LET'S WELCOME K-OS. Moje KOMIKSY

Založil CareFree, 03 Červenec, 2010, 11:43:56

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

karelcedr

Citace od: Jergon v 17 Listopad, 2014, 11:27:47
    .
    ...S českým komiksem je dost problém v tom, že tady máme skoro výhradně "underground", jinak řečeno šity od lidí, co neumějí ani kreslit, ani vymyslet příběh. (abych předešel nedorozumění, nemluvím teď o nikom tady, mám na mysli věci, co běžně vídám na různých conech a tak...)  Ti dobří většinou moc nedělají, bo jim to nikdo nezaplatí a zadarmo se jim do toho většinou nechce. Jo, je tady Grus, je tady Jerie, na další si teď nevzpomenu. Na webu se občas objevují i pěkné amatérské věci, ale to je stejný problém jako s jinými evropskými komiksy - v českém buranském prostředí by se prostě neprodaly. Takže vlastně "oficiální" scénu v zásadě nemáme....

Já bych přidal ještě dvojku Kopl a Černý, i když se tito pánové zrovna nemusí. To je tak podle mne asi nejbližší nějakému tomu českému mainstreamu.  Jinak s tebou naprosto souhlasím.

Ad psaní na kila - jo to je známý problém a nejen v komiksu. Po komerčním úspěchu filmu, seriálu, nebo hry následuje chrlení textů na dané téma. Nejsem podobnému čtivu nakloněn, i když musím uznat, že výjimky jsou. Záleží hlavně na tom, jak si to vydavatel pohlídá. 
        Já osobně mám velmi dobrou zkušenost se sérií Warhammer 40 000/30 000 a to jak tou co vyšla u nás, tak tou co u nás nevyšla. Přiznám se, že to co tady nevyšlo čtu převážně v ruštině.  ;) Warhammer FB má sem tam slabší chvilku. Je to dané trochu i tím, že ta klasická fantasy se časem víc okouká. Ale vydavatel dává svým autorům velkou volnost a je to jen ku prospěchu věci.
        U MAGIC: THE GATHERING to byla zpočátku absolutní slabota. Takže se to u nás vůbec neujalo. Ale ty pozdější ságy, co jsem četl jsou hodně slušný! Ovšem i tam se to posunulo od čisté fantasy ke sci-fi a tato kombinace má něco do sebe. Podle mne hodně!

CareFree

22 Listopad, 2014, 02:52:33 #151 Naposled upraveno: 10 Březen, 2015, 12:26:49 od CareFree
mmm.... ;)
líbí se mi, že se tu diskutuje!

Mezitím vznikla nová část Plíče. Tu je:

http://pleach.ic.cz/?page=read&path=kapitola_003/PLEACH_kapitola3_cast_004.jpg#cont
https://www.facebook.com/pleachkomiks

Zatím tedy ahoj a diskutujte dál!
kɒmɪks.

CareFree

06 Prosinec, 2014, 14:45:47 #152 Naposled upraveno: 10 Březen, 2015, 12:27:14 od CareFree
uběhly dva týdny, je tu plic

http://facebook.com/pleachkomiks
kɒmɪks.

Kocour

Takové intermezzo mi tento díl přišel... A představoval jsem si, jak by asi fungoval ten automat s kytkou :) Rozhodně by to bylo čerstvé...

CareFree

Citace od: Kocour v 07 Prosinec, 2014, 00:09:02
Takové intermezzo mi tento díl přišel... A představoval jsem si, jak by asi fungoval ten automat s kytkou :) Rozhodně by to bylo čerstvé...

myslim,z e tak by to klidne fungovat melo, kdyz se prechazi z jednoho mista na dalsi. aniz bych nak primo delal obrovskej zaber na to, jak je ta skola velka a ze to je skola se vsim vsudy jsem spis ukazal, co tam je za veci, co tak ze skoli zname. a ten automat ma na cele matu :3 to ale spis znamena, ze to je normalne na piti, jenomze nema na cele lahev kokakoly. je to takova lepsi, nekorporatni verze toho, co zname.

nicmene, nakreslil jsem vcera fan art:

kɒmɪks.

Bothrops atrox

--poz   Ty jsi kouzelník kamaráde! To je nádhera co všechno dokážeš jen pomocí tuše a štětce! --poz

karelcedr

A já si říkal, kam jsi zmizel? ;)

Za mě spokojenost!  --poz

Kocour

Jak to není tady, tak taky zapomínám :) Jinak takhle víc pohromadě jsem si víc vychutnal ten nájezd k přednášce o pylu - to bylo skoro jak panely ze seriálu 24 hodin :)

CareFree

kɒmɪks.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář