X-23

Založil keram, 29 Září, 2010, 10:13:46

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

Nový príbeh X-23 začína...

X-23, vlastným menom Laura Kinneyová, je ženský klon Wolverinea a je jednou z najobľúbenejších ženských postáv Marvelu a to napriek tomu, že sa prvý krát v komikse objavila až v roku 2004. Možno je to práve pre jej spojitosť s Wolverinom, možno pre jej ,,výraznú" osobnosť. Od detstva ju vychovávali aby bola zbraňou, aby vždy plnila svoju misiu. Ale od tohto života sa jej s istou pomocou podarilo ujsť a už nejaký čas patrí k týmu X-Men. Zaujímavé na tejto postave je, že hovorí striedmo a vždy spisovne. Jej pôvod bol objasnený v dvoch minisériách, ,,X-23: Innocence Lost" a ,,X-23: Target X" a teraz prvý krát dostala vlastnú sériu na pokračovanie. Čo sme sa dozvedeli z prvého dielu?

Laura sa v noci budí s krikom. V nočných morách jej démonický Wolverine ponúka možnosť byť jeho ,,pravou rukou v pekle".  Ale ako to už u mlčanlivých ľudí býva, nikto nevie, že ju niečo trápi. Keď bola súčasťou tímu New X-Men tak si našla priateľov. No keď ich teraz vidí oslavovať, radšej sa im vyhne. A keď sa s nimi stretne, tak jej zazlievajú že bola v tajnom vražednom týme X-Force a nič im o tom nepovedala. Navyše konečne prestávala byť len zbraňou, tak prečo sa pridala k X-Force? Nevedia, že je za to viac-menej zodpovedný Cyclops a zabúdajú, že  pre ňu je prirodzené skrátka plniť rozkazy. Kyklopovský Cyclops sa jej zastane a dá jej novú úlohu: ide síce o celkom nevinnú pomoc ľuďom v núdzi, ale Laura veľmi skoro zistí, že jej nočné mory ju začínajú prenasledovať aj cez deň. Zatial to netuší, ale niekto ju neustále sleduje. Alebo na ňu dáva pozor.

To je v kocke všetko, čo sa dosiaľ v prvom diely stalo. Znie to síce kostrbato, ale v komikse to funguje. Sériu píše Marjorie M. Liu, ktorá je ostrieľanou spisovatelkou, aj keď v písaní komiksov ešte veľmi zbehlá nie je. Spolu  s Danielom Wayom stojí za ukočenou sériou ,,Dark Wolverine", ktorá pojednávala o Wolverinovom synovi a jeho túžbe po svetovláde. Ten, rovnako ako X-23 dostal novú sériu zvanú ,,Daken: Dark Wolverine", ktorú tiež píše táto autorka.

Kreslič Will Conrad má s komiksami ovela viac skúseností (Black Panther, Serenity, Wolverine: Origins). Jeho kresba je veľmi pekná a prehľadná, takže je vždy jasné, čo sa deje a vyniknú u neho aj detaily. Preto som mu dokonca ochotná odpustiť, že jeho X-23 má modré oči, pričom táto postava mala odjakživa oči zelené. Ale zrejme ide iba o chybu koloristu.

Celkovo sa táto nová séria rozbieha veľmi dobre. Tvorcovia podľa mňa skvelo vystihli atmosféru aj správanie postáv. Prvý diel je síce dosť ukecaný, napriek tomu, že X-23 hovorí málo. Všetko bude jasné aj človeku, ktorý s X-23 ešte nič nečítal (aj keď série New X-Men a X-force v3 vrelo odporúčam). Celé by to malo súvisieť s Wolverinovou cestou do pekla v jeho novej, reštartovanej sérií na pokračovanie. Presnejšie do pekla cestuje len jeho duša. Ako to ovplyvní X-23 a majú vôbec klony dušu? To sa možno dozvieme v ďalších dieloch.

Beáta ,,Magik" Kandríková

Prvé číslo si môžete stiahnuť tu:
http://hotfile.com/dl/70270440/f0f1599/X-23_001_(2010)_(4_Covers)_(Minutemen-MrPinkMeganubis).cbr.html
http://www.sendspace.com/file/8hl2jn
http://www.megaupload.com/?d=QQ19N9J1

keram


eda

Hezké magik už se teším na překládek  :-//
Boubín. nelíbí.
Netopýři těžko přeperou líný šváby a plechová gondola rozbouří salámy.
Za svoji práci požaduji peníze nebo ekvivalent v žabích kůžích.
Takže, ty jsi mi chtěl rozčísnout pěšinku, cizinče.

furunkl

vzhledem k tomu, že jsem zamilován do Laury Kinneyové, tak prosím, ano prosím, přeložte to někdo, nebo se POSE..., úúúúúúúúúúú :oD

Verdant


SaNiGU

vďaka za malé prewiev, Laura je popri Elektre moja najobľúbenejšia ženská comixová postava thakže sa moc teším na tvoj preklad ;)

thx to Sir_Pete
Moje preklady: http://www.kocogel.info/index.php?topic=8512.0

mira

To vypadá dobře. Už se těšim. Dík moc  :-))

magik

Citace od: furunkl v 29 Září, 2010, 11:17:52
vzhledem k tomu, že jsem zamilován do Laury Kinneyové, tak prosím, ano prosím, přeložte to někdo, nebo se POSE..., úúúúúúúúúúú :oD


Seriu mam zarezervovanu  ;)

Michiv

Paráda - velmi zajímavé..
MIK :-[

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal