Ninjerův čtenářský deník (nově na www.ninjer.cz)

Založil Ninjer, 28 Říjen, 2010, 23:32:30

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ninjer

28 Říjen, 2010, 23:32:30 Naposled upraveno: 05 Srpen, 2014, 21:27:24 od Ninjer
Na základě Mankinova nápadu, který má rozšiřovat povědomí o komiksu a egocentricky ukájet touhu po pozornosti, jsem se rozhodl zprovoznit svůj "čtenářský deník". Budou se v něm objevovat komiksy, které jsem nedávno přečetl a které budou ode mě následně okomentovány a případně doporučeny. Budou se zde vyskytovat komiksy čtené v originále, které mohou například inspirovat překladatele, kteří nevědí co přeložit, i komiksy zde přeložené.

Mezi to můžete klidně psát, když se budete držet tématu.  :--


... A já jdu na první várku komiksů.
Čtenářský deník byl přesunut na web www.ninjer.cz.

Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Ninjer


Jon Sable Freelance Vol.1
(Jon Sable #1 - #6)

Scénář/Kresba: Mike Grell

Jon Sable, v noci nájemný detektiv, ve dne populární spisovatel dětských knížek v přestrojení. Oblíbené komiksy s tímto hrdinou vycházely někdy v 80. letech a mají všechno, co může nedočkavý mladistvý chtít - akci, napětí, brutalitu a krásné slečny. Jon Sable je takový ne tolik uhlazený James Bond na volné noze, který rozhodně má co říct i dnes. Navíc má opravdu hezkou realistickou kresbu, kde zvlášť slečny stojí maximálně za to.
Bohužel jak rychle mě Jon Sable zaujal, tak rychle mě i omrzel. Možná za to mohly i poslední příběhy, které se odehrávaly v Jonově minulosti v Africe - ty už mě nebavily tolik jako městské příběhy, kde se temnými uličkami prohánějí šílení profesionální vrahové.


Hodnocení: 6/10

LINK:
http://rapidshare.com/files/47225442/Jon_Sable_Freelance_v1.cbr
http://www.megaupload.com/?d=6PU5XGCY

Wolverine: Předurčený osudem
(Wolverine: Manifest Destiny #01 - #04)

Scénář/Kresba: Jason Aaron / Stephen Segovia
Překlad/Editace: Rass

Stephen Segovia je hodně zvláštní kreslíř. Jeho kresba je divoká, zuřivá, drsná, syrová... a taky občas pěkně hnusná. Za největší jeho chybu považuju prozrazení jeho soukromé fascinace transvestismem - všechny postavy, ať už jsou sebedrsnější, mají krásně výrazné protáhnuté řasičky jak z reklamy na loreal. Ale naštěstí v téhle minisérii buď trochu ubral, nebo už jsem si jenom zvyk.
Jason Aaron je jinak taky drsňák, takže celá minisérie je dvojnásobně drsňácká, nechybí akce, násilí... Příběh je sice poměrně jednoduchý (Wolverine se vrací do drsné Čínské čtvrti, aby napravil něco, co kdysi způsobil, a hlavně se nenechal zabít), ale rozhodně ne dementní. Aaron občas efektivně skáče v čase a dokonce čtenáře místy nechává uvěřit, že může existovat někdo (nebo nějaká skupina sty lidí), která dokáže Wolverina porazit.
Je to poměrně dobrá minisérie, ale zrovna tady Aaron podle mě ne tak úplně zvítězil nad obyčejným námětem a u mě se tento komiks řadí do průměru.


Hodnocení: 6/10

LINK: Wolverine: Predurčený osudom

X-men: Předurčeni osudem
(X-men: Manifest Destiny #01 - #05)

Scénář/Kresba: kolektiv autorů
Překlad/Editace: Rass

Tak tahle minisérie mě docela zaskočila. Ne úplně špatný nápad s velkým počtem krátkých příběhů o mutantech + jedním delším na pokračování se u mě ale spíš minul účinkem. Ten na pokračování o Icemanovi a Mystique mi přišel velmi slabý. Iceman chvilku dělá, že je taky hrozně zmatenej a na pochybách, ale uhozený chování Mystique z něj hned udělá chlapáka. I tak mu ale trvá pět čísel (komiksu!), než jí to vmete do tváře. Z ostatních příběhů většina také patří mezi ty slabší, ale našlo se několik, které považuju za velmi vyvedené.
Mezi ně patří příběh White Queen (Emmy Frost). Jindy ji nijak zvlášť nemusím, ale příběh o jejích pochybách mi přišel velmi dobře a uvěřitelně napsaný. Chrise Yosta si zapisuju na svůj osobní seznam a musím si od něho ještě něco někdy přečíst.
Mezi ty lepší ještě řadím jednoduchý, ale efektivní příběh "U Nicka" a také prostý, ale velmi působivý příběh s Nightcrawlerem "Překonat to".
Většinově ale bohužel spíš slabší a překvapivě okoukané příběhy.


Hodnocení: 5/10

LINK: X-Men: Predurčení osudom + Nightcrawler - Predurčený osudom

Nightcrawler: Předurčený osudem
(Nightcrawler: Manifest Destiny)

Scénář/Kresba: James Asmus / Jorge Molina, Ardian Syaf
Překlad/Editace: Rass

Tenhle one-shot je střídmější než Wolverinova minisérie, ale udělala na mě dobrý dojem. Příběh začíná velmi zajímavě - I Nightcrawler o sobě pochybuje, protože ani není jediným teleportérem na straně hodných mutantů, a tak přijme nabídku podívat se do svého rodného městečka, kde už ho nechtějí upálit, naopak mu postavili muzeum...
Myslím, že tohle téma se dalo ještě úžasně a zajímavě rozvést, ale bohužel se spíš zaměříme na nějakou tu bitku, kde se pomocí názorného příkladu rozřeší Nightcrawlerovy problémy.
Ale jinak v pořádku, přiznávám, že tohohle elfa mám prostě rád a celkově mi příběh byl sympatický.


Hodnocení: 6/10

LINK: X-Men: Predurčení osudom + Nightcrawler - Predurčený osudom

Green Arrow - Lukostřelcova výprava
(Green Arrow v3 #16 - #21)

Scénář/Kresba: Brad Meltzer / Phil Hester
Překlad/Editace: demented

Sérii s Green Arrowem, kterou úžasným způsobem rozjel Kevin Smith, převzal zkušený Brad Meltzer. Trochu jsem se obával, ale ukázalo se, že zbytečně. Meltzer přesně umí vystihnout jednotlivé DC postavy a umí vykouzlit zajímavý a napínavý příběh. Tentokrát se zaměřil na výpravu do minulosti - Green Arrow pátrá po několika svých zapomenutých věcích z dob, kdy žil (poprvé).
Na pozici kreslíře zůstal Phil Hester se svoji cartoonovější kresbou, která překvapivě k Arrowovi velmi sedí. Příběh pak není nechtěně patetický a více vyzní Ollieho jedinečný smysl pro humor, se kterým po Smithovi nadále Meltzer pracuje.
Parádička.


Hodnocení: 8/10

LINK: Green Arrow vol.3 #32 (Update 13.02.2011)
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

RakeW

Pěkné. Sekci "Píší..." to chce trochu rozdmýchat. Jak tak koukám na ta hodnocení a výsledná čísla... Hm, kritický Ninjer.

A pokud hodláš psát pravidelněji. Tak bych to být tebou spíš házel do vlastních témat.
"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

Ninjer

Nepřijde mi, že bych byl nějak extra přísný, vždyť jsem zatím rozdal samá kladná hodnocení v podstatě  :--

Vlastních témat? Myslíš jako co nový příspěvek do deníku, to nové téma...? To ne, prostě to budu házet sem (nakonec jsem se rozmyslel, že to sem budu postovat po pěti komiksech) a kdyby to náhodou někdo chtěl číst, tak prostě bude projíždět obrázky a nové příspěvky bude hledat na konci. ;)
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Ninjer

02 Listopad, 2010, 19:14:17 #4 Naposled upraveno: 01 Prosinec, 2010, 19:50:05 od Ninjer

Spider-man - Made Men

Scénář/Kresba: Howard Mackie / Norman Felchle

Menší spoiler - pokud se náhodou těšíte na vašeho oblíbeného červenomodrého pavoukovce, tak rovnou tuhle minisérii přeskočte. Pokud si však užíváte mafiánské příběhy a máte rádi marvelovský vesmír, měli byste dát tomuto one-shotu šanci.
Ben Urich vypráví velmi upřímným způsobem (čili ze sebe zase nedělá rádoby-skromně hrdinu) o mafiánech, co se vyskytli ve městě s největší hustotou superhrdinů a superkriminálníků na metr čtvereční, v New Yorku. Společně s jeho zajímavými poznámkami a příběhami z minulosti (v psané formě) vidíme i příběh kamarádů z dětství, které ale už osud odvál různými směry. Jeden z nich rád nostalgicky vzpomíná na dávné setkání s Kingpinem, který je pro něj od té doby modla. Bohužel Wilson Fisk už není ve městě králem zločinu... Ale nejspíš ne nadlouho.

Zajímavý příběh s líbivou kresbou. Příběh není nijak zvlášť propracovaný, ale to vynahrazuje moc pěkný Urichův pohled na marvelovské mafiány, takže se dá komiks brát i jako takové shrnutí newyorského organizovaného zločinu v Marvelu.


Hodnocení: 7/10

LINK:
http://rapidshare.com/files/17376292/1998_Spider-Man_Made_Men.cbr

Logan - Utajená společnost
(Logan: Shadow Society)

Scénář/Kresba: Howard Mackie / Tomm Coker
Překlad/Editace: spidey / marc

Tento mainstreamový oneshot s Wolverinem alias Loganem může jeho zaryté fanoušky určitě potěšit. Urazit je možná může jeho zjev, ve kterém vypadá v podání Tomma Cokera trochu jako ucho, ale jinak je kresba poměrně příjemná na pohled. Příběh se odehrává v Loganově bez-drápové minulosti. Zde jsou ještě mutanti veřejné veřejnosti neznámé, což chce změnit jeden investigativní novinář.
Ale tomu chtějí někteří zlí lidé zabránit, a tak se Wolverine společně s mladičkou Carol Danversovou ocitnou uprostřed spousty akce a bitek. Jako jednohubka fajn (potěší vidět několik mladších mutantů), ale nic zázračného.


Hodnocení: 6/10

LINK: Logan - Utajena spoločnosť

Batman - No Man's Land Vol. 2

Scénář/Kresba: kolektiv autorů

Jedna z největších událostí s Batmanem je bezesporu No Man's Land. Gotham byl po zemětřesení a jiných katastrofách nakonec oficiálně opuštěn státními úřady, byl ohraničen s přísně zakázaným vstupem či odchodem a na mapě označené jako země nikoho. Kdo mohl, odešel. Kdo nemohl nebo z různých důvodů nechtěl, zůstal.
Ale o tom už se mohl čtenář dozvědět v prvním booku těchto sebraných komiksů z této události, která se odehrávala napříč sériemi.
V tomto booku je větší důraz na kratší příběhy a příležitost dostávají spíš undergroundoví kreslíři a herci, z čehož můžou někdy vyjít zajímavý výsledky, ale já upřímně rozhodně nejsem nadšen (jako třeba z prvního dílu samotné minisérie No Man's Land, která je naprosto dechberoucí).
Příběh Bread and Circus vypráví o Penguinovi, který se v Zemi nikoho velmi dobře zabydlel, stal se z něho obávaný obchodník a mafián. Ale stále potřebuje "chleba a hry", aby zaujal svůj lid... A v tom mu chce Batman zabránit. V ne moc hezké cartoon underground kresbě.
Naopak příběh Mosaic má velmi temnou a drsnou kresbu (Frank Teran - můžete znát z omnibusu Terminátora - ten nejkratší příběh ze dvojky s holkou a walkmanem). Příběh není nic extra, ale je zajímavý spíš psychologicky, kde i ti největší flegmatici začínají mít pořádně nervy v kýblu.

Home Sweet Home (s kresbou Guye Davise, kterého můžete taky znát z druhého Terminátora - ten dlouhej příběh v poušti) je krátký pěkný příběh o starém pánovi, který z Gothamu nechce nikdy odejít.
Dále je tu příběh Shades of Grey o Batmanově rozhodování jedné při, během které si trochu zapochybuje a Alfréd zavzpomíná na minulost. Velmi dobře nakreslené (Phil Winslade) i napsané (Bob Gale).
Two Down je příjemný příběh o Two Facovi, který ale na druhou stranu na konci možná dost zpochybňuje samotný charakter jeho i Batmanův, takže...
Pak jedna rychlovka Harold o Batmanově osobním hrbáčovi-opravářovi a na závěr Claim Jumping, kde už se rozhoduje o větších věcech (rozdělení území Two Face, Penguina, Policajtů a Batmana), ale i přes sympatickou kresbu je scénář spíš průměrnější.

No Man's Land vypadá na super záležitost, která má obří potenciál. V prvním booku bylo ale víc úžasných příběhů, sem se spíš asi nacpala různá omáčka kolem, která nebyla špatná, ale rozhodně ne tak vydatná. Pořád ale velmi dobrý komiks.


Hodnocení: 7/10

LINK: http://rapidshare.com/files/31618920/No_Man_s_Land_vol2_TPB.cbr
http://www.megaupload.com/?d=BCFT447P

Krvavý národ
(Blood Nation)

Scénář/Kresba: Rob Moran / James Devlin
Překlad/Editace: yogifon

Velmi povedená upířina v moderním střihu - Upíři si nezabrali jen městečko nebo ostrov, podařilo se jim se svým nemrtvým Chánem zabrat skoro celý kontinent. Místo Sovětského svazu vznikl Krvavý národ a Amerika jen se slzou v oku vzpomíná na ty vodkou opilé oškliváky, se kterýma si občas zamávali pěstičkami. Tahle rudá monstra jsou trochu jiného kalibru. Naštěstí pro lidskou rasu má i koule z ocele Ethan Cutter, velitel nového týmu lidí, který má infiltrovat a zabít vůdce upírů.
Upřímně řečeno námět není v dnešní době nijak zvlášť originální a neotřelý, ale to bohatě vynahrazuje zpracování, který je parádně drsný, brutální a cynický. V tomhle opravdu nejvíc hraje prim Cutter, bez kterýho by byla série minimálně poloviční. Jinak je komiks napínavý, relativně plný nápadů a i na kresbu, která není nijak zvlášť "drsná" ani propracovaná, se dobře kouká.
Jen ke konci už i přes tu řezničinu trochu prosvítá ten jednodušší příběh.


Hodnocení: 8/10

LINK: Krvavý národ (komplet)

Superman - Poslední syn
(Superman: Last Son)

Scénář/Kresba: Geoff Johns, Richard Donner / Adam Kubert
Překlad/Editace: Mankin/Elithya

Zkušený scenárista Geoff Johns a zkušený režisér Richard Donner (mj. natočil první dva Supermany, kdyby náhodou...) připravili opravodovou supermanovskou lahůdku. Na Zemi přiletí kus lodi, ze který vyleze nový supermaník - tentokrát kluk. Jenže jeho původ je neznámý a my už nežijeme ve 30. letech, takže pozemšťané ho musí prozkoumat, Superman k němu začne cítit otcovskou náklonost, to se nelíbí Lexu Luthorovi... a to má ještě se vším něco společného jeden z největších Supermanových nepřátelů (nápověda - rýmuje se s Dedentál Hlod).
Ten nápad je skoro primitivní, ale přesto geniální a Donner s Johnsem s ním pracují tak, jak by snad každý správný komiksový geek a fanoušek Supermana chtěl. Dočkáme se jak obrovských bitek, tak psychologického šťourání. A to všechno v úchvatné kresbě Adama Kuberta, který umí nakreslit překrásné pozadí a snad ještě lepší "popředí" - obličeje, mimika, postavy, akce... Všechno boží.

Must read.


Hodnocení: 9/10

LINK: Superman - Posledný syn
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

scorpioo

K tomu No Man´s Land prečítaj si celý event o rozlohe ribližne 150-160 komiksov a potom mu dáš aj väčšie ohodnotenie  ;) :--


Hovorí sa, že zlo zvíťazí keď dobrí ľudia prestanú konať. Ale malo by sa hovoriť: Zlo zvíťazí!

Ninjer

02 Listopad, 2010, 21:18:39 #6 Naposled upraveno: 02 Listopad, 2010, 21:22:06 od Ninjer
No čtu ty vybraný TPBčka... A prostě to druhý má ode mě takovýhle hodnocení. To není zase žádná mozaika, která se složí až nakonec dohromady, abych pak měnil hodnocení ;) Tohle prostě mělo o něco slabší příběhy než to první.

P.S. Koukám, že jsem se seknul u hodnocení Blood Nation, opraveno.
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

scorpioo

Ahaa tak keď len TPB tak potom ti dotoho nejdem nič vravieť


Hovorí sa, že zlo zvíťazí keď dobrí ľudia prestanú konať. Ale malo by sa hovoriť: Zlo zvíťazí!

Ninjer

17 Listopad, 2010, 21:51:55 #8 Naposled upraveno: 15 Prosinec, 2010, 00:10:06 od Ninjer

Black Widow - The Name of the Rose
(Black Widow 01-05)

Scénář/Kresba: Marjorie Liu / Daniel Acuna

Nová série s Black Widow se snaží rozvést nebo spíš využít zviditelnění této postavy v novém filmovém Iron Manovi. Je to znát jak z mírné změny image, tak třeba i z toho, že na jedné z alternativních obálek prvního čísla je samotná Scarlett Johanson. Dále taky na konci prvního čísla máme relativně podrobně popsanou celou její dosavadnou historii i se všemi booky, kde můžeme kompletní Black Widow sehnat.
Ale co samotné komiksy? Jsou dobré? Ano, jsou. Dokonce velmi dobré. O Marjorie Liu jsem nikdy předtím neslyšel, ale umí vymyslet a hlavně podat příběh, který není sice v základu nijak zázračný, ale je okořeněný mnoha a mnoha originálními a zajímavými prvky. Kresba Daniela Acuny je pěkná a efektivní a Black Widow v ní vypadá půvabně a zároveň zatraceně sexy.
A vlastně tyhle přídomky můžu s klidným svědomím použít i na první pětidílný příběh nové série Black Widow - pěkná, efektivní, půvabná a zatraceně sexy.


Hodnocení: 7/10

LINK:
http://avaxhome.ws/magazines/comics/black_widow_1-7_ongoing_update.html

Herogasm
(Herogasm 01-06)

Scénář/Kresba: Garth Ennis / John McCrea
Překlad/Editace: keram

Garth Ennis napsal ke svým Boys speciální minisérii, která ale úplně klidně mohla vyjít přímo v sérii, ne odděleně. Nejspíš nějaký důvod existuje (nalákání čtenářů na zajímavý název...?), ale je to skoro až podraz, protože Herogasm navazuje na Boys a další díly Boys navazují na Herogasm. Ale to jen tak na okraj.
Jinak o příběhu asi už všichni slyšeli, tak jen stručně - Supáci v Ennisově světě jsou strašní hovada, co jen představují symboly pro nadržené a naivní čtenáře. V tomhle příběhu se ukáže, že jednou za čas předstírají obří crossover (invaze mimozemšťanů, proti které se všichni musí spojit atd.), během kterého si ale ve skutečnosti jdou užívat nespoustaného a přísně hlídaného grupáče v tajném letním sídle.
No, po prvotním šoku a nadšení a dalších smíšených pocitů se zdá, že se Boys ustálili spíš na jakési úchylné zábavě. První čísla jsou vyloženě jen o ujeté srandě na téma, kdo co všechno prcá, (ale to není ironie, ona je to opravdu bžunda), větší dramata jsou spíš jen naznačena a k ničemu extra velkému až tolik nedojde.
Každopádně těch šest čísel jsou rozhodně zábavný a pobaví, jen se nekoná žádná pecka mezi oči jako v případě prvních dílů Boys.


Hodnocení: 7/10

LINK: The Boys/Banda #1 - #47 + Herogasm

Slečna Marvelová - Tajná Invaze

Scénář/Kresba: Brian Reed / Adriana Melo
Překlad/Editace: Vatras / elithya

V předchozích dílech mi přišlo, že sérii už hodně dochází dech a nad vodou ji drží spíš vedlejší postavy... Tady už je to drobet lepší, protože Carol začíná být naštvaná a... začíná zabíjet, to mi je u ní tak nějak sympatický.
A vlastně jo, tenhle příběh docela dost šlapal, je tam hodně akce, ale i nějaký ty osobní dramata a to všechno v sexy kresbě. Dobrý.
Hodnocení: 7/10

LINK: Slečna Marvelová 2. séria (50)

Banda - Pud sebezáchovy

Scénář/Kresba: Garth Ennis / Darick Robertson
Překlad/Editace: keram

Podobný jako Herogasm, ale míň sexu. Tím myslím zase je to hodně zábavný, ale přitom v porovnání se začátkem série příběhově tak nějak plytký. Každopádně akce je brutální a taky přijdou na řadu originy postav, který jsou ennisovsky fajn - tohle on umí. Nejlepší je určitě první část originu "Mother's Milk"...
Jo a taky velmi potěšila a pobavila parodie na obálku All Star Superman.


Hodnocení: 7/10

LINK: The Boys/Banda #1 - #47 + Herogasm

Thorgal - Nad jezerem beze dna

Scénář/Kresba: Jean Van Hamme / Grzegorz Rosinski

Před nějakou dobou jsem využil neuvěřitelně zlevněných komiksů v LK a hromadu nakoupil. Vzal jsem téměř všechno, čili i fantasy (Thorgal a Slaine), který až tolik nevyhledávám. Nějakýho toho Thorgala už jsem kdysi čet, ale to jsem byl ještě skoro v plenkách. Každopádně tenhle komiks jsem si opravdu užil. Nádherná kresba s pěkným, až pohádkovým příběhem. Takhle si nějak představuju fantasy.
Hodnocení: 8/10

Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Ninjer

01 Prosinec, 2010, 19:47:56 #9 Naposled upraveno: 01 Prosinec, 2010, 19:56:11 od Ninjer

X-Factor: Tajná invaze
(X-Factor 33-38 + She-Hulk 31 + X-Factor: Layla Miller)

Scénář/Kresba: Peter David / Larry Stroman, Vincenzo Cucca, Valentine De Lanbro
Překlad/Editace: Rass / magik, elithya

X-Factor je opravdu vynikající série. Kloubí skvěle napsané postavy, humor i velká dramata. Peter David už od Madroxe ukázal, že je prostě talent a tahle parta mutantů mu sedla. Dokonce si myslím, že žádná série s mutanty za posledních x let, která vydržela "trochu dýl", jí nemůže konkurovat.

Možná ale přece jen nějaká taková konkurence byla, a tak se rozhodla X-Factor kvalitativně ponížit. Peter David se nedal, tak mu hodili klacek pod nohy - kreslíře Larryho Stromana.

Nechci se rozčilovat, ale jeho kresba je prostě odpornej fialovej hnus. Jo, možná mu jde dynamika či pozadí, ale to je všechno naprd, když VŠICHNI vypadají evolučně pozadu jako nějací homo habilis s diagnostikovanou debilitou. Všichni jsou hnusný opice a gorily a fakt netuším, jestli to má být nějaká stupidní metafora (NIKDO z nás není další vývojový článek) nebo jen nějaký fetiš na Planetu opic.


Naštěstí na pár komiksů mohlo dělat i pár normálních kreslířů, kteří komiks nesrážejí na kolena.

Peter David pořád v pohodě, má tam i pár výjimečných momentů (nejlepší je speciál s Laylou Millerovou).


Hodnocení: 7/10

LINK: X-Factor (#210)
Batman: Gotham After Midnight

Scénář/Kresba: Steve Niles / Kelley Jones

Steve Niles stvořili s s Kelleym Jonesem novou minisérii s Batmanem, která si mimo kontinuitu jede svůj bizarní akční hororový příběh... nebo tak něco. Ona totiž ta kresba je opravdu stylová, kouká se na ni pěkně, ale v kombinaci se scénářem je to taková hrozná nuda, že jsem to po pár číslech prostě vzdal. Ne že by to byla úplná blbost, pár hezkých momentů se najde, ale kvůli ní se mi nechtělo brodit fůrou hezky nakreslenýho balastu.


Hodnocení: 4/10

LINK:
http://www.uniquewarez.com/other/49587-batman_gotham_after_midnight.html
Slečna Marvelová: Vzestup
(Ms. Marvel 31-34)

Scénář/Kresba: Brian Reed / Paulo Sigueira, Adriana Melo
Překlad/Editace: Vatras / elithya

Název booku má pravdu - Série se zase vyhoupla kvalitou nahoru a velmi pěkně si dosedla. V tomhle booku se podíváme především do minulosti Carol a už první číslo o její odcizené rodině napovídá, že to nebude žádná procházka ordinací v růžové zahradě (není to nic hezkého, ale zas tak příšerné to není). Komiksy se bezvadně čtou, příběhy jsou spíš komornější, ale na akci se taky dostane a dokonce i dojde na nějaký ty brutalitky (kašl kašl mučení kašl). Sice místy mi to přišlo trochu méně uvěřitelné (Carol je asi vzdálená příbuzná Chucka Norrise), ale fakt to skvěle odcejpá, je to napínavé, zábavné... Fakt dobrý.

Jeden z vrcholů série.


Hodnocení: 8/10

LINK: Slečna Marvelová 2. séria (50)

Methraton: Had

Scénář/Kresba: François Froideval / Fabrice Druet
Překlad/Editace: magnat

Methraton je velmi pěkný francouzský komiks odehrávající se ve starém Egyptě. Vypadá to, že ale tenkrát nejen bohové opravdu existovali, ale praktikovala se i starověká magie. Příběh se soustředí na malého chlapce, který je svědkem vyvraždění celé své osady skupinou smrtek, které vede obří létající lebka. Přísahá pomstu a osud (i když jak se zdá nejen on) ho zavede ke studiu magie... Velmi hezky vyprávěné i nakreslené.


Hodnocení: 7/10

LINK: Methraton 1

Modrá Krev 05: Hellboy

Scénář/Kresba: Mike Mignola

Opět další dohnaný rest. Hellboye mám relativně rád, ale četl jsem jen vesměs krátké příběhy z magazínu Crew. I tady jsou převážně krátké příběhy a výběr je parádní. Kromě atmosferických "rychlovek" Hlavy a Železné boty zde jsou temně pohádkové Vánoce v podzemí o hledání ztracené dcery a především výborná Mrtvola, která násvazuje snad nejvíc na různé folklorní příběhy a mýty. Je to skvělý a Mignola tomu všemu umí nasadit korunu kresbou, která tomu dokonale padne.


Hodnocení: 8/10

Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal