Wolverine

Založil keram, 05 Září, 2010, 18:55:26

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

05 Září, 2010, 18:55:26 Naposled upraveno: 28 Únor, 2011, 23:19:07 od magik
Smer, peklo...

Komiksové série s Wolverinom  a jeho synom, Dakenom, zosračkovateli. Zo série ,,Wolverine Origins", ktorá bola o hľadaní pravdy a vykonaní pomsty, sa stal príbeh o chlpatom Kanaďanovi, ktorý sa neustále ľutoval a reval nad tým, koľko ľudí zabil a koľko žien kvôli nemu zahynulo. Séria ,,Wolverine", neskôr premenovaná na ,,Dark Wolverine", sa zmenila zo superhrdinského opusu na sólovú jazdu bisexuála Dakena s divným čírom, ktorý premýšľal nad svojím vlastným osudom, svojím otcom a tým, či jeho život stojí vôbec za námahu. Jediná séria, ktorá stála fakt za to, bola ,,Weapon X" Jasona Aarona, ale aj tá bola, bohužiaľ, ukončená. Wolverine sa dočkal reštartu svojej vlastnej série a jeho synátor Daken sa nás vo svojej vlastnej sérii pokúsi presvedčiť, že je viac než len sociopat, ktorý rád zabíja a užíva si z mužmi. Tak sa mrknime na pazúry tohto nového Wolverina.

V živote nášho chlpatého Kanaďana došlo k mnohým zmenám: má novú priateľku, žije v Utópii spolu s ostatnými mutantami, hrozba menom Norman Osborn bola potlačená a tím Dark Avengers nakopali do vajec. Vyzerá to tak, že sa blížia lepšie časy a dokonca aj Logan dúfa v lepší zajtrajšok. A práve tá jeho nádej ho neskutočne desí. Jediný, kto by mu so strachom mohol pomôcť, je nejaký kňaz, a keďže je jeho kamoš Kurt Wagner po smrti, zastaví sa u svojho bývalého kolegu Johna Wraitha. Z toho sa, po takmer smrteľnom stretnutí so Sabretoothom, stal pastor, ktorý má so strachom svoje vlastné skúsenosti. Povie Loganovi o pekle a o tom, že jestvujú dva druhy pekiel. To klasické s kotlami a čertami a to, ktoré si vytvárame na Zemi počas nášho života. Povie mu aj o tom, že Logan, aj ostatní z tímu Weapon X, boli vždy zabijaci, a že diabol nechce, aby sa ľudia ako sú oni, zmenili.

O mesiac neskôr je jeden z pastorových ľudí napadnutý a podľa rezných rán to vyzerá tak, že za to mohol Logan. Tomu zjavne preskočilo a chce Wraitha z nejakého neznámeho dôvodu zabiť. Ten sa rozhodne, že nebude čakať na svojho vraha, ale vyjde mu naproti. A to je stratégia debilnejšia než komentáre Paľa Haberu v Talentmánii, pretože po pastorovi ide niekto oveľa horší než Wolverine. Medzitým je Loganova priateľka Melita napadnutá na svojom pracovisku neznámymi zabijakmi. Našťastie ju jej priateľ na také niečo pripravil malým súkromným arzenálom, ktorého zbrane majú v názvoch mená Kree, Skrull a Vibranium a na ešte väčšie šťastie jej podá pomocnú ruku niekto, od koho by to nikdy nečakala.

Jason Aaron je jeden z najlepších novodobých autorov, ktorí mali tú česť viesť Wolverina za jeho chlpatú paprču naprieč jeho životom. Aj napriek tomu že iba krátko. Našťastie pre nás s Wolverinom ešte neskončil, ale s ním iba začal. Aaron sa totiž s Wolverinom neserie a skopol ho rovno do pekla. Samotný príbeh s Loganom v pekle je založený na nápade, ktorý Aaron dostal, keď chvíľu hosťoval vo Vertigovskej sérii ,,Hellblazer". Duša Johna Constantina by sa dostala do pekla, ale telo by zostalo na Zemi a vhodné na posadnutie. Vymenil Angličana za Kanaďana a pekelná jazda v novej Wolverinovej sérii sa mohla začať.

O kresbu sa postaral Brazílčan Renato Guedes (Supergirl, X-Men: Curse of the mutants), ktorý má podobný minimalistický štýl kresby ako napríklad Travis Charest (Wildcats), alebo Steve McNiven (Wolverine: Old Man Logan). Tento reštart komiksovej série Wolverine sa fakt podaril a som zvedavý s kým sa Wolverine v pekle stretne a ako vôbec k jeho zatrateniu došlo. Doteraz nás Aaron nesklamal a som si istý že nás nesklame ani tentoraz.

//edit by Mankin

Táto séria je rezervovaná!!!

Prvý diel si môžete stiahnuť tu:
http://rapidshare.com/files/416965531/Wolverine_001__2010___7_Covers___c2c___DangerRobot-CPS_.cbr.html
http://www.sendspace.com/file/b6bn0w
http://www.megaupload.com/?d=ISFM5OIL
http://hotfile.com/dl/66890442/e9e1d54/Wolverine_001__2010___7_Covers___c2c___DangerRobot-CPS_.cbr.html

Shpeck

Už se nemůžu dočkat. Díky za článek  :-)) :-)) :-)) :-))
Stíhací Hrozivý Poloautomatický Efektivní Civilní Kastrátor

garmada

Prvý diel bol celkom zaujímavý, len dúfam že to quesada neposerie.
P.S. Díky za ďalšiu skvelú recenziu.

Kocour

No, to vypadá zajímavě, ale jak se do nějaké série začnou montovat nebe a peklo, aniž by s ní od začátku moc nesouviseli (Hellblazer), tak začínám být hned podezřívavej, bo známe jak to dopadá ;) (Punisher, Supernatural, Spider-man) - jde to většinou do kelu ;)

keram

ja Aaronovi verím a pevne dúfam, že sa nedočkáme žiadneho prúseru  :--

jasonx4


milankovics


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal