4 x minirozbor

Založil keram, 17 Květen, 2010, 00:06:38

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

17 Květen, 2010, 00:06:38 Naposled upraveno: 17 Květen, 2010, 00:08:24 od keram
Mali ste niekedy deň blbec? Urobili ste zlé rozhodnutie vďaka ktorému by ste sa chceli vrátiť v čase, aby ste tú chybu mohli napraviť? Máte smolu. Toto je realita. Ale v komikse Days Missing, od vydavatelstva Archaia Studios Press jestvuje hrdina, ktorý takúto schopnosť má. Volá sa Správca a okrem toho že dokáže cestovať v čase sa stará aj o to aby ľudská rasa prežila. Správca je stvorenie ktoré žilo na Zemi milióny rokov a sledovalo vývoj života. Ak ľudská rasa narazí na problém, Správca ho vyrieši, odstráni ho z pamäte ľudstva a na jeho mieste nechá nápovedu vďaka ktorej sa ľudstvo dokáže katastrofe vyhnúť. Správca bol svedkom niekolkých ,,súdnych dní", ale vždy sa  postaral aby sa ,,nestali". Scenárista Phil Hester (The Darkness) napísal výborný, až seriálový príbeh a výborne charakterizoval Správcu, ktorého jediným cielom pri záchrane ľudstva je nájsť nejakého inteligentného spoločníka, alebo spoločníčku. Štýl kresby Frazera Irvinga je temný, drsný a výborne vystihuje vážnosť celého príbehu. Days Missing je ako film Men in Black, ale bez humoru a iba s jediným hercom. Táto miniséria vznikla pod patronátom Roddenberry Productions. Meno Roddenbery je známe hlavne fanúšikom Star Treku. Ale so Star Trekom má spoločné iba jedno: je to velmi dobré sci-fi.

Komiks si môžete stiahnuť tu:
http://rapidshare.com/files/319812410/Days_Missing.rar


MWAHAHAHAHAHA!!! Dr. Horrible má svoj vlastný komiks. Ak nie ste fanúšikmi Jossa Whedona, tak asi neviete o kom je reč. Ide o postavu zlosyna, ktorú stvorili Joss, Zack a Jed Whedonovi. Prvýkrát sa objavila v nízkorozpočtovom, nezávislom, zábavnom a muzikálovom majstrštyku Dr. Horrible´s Sing-Along Blog. Tento filmík získal mnohé ocenenia, vrátane Emmy. Doktora výborne zahral Neil Patrick Harris (How I Met Your Mother), jeho protivníka menom Captain Hammer stvárnil Nathan Fillion (Firefly), vyvolenú oboch hlavných postáv, Penny, si zahrala Felicia Day (The Guild, Buffy) a v príbehu sa mihol aj Simon Helberg (The Big Bang Theory). Ale späť ku komiksu. Už predtým vyšli komiksi, ale tie pojednávali o vedlajších postavách a boli uverejnené v online sérii Dark Horse Presents. Doktor sa dočkal pravého, papierového komiksu. Aj keď je to iba one-shot. V príbehu sa dozvieme ako sa z Billyho, ktorý kedysi mal rád superhrdinov, stal Dr. Horrible. Budeme svedkami toho ako sa s ním stretli Captain Hammer a Penny. Dozvieme sa aj čo vnuklo Doktorovi nápad stvoriť Mraziaci lúč a objaví sa aj jeho upotený poskok, Moist. O scenár sa postaral Zack Whedon a cartoonovú kresbu má na svedomí Joelle Jones. Príbeh je vtipný, plný hlášok a výborne dopĺňa malý Whedonovský svet.  Ak si chcete rozšíriť obzory nejakou jednohubkou, tak si určite prečítajte tento komiks o mužovi s Doktorátom Hrôzostrašnosti. Jedinou chybou komiksu je fakt že sa v ňom nespieva.

Komiks si môžete stiahnuť tu:
http://www.megaupload.com/?d=TGT518R7
http://www.filefactory.com/file/a1ch7e0/n/Dr._Horrible_2009_three_covers_Minutemen-DTs_.cbz
http://www.BigAndFree.com/1488613/Dr._Horrible__2009___three_covers___Minutemen-DTs_.cbz.html
http://hotfile.com/dl/17957589/b7a9545/Dr._Horrible__2009___three_covers___Minutemen-DTs_.cbz.html
http://rapidshare.com/files/309003098/Dr._Horrible__2009___three_covers___Minutemen-DTs_.cbzPo komikse k hre Batman: Arkham Asylum tu máme šesťdielnu minisériu k hre Modern Warfare 2. Ak ste hrali túto výbornú hru, tak určite viete, že jedným z vašich spolubojovníkov bol aj Ghost, muž s maskou na ktorej mal namalovanú lebku. Práve na neho je táto miniséria zameraná. Príbeh sa odohráva niekolko rokov predtým než sa Ghost stal členom Task Force 141 a bude nám v ňom objasnené kto to vlastne je. Prvé číslo sa zameriava na to, prečo má Ghost masku pomalovanú ako lebku. Príbeh sa začína na Ukrajine, v škole, ktorá je obsadená teroristami, ktorým sa podarilo Ghosta zneškodniť. Tí sa vyhrážajú že ak do hodiny nedostanú to čo chcú, tak zabijú jedno dieťa. Ghost tú hodinu využije a začne rozprávať príbeh o mužovi, na ktorého počesť si pomaloval svoju masku. Ten muž sa volal Simon Riley. Bol tým najlepším z SAS. Jeho a ďalších vojakov z jednotiek Navy Seals a Delta Force vybrali pre špeciálnu misiu. Majú za úlohu zneškodniť Manuela Roba, šéfa drogového kartelu, ktorý začal kšeftovať aj do pašovania pre teroristov. Misia je pripravená na zahájenie, ale postupom času, to začína vyzerať tak, že v týme je zradca. A Riley ho bude musieť nájsť skôr než by mohol ohroziť ich misiu. O scenár sa postaral cenou Willa Eisnera ocenený David Lapham a zatial sa mu darí udržať čitatela v napäťí. Príbeh komiksu má podobnú štruktúru ako príbeh hry. Sledujeme nejakú situáciu, vrátime sa v čase, potom posunieme čas a vrátime sa späť do prítomnosti. Plus tá všadeprítomná zrada. O príjemne pastelovú kresbu sa postaral Kevin West.

Komiksi si môžete stiahnuť tu:
http://rapidshare.com/files/308492854/Modern_Warfare_2_-_Ghost_01__2010___c2c___Legion-CPS_.cbr
http://rapidshare.com/files/320193379/Modern_Warfare_2_-_Ghost_02__2010___noads___Team-CPS_.cbr
http://rapidshare.com/files/352986776/Modern_Warfare_2_-_Ghost_003__2010___noads___Headshot-CPS_.cbr
Mad Max s kozami šalie. Tank Girl bola na vrchole, bola jednou s najoblúbenejších komiksových postáv 90tych rokov. Jej otcom Jamiemu Hewlettovi a Alanovi Martinovi sa darilo. Ale potom nejakého debila napadlo natočiť film o Tank Girl. A my dobre vieme ako to dopadlo. Bola to nepredstavitelná sračka. Tank Girl si někam šla ožrať držku a užiť s klokanmi, Hewlett pomohol stvoriť Gorillaz s hudobníkom Damonom Albarnom a Martin hladal prácu kde mohol. Tank Girl a Martin sa vrátili na komiksovú scénu až v roku 2007, pod patronátom Titan Books a IDW. Hewletta vystriedal nováčik, Rufus Dayglo. Teraz vzali túto antihrdinku pod svoje krídla Image Comics a vydali prvý zo špeciálov pomenovaný Dark Nuggets, ktorý obsahuje tri krátke príbehy. V nich sa Tank Girl pokúša prežiť blízke stretnutie s nepriatelským tankistom, vyhnať nostalgických démonov, dostane na držku od svojich kamošov a jej partner Booga si zájde k psychiatrovi. Kresba Rufusa Daygla síce nie je taká dobrá ako Hewlettova, ale fanúšikov série neurazí. Tak ak si chcete trochu zaspomínať na túto zoofilnú pankáčku, tak do toho. Ale iba na vlastní riziko.

Komiks si môžete stiahnuť tu:
http://rapidshare.com/files/368449773/Tank_Girl_-_Dark_Nuggets__2009_.cbr

tieto 4 minirozbory sa nedostali do Crew 27, tak aby som nemrhal slovami, šupol som ich sem  :-- 

Botanick

Paráda, krásný počtení.  :-// :-// :-//
Jinak nechce někdo překládat toho Dr. Horribla ?  ;)
A little library, growing larger every year, is an honourable part of a man's history. It is a man's duty to have books. A library is not a luxury, but one of the necessaries of life.
Henry Ward Beecher

magik

Citace od: Botanick v 17 Květen, 2010, 00:15:04
Jinak nechce někdo překládat toho Dr. Horribla ?  ;)


Ja ho mam uz nejaky cas v rezervaciach  :D Odkladam si ho na jedno znudene poobedie, ked budem mat chut prekladat. Takze bude, to sa nebojte  ;) A rozmyslala som prelozit aj tie pribehy so serie Dark Horse Presents, lebo su vsetky v celku fajn.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal