Editorial 004 (31.09.2010) - Ochladilo se...

Založil NAVIGATOR, 31 Srpen, 2010, 21:41:55

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

NAVIGATOR

31 Srpen, 2010, 21:41:55 Naposled upraveno: 21 Červenec, 2013, 19:19:48 od NAVIGATOR
Ochladilo se nám panáčkové... A zítra už se určitě někteří z nás (ti nejmladší ;) těší do školy :D - Tak si něco napíšem ;)

Nebojte se, bude to jen kraťoučké - jen novinky: (Nechal jsem vás trochu napínat;)

Množí se dotazy, jestli někdy půjde přidávat videa z YouTube - No, pro ty co se ptali mám dobrou zprávu! Jde to už dva roky! :) - Ale jen pro ty, kteří mohou přidávat do galerie ;) - Odkaz k videu se zadá do řádku embed video v galerii a podobně jako u obrázku u něj po nahrání uvidíte odkaz na fórum, který sem stačí vložit. A neplatí to jen pro YouTube - Přesný seznam služeb, které jsou podporovány sepíšu až po přechodu na novou verzi fóra, při kterém bude i nová verze galerie... A teď pozor! Ke které bude mít přístup více lidí (myslím pro nahrávání ;) - Všichni ale ne, vím jak to dopadá, když se vám dá moc prostoru :D

[smg id=3575 type=av]

Další drobnou novinku si vyžádal Rakew a je to formátování textu do "justify", tedy je to známé formátování "do bloku" - mezery mezi slovy jsou zvětšeny tak, že písmo zasahuje na obou stranách rovnoměrně až do okraje, tak jak vidíte na tomto textu. Pro použití zvolte tlačítko justify ;)

Nějaká dle mého nepoužívaná tlačítka pro psaní jsem odebral, ať se nám tam zbytečně nepletou. Pokud si někdo vzpomene, že mu nějaké chybí, tak ať dá vědět a já přehodnotím ;)

No a nakonec to nejlepší - nová tlačítka s popiskem CZ a SK. Copak dělají? Zkuste si sami ;) Ano - je to doplňovač šablony, takže kliknete a rovnou vyplníte info, již žádný boční soubor ani šablonátor ;) - CZ a SK verze...

mankin

A jeje! A teraz to bude! A teraz to vyraší!

Okej, miernime sa. Hlavné slovo tu má dídžej... Alebo nie?... Dobre. Ak mi to vydrží, a Navigátor prehliadne, rád by Mankin pojednal o... o... jednoducho by rád zo seba vypustil zopár slov, viet i súvetí, ktoré mi notnú dobu ležia na srdci, a ktoré novoprišelcom veľmi nepovedia a starým, sebesplachovacím jedicom, budú zbytočné, pretože ich v iných obdobách zažili veľakrát...
Tak či onak, z Mankina zajtra vylezie zopár viet. Neberte ich príliš vážne. Svet je priťažký na to, aby vás musel trápiť názor niekoho, koho ani nepoznáte. Takže pohov ;)

RakeW

Tak dík, ono to nakonec tak špatně nevypadá... I když je to nejspíš proti nějakému "kodexu webových stránech" :).

Já si zrovna včéra zkusil spustit své první testovací SMF forum, takže určitě ještě s něčím přindu... muhehe.

Ještě bych se chtěl zeptat na dvě věci. Mají ty různé módy vliv na rychlost fóra? A převádět budeš na SMF 2.0 RCX, nebo počkáš až na final?
"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

Ninjer

Pěkné, pěkné... Ha, pamatuju si, že když jsem tamto video viděl prvně, tak jsem si říkal, co je to je za pošuky, a teď už tak polovinu poznávám  :D :D

A jinak jediná aktualizace, která mě momentálně zajímá, je nová databáze. Už by to chtělo...

A ehm, 30.9.2010 ještě nebylo, ne?  :--
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Velkej šéf

Tak nevim, nějak nezbytné mi to nepřišlo, ale stěžovat si nebudu, že...

Citace od: Ninjer v 01 Září, 2010, 12:11:36
A ehm, 30.9.2010 ještě nebylo, ne?  :--

Hm, tak nevim jestli to takhle někdo opravil po tvym příspěvku, nebo to tak bylo už tehdy, ale je tam dokonce 31. Ale co, Toe se asi ještě nevrátil z výpravy v čase...  :--
Muj nick neberte jako důkaz skromnosti, ale jako fanouškovství Loba (originálního Velkýho šéfa)
Info o mých překladech

Ninjer

Jo, tak to jsem se asi přepsal... nebo Toebiho cestovací mašinka nějak skáče  :--

Kocour

01 Září, 2010, 22:57:24 #6 Naposled upraveno: 01 Září, 2010, 23:51:26 od Toebiash
To datum je nadčasové! Původně tam nebylo vůbec nic :) - No a nyní tu máme další novinku viz. první příspěvek... A zatím poslední novinku ;)

Citace od: RakeW v 01 Září, 2010, 09:36:36
Tak dík, ono to nakonec tak špatně nevypadá... I když je to nejspíš proti nějakému "kodexu webových stránech" :).

Já si zrovna včéra zkusil spustit své první testovací SMF forum, takže určitě ještě s něčím přindu... muhehe.

Ještě bych se chtěl zeptat na dvě věci. Mají ty různé módy vliv na rychlost fóra? A převádět budeš na SMF 2.0 RCX, nebo počkáš až na final?

RakeW: Módy mají na výkon fóra zásadní vliv - některé skoro vůbec, jiné mohou zatěžovat enormě - záleží jednak na tom, jak je mód napsaný (optimalizovaný), tedy na schopnostech programátora a jeho znalosti SMF rutin a pak samozřejmě i na tom, co a jak moc mód ovlivňuje funkce fóra - Třeba mód, který umožňuje to, že jsou přezdívky v barvách příslušících označení je velice náročný na výkon a třebas tady je polovina jeho možností vypnutá, ponechány jsou jen ty nejdůležitější... Obdobně obecně hodně vytěžují různé statistické a sledovací módy (kdo je on-line a pod.), zatímco módy statické, např. právě mnou právě přidané tlačítka pro šablony, rychlost fóra nijak neovlivní ;)

Co se týká převodu, počkám na final - nemá cenu přecházet, dokud nebude final, přechod si u mne stejně vyžádá minimálně týden dovolenou (samotný přechod, předělání módů, nějaké nové úpravy a testování) a vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce, což v mé branži znamená sezónu, dovolenou dostanu nejdříve tak koncem ledna příštího roku, tak akorát bude nová verze SMF (doufám :)

Velkej šéf

Muj nick neberte jako důkaz skromnosti, ale jako fanouškovství Loba (originálního Velkýho šéfa)
Info o mých překladech

Ninjer

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář