vymyšlených verzí, co jsem kdy kde viděl.
Šílenosti se přece pořád exponencionálně navyšují... Je těžký odhadnout, jenom s jakou bláznivinou se člověk vytáhne za rok. Pokud nějakým zázrakem přežijeme, dokáže si někdo představit ty ujeťárny za tisíc let? Přijde mi, že je toho schopný jenom jeden člověk - Warren Ellis.

Každopádně v tomhle booku jsou příběhy, z nichž některé kladou důraz na zamyšlení (lidi, co se nechali kryogenicky zmrazit, jsou v budoucnosti nežádaný odpad) a některé na zábavu (Pomsta nasraného psa), ale všechny jsou neuvěřitelně nápadité a zábavné.

A kresba je samozřejmě taky parádní.


Hodnocení: 9/10
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal