LET'S WELCOME K-OS. Moje KOMIKSY

Založil CareFree, 03 Červenec, 2010, 11:43:56

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

CareFree

Citace od: karelcedr v 25 Říjen, 2014, 20:50:48
:-//  Spokojenost! Díky za pokračování!  :-//
:-//¨

Citace od: Kocour v 26 Říjen, 2014, 12:48:18
Ty krávo, kakao na uvítanou! To je servis... a pak, že nemají očekávání :)
kdo mi dá kdekoliv kakao na uvítanou, má mě uplacenýho do konce života!

Přestal sem nahrávat inktobery průběžně, protože mi přišlo, že to nikoho nezajímá a nahrál sem je až teď najednou.
Jsou k vidění tady: https://www.facebook.com/pants.of.the.morpheus/media_set?set=a.10205013860731990.1073741830.1406372865&type=1&pnref=story

nějakej výběr:

kɒmɪks.

karelcedr

Mě to zajímalo, ale styděl jsem se napsat!  :D 
Já tuhle sekci sleduju celou a tvoje obrázky jsou potěšením pro oko!  --poz

CareFree

jsem zapomněl zmínit, že byla posalná další část.

třetí část třetí kapitoly:

kakao!
kɒmɪks.

Jergon

Pořád si říkám, proč to nemá nějaký příběh a děj - a teď mě napadlo, když je to jako že parodie na superhrdinské komiksy typu Avengers etc., jestli neparoduješ úmyslně i takovou tu rozesranost  těch tlustých omnibusů... Já tyhle věci nikdy moc nečetl, ale teď se mi dostal do rukou český omnibus Captain America a Fantastic Four: zrod a je to něco strašného. Tolik stránek a furt se tam jen kecá a kecá a kecá, ale ne že by to byl příběh-konverzačka, prostě se tak tlachá o ničem, jak to Američani milujou...  :D  Tak jestli zamýšlíš Plíče jako parodii právě tohohle emerického přístupu ke scénáristice, tak to konečně začíná dávat smysl... :)
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

karelcedr

...omnibus Captain America a Fantastic Four: To jsem se ani číst nepokoušel.  :D Přiznám se, že tady tyhle US superhero čtu jen v tom nejzoufalejším komiksovém suchu, kdy už ani v této sekci - Scans / skeny dragoni/Alice a jiná banda - není nic nového ku čtení. :-* --poz  Potom se akorát držím za hlavu nad sto padesátým restartem Batmana a podobně.

Jediná výjimka je pro mne Lobo a Dredd. (Novej nápaditej Dredd, ne nějaká prastará vykopávka, jak s tím zkoušeli prorazit knižně v Crwi ::) )

Plíč: Nemám s tím zatím problém. Autor si hraje, buduje svět a kulisy, tříbí charaktery. To nějaký čas trvá. Zatím jsem se rozhodně nenudil.  --poz

CareFree

Citace od: Jergon v 14 Listopad, 2014, 17:16:47
Pořád si říkám, proč to nemá nějaký příběh a děj - a teď mě napadlo, když je to jako že parodie na superhrdinské komiksy typu Avengers etc., jestli neparoduješ úmyslně i takovou tu rozesranost  těch tlustých omnibusů... Já tyhle věci nikdy moc nečetl, ale teď se mi dostal do rukou český omnibus Captain America a Fantastic Four: zrod a je to něco strašného. Tolik stránek a furt se tam jen kecá a kecá a kecá, ale ne že by to byl příběh-konverzačka, prostě se tak tlachá o ničem, jak to Američani milujou...  :D  Tak jestli zamýšlíš Plíče jako parodii právě tohohle emerického přístupu ke scénáristice, tak to konečně začíná dávat smysl... :)

Těžko co na to říct. Máme jasně danou cestu k cíli a zakomponovali jsme tam i to, co už se událo, takže dějem prostupujeme a všechny prvky v něm mají skutečně svůj účel. Jestli to pořád působí nedějově a jako že se tam nic neděje, je to buďto tím, že to děláme blbě, nebo je to prostě styl, kterým vyprávíme, i když tedy podvědomě a určitě kvůli nezkušenosti.
Je mi z toho teda smutno, no. Zkusím nad tím ještě popřemýšlet a určitě to prodiskutovat, i když Plíč to už asi nezachrání. Ale pro další projekty se budou tyhle zkušenosti bezpochyby hodit.

Každopádně díky za postřehy, jsou užitečný.

kɒmɪks.

Fefty

tak já se do těchhle uměleckých debat moc nezapojuju, ale tady mi to nedá - až ctění páni tvůrci udělají něco, co bude alespoň z desetiny tak dobré, jako ty jimi kritizované "americké rozesrané omnibusy",  tak začnu brát jejich připomínky vážně. V tuhle chvíli to beru jako povinné opovrhování mainstreamem ze strany velkých nezávislých umělců - takže za mě - Plíč není bez chyby, ale je to dobrý, nenech se odradit, co člověk to názor, ze zkušenosti vím, že na každého člověka s vyhraněným negativním názorem často připadá deset s pozitivním - akorát že se o nich nedozvíš, protože si to (třeba jako doposud já) nechají pro sebe.  --poz

karelcedr

to Fefty: V poho.  To je spíš rozdíl ve vkusu, než pohrdání mainstreamem. Někomu víc sedí evropský komiks, jinému americký( superhrdinský). Mainstream je pochopitelně i v evropském komiksu. Viz třeba série Meteor a podobně.
V Čechách je naopak problém v neexistenci domácího komiksového mainstreamu, který by vycházel v nějaké podobě pravidelně a přilákal k sobě nové čtenáře. Většina našich komiksových tvůrců vydává alba, která se zaměřují na vyhraněné skupinky komiksových nadšenců, ale nové čtenáře nepřitáhnou. To považuji za zásadní nedostatek tuzemské komiksové tvorby.

Fefty

Jergon

17 Listopad, 2014, 11:27:47 #149 Naposled upraveno: 17 Listopad, 2014, 11:33:27 od Jergon
     No, já nejsem zase tak vzdělaný, abych věděl, co je komiksový mainstream a čím mám tedy vlastně "povinně" pohrdat - přistupuju k tomu tak, že přečtu (cokoliv) a buď se mi to líbí nebo nelíbí...  ;) Pokud je mainstream zmíněný omnibus CA, pak pohrdám, podle mě je tohle jen psaní "na kila" tam, kde se dobře platí od stránky a je jedno, čím ji kdo zasviní a jestli to dává smysl. V USA bohužel běžný přístup i u beletrie. Jestli je mainstream Meteor, pak určitě nepohrdám, tuhle sérii mám naopak po všech stránkách rád. Ale nazatracuju ani všecko americké, třeba "recyklovaný" Superman a lidé z oceli se mi naopak líbil dost, a to nejen výtvarně, ale i scénář.
     S českým komiksem je dost problém v tom, že tady máme skoro výhradně "underground", jinak řečeno šity od lidí, co neumějí ani kreslit, ani vymyslet příběh. (abych předešel nedorozumění, nemluvím teď o nikom tady, mám na mysli věci, co běžně vídám na různých conech a tak...)  Ti dobří většinou moc nedělají, bo jim to nikdo nezaplatí a zadarmo se jim do toho většinou nechce. Jo, je tady Grus, je tady Jerie, na další si teď nevzpomenu. Na webu se občas objevují i pěkné amatérské věci, ale to je stejný problém jako s jinými evropskými komiksy - v českém buranském prostředí by se prostě neprodaly. Takže vlastně "oficiální" scénu v zásadě nemáme.
     Jinak proti Plíčovi jsem taky nechtěl říct nic zlého... ;) V první řadě se mi moc líbí kresba (a vlastně i neplíčovské obrázky, co se tu objevily), má to nápad i pár vtipných míst... Ano, že by to mělo mít příběh, to si myslím - když to teda, ehm, asi není záměr, ehm... :D - nebyl by problém už na začátku stvořit nějaké padouchy například nebo naznačit nějaké ohrožení, které je třeba zažehnat, nebo nějaké záhady, které je třeba objasnit nebo jiná "zachytávadla", která by mě jako čtenáře navnadila číst dál a třeba i strpět pár stránek pomalejšího tempa... No, možná je to jenom můj pohled na věc a jiným takovéhle pomalé rozjezdy nevadí, dělá to nakonec i leckterý profík, ale osobně to považuju za vadu na kráse, toť vše... ;)
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář