Wormwood Gentleman Corpse

Založil keram, 13 Březen, 2010, 18:32:38

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

Červivý hrdina...

Ben Templesmith je známy hlavne ako kreslič komiksových sérií ,,30 days of night", ,,Criminal Macabre", ,,Fell" ako aj novinky ,,Choker." Ale okrem kreslenia sa venuje aj písaniu. Jednou z niekoľkých jeho sérií je titul ,,Wormwood Gentleman Corpse" o červíkovi z alternatívnej pekelnej dimenzie, ktorý s pomocou svojich priateľov bojuje so stvoreniami, ktoré mu bránia v kľude chlastať temný elixír života, inak známy ako pivo.

Ak ste nikdy o tejto sérii nepočuli, tak si asi položíte otázku, ,,Ako môže červík bojovať so zlom?" Jednoducho. Stačí mu, aby si vliezol do jedného zo svojich mŕtvych tiel/oblekov, ktoré vykopal z hrobov, alebo ich odkúpil, keď o ne nemal nikto záujem. Celkovo má na výber zo štyroch tiel, ale najčastejšie ho nájdete v tele muža, výnimočne v tele malého dievčatka. Womrwoodovým partnerom v zbrani je pán Pendulum, ktorý je, napriek tomu, že vyzerá ako štvrtý člen skupiny ZZtop, v skutočnosti robotom vyrobeným z pivných plechoviek a starých hodín. Druhou ozbrojenou osobou je Phoebe, ktorá bojuje so zlom strelnými zbraňami, ak dôjde na najhoršie, pomocou svojich živých tetovaní. Jej postava slúži aj na zoznámenie s Wormwoodom a jeho svetom. Ešte tu máme dvoch pricmrdávačov. Ducha policajta menom Trotsky, ktorý by si mal napraviť karmu riešením kriminálnych prípadov, aby sa mohol odobrať do neba, alebo do pekla. A Medusu, majiteľku pajzlu menom Dark Alley, do ktorého chodí Wormwood chlastať. Tá kedysi podpísala dohodu s peklom: nesmrteľnosť za stráženie dimenzionálnej, pekelnej brány v jej podniku. Niekedy jej to stráženie veľmi nejde, a tak do nášho sveta preniknú rôzne nebezpečné tvory, ktoré ohrozujú svet. Vo Wormwoodovom svete ide jednoducho o život. A ak sa vám podarí prežiť, tak vás minimálne pretiahne nadržaný leprikón.

Wormwood má na červíka veľmi bohatý život. Doslova. Bojoval v rôznych vojnách, v rôznych časoch a v rôznych končinách sveta - nejakou náhodou vždy na strane armády, ktorá prehrala. Je veľmi bohatý a vlastní niekolko veľkých sídiel. A ako je možné, že normálnym ľuďom nevadí prítomnosť hnijúcej mŕtvoly, ktorá má v oku hovoriaceho červíka? Je to jednoduché. Platí to isté, čo vo svete Pratchettovej Zemeplochy: Ľudia vidia iba to, čo chcú. Ak vidia niečo, čo podľa logiky nemôže jestvovať, tak to ich mozog nahradí niečím prijatelným. Zo série Wormwood: Gentleman Corpse vyšlo zatiaľ 13 dielov a boli sme svedkami toho, ako so svojimi priateľmi čelil diabolským kvetinám, votrelcovským embryám, leprikónskej kliatbe, aj koncu sveta.

Čo dodať ku kresbe. Je to Templesmith. Ak jeho kresbu nemáte radi, tak to nie je nič pre vás. Ale myslím si, že prichádzate o poriadne komiksové vyžitie. Toto je výborná kombinácia hororu a komédie.

//edit by Mankin

Sériu si môžete stiahnuť tu:
http://rapidshare.com/files/110451905/0-The_Taster.cbr
http://rapidshare.com/files/110452883/1-Birds__Bees__Blood_and_Beer.rar
http://rapidshare.com/files/110453385/2-It_Only_Hurts_When_I_Pee.rar
http://rapidshare.com/files/110451454/Segue_to_Destruction.cbr
http://rapidshare.com/files/110451275/Calamari_Rising.rar

Velkej šéf

Sakra. To vypadá pekelně dobře. A vzhledem k tomu, že Templesmithovu kresbu prostě miluju, tak neodolám a musím se zeptat: Nechystá se někdo na překlad?
Muj nick neberte jako důkaz skromnosti, ale jako fanouškovství Loba (originálního Velkýho šéfa)
Info o mých překladech

tomahawk

ja som nad tým dlhú dobu uvažoval, pretože aj ja Templesmitha milujem, a hlavne preto si myslím, že si preklad a edit tejto veci zaslúži väčšieho borca ;)

keram

niekto to má už roky rezervované, ale kde nič tu nič, tak by som povedal že je to volné. ak sa do tho niekto pustí, tak prosím kurva s rešpektom

tomahawk

Citace od: keram v 13 Březen, 2010, 19:38:08
niekto to má už roky rezervované, ale kde nič tu nič, tak by som povedal že je to volné. ak sa do tho niekto pustí, tak prosím kurva s rešpektom

k Templesmithovi len s posvätnou úctou ;)

RakeW

Oh fuck. Toto dílo zaujímá v mém komiksovém povědomí téměř mýtické postavení. Objevil jsem to už dávno, ale nikdy jsem nenašel odvahu se tím začít prokousávat v ingléze. Rezervováno má tuším ace33, ale i přes mou (pravda, nepříliš silnou) morální podporu je ten překlad asi mrtvý. Nicméně vzhledem k tomu, že vlastně nevím, o čem to je, ani netuším jestli to vůbec za něco stojí. Ale dle článku to vypadá, že je to celkem povedená taškařice :).

Wormwood mi víceméně poprvé ukázal Templesmithovu kresbu. A nevím, jak pozdější díly, ale ty z první série jsou graficky tak od dva řády výš než třeba rozplizlý Fell (nic proti, taky se mi to líbí...). A obálku nultého čísla jsem měl na gymplu nalepenou na předních deskách sešitu do češtiny :).

Tak jen do toho, translátoři...
"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

jeikob

Tak vím že tenhle komiks existuje. co se týká templsmitha  tak mně jeho kresba a obrázky velmi bavěj ,ale ta serie temné dni a criminal macabre ,mně tak těžce nechytla ,že ani kresba mi nedonutila to dočíst. tak sbírám odvahu na fell:) a kdo ví třeba je templsmith dobrej scénárista??
když ono je krapet jaksi přehorrorováno a zombíků a vampýrů už je krapet  moc :-//

filmagor

Po Chokerovi sa mi začal Templesmith páčiť. Idem si to prečítať  :-*
A black cat crossing your path signifies that the animal is going somewhere.

DarkLantern

Templesmitha mám moc rád a tohle vypadá víc než zajímavě.
Hned jdu na čtení :) A taktéž se přimlouvám za překlad, pokud by se toho někdo chopil.
Buď smělý, 
buď smělý, 
však ne příliš smělý. 
Nebo i s rudou krví vycedíš život celý.

(Neil Gaiman: Bílá Cesta, ze sbírky povídek Kouř a Zrcadla.

filmagor

Ak by sa nikomu nechcelo, editu by som sa chopil  :--
A black cat crossing your path signifies that the animal is going somewhere.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář