3 x minirozbor

Založil keram, 03 Leden, 2010, 16:28:24

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

03 Leden, 2010, 16:28:24 Naposled upraveno: 03 Leden, 2010, 19:06:58 od keram
Sní androidi o elektrických ovečkách? je najznámejšie literárne dielo Phillipa K. Dicka. Poslúžilo ako základ kultového filmu Blade Runner s hviezdnym obsadením a hudbou od Vangelisa. Ale čo ak nemáte chuť na čítanie knihy, alebo sa vám film nepáči? S riešením prichádza Boom! Studios, ktoré sa rozhodlo o velmi originálnu adaptáciu tejto výnimočnej knihy. Celý príbeh je od slova do slova prenesený do komiksovej formy. Ak k sebe priložíte knihu a komiks, tak uvidíte absolútnu literárnu zhodu. Dalo by sa povedať, že to dáva nový zmysel slovám grafická novela. V blízkej budúcnosti je naša planéta zničená vojnou. V ozduší sa vznáša nukleárny spád a väčšina ludstva emigrovala na iné planéty. Tí ktorý zostali na Zemi to nemajú vôbec lahké, ale aj na to jestvuje riešenie. Máte blbú náladu? Pomôžu vám prístroje. Nudíte sa? Postarajte sa o svoje elektrické zviera. Ako iste tušíte, v tomto príbehu je jednou z hlavných postáv Lovec Androidov, Rick Deckard. Zabudnite na jeho filmovú verziu, toto je Deckard ako ho stvoril Dick. Jeho manželstvo na tom nie je práve najlepšie a frustruje ho že si za svoj nízky plat môže dovoliť akurát tak elektrickú ovcu. Pripadá si kvôli tomu menejcenný. Druhou postavou je John Isodore a narozdiel od Ricka si nepripadá menejcenný. Aj keď ním podla zákona je, vďaka poškodeniu mozgu, ktoré mu spôsobil nukleárny spád. Kvôli svojmu hendikepu nemôže opustiť Zem. Osudy týchto dvoch mužov sa spoja vďaka androidom typu Nexus-6. Kresba tejto adaptácie bola zverená Tonymu Parkerovi a v jeho podaní je svet vykreslený presne tak ako ho Dick opisoval v knihe. Futuristický, ponurý a špinavý, s temnou oblohou a noirovou atmosférou.

Samotný komiks, dieli 1 - 6, si môžete stiahnuť tu:
http://rapidshare.com/files/321581134/1-Book_1.rar


Pri nových sériách človek väčšinou nevie do čoho ide. Ak pozná predchádzajúce práce autora série, alebo ide o nejaký superhrdinský komiks, tak vie čo môže očakávať. Ale nie od tohto komiksu. Nie od Jeffa Lemira a nie od Vertiga. Pri prvom čísle série Sweet Tooth môžete podla obálky iba tušiť, že ide o niečo velmi neobvyklé. Je na nej chlapec s jeleními parohami jediaci čokoládu. Volá sa Gus. Žije v Nebraskej lesnej rezervácii so svojím chorým otcom. Ten mu povedal že došlo k nehode a narodilo sa iba niekolko detí a Boh sa rozhodol, že ich urobí výnimočnými. Niektorím dal srsť, niektorím chvosty a niektorím parohy. Povedal mu že je posledným dieťaťom na svete. A povedal mu aj to, že musí zostať v lese, pretože na okraji lesa je oheň a peklo. Ale Gus pozná pravdu. Jedného dňa zašiel na okraj lesa, k plotu, a videl že je tam iba krajina zasypaná snehom a popadané elektrické vedenie. A tesne za plotom bolo niečo v peknom červenom obale, čo ešte nikdy nevidel. Čokoláda. Ale kto ju tam nechal? O akej nehode jeho otec hovoril? Prečo má Gus parohy? Má nejakú schopnosť? A v akom svete sa ten príbeh odohráva? Tolko otázok sa vám naskytne po prečítaní prvého dielu. A to je na tomto komikse dobré. Chcete poznať odpovede, chcete vedieť čo sa stalo. Pri prvých číslach nových sérií vám autori väčšinou vykreslia a opíšu svet v ktorom sa príbeh odohráva, zistíte ako hlavná postava myslí a tak podobne. V tejto sérii sa všetko dozvieme postupne v ďalších dieloch.


Táto komiksová séria sa v súčasnosti prekladá a nájdete ju tu:
Sladký zúbok #13/#xx (update 16.01.2011)
Joseph Michael Straczynski. Kto by nepoznal to meno? Kto by nepoznal jeho série? Jedna z nich sa skončila debaklom a druhú, velmi úspešnú, sa rozhodol opustiť. Dal Marvel Comics zbohom a prebehol ku konkurencii, DC Comics. Ale namiesto písania pokračovaní vychádzajúcich sérií si vybral zmodernizovanie menej známych hrdinov Zlatého a Strieborného Veku a ich zavedenie do sveta DC Comics. Hrdinovia série The Red Circle totiž patrili vydavatelstvu Archie Comics. Zmodernizovanie sa malo pôvodne odohrať v sérii The Brave and the Bold, ale ten nápad padol a namiesto toho tu máme minisériu The Red Circle. Jej hrdinami sú nesmrtelný Hangman, ohnivý Inferno, bohatý playboy Web a patriotistický Shield. Straczynski sa okrem modernizácie postáv rozhodol aj o originálne spojenie príbehov každého hrdinu. Komiks s Hangmanom sa začína počas Občianskej vojny, postupne sa dostávame do súčasnosti a na poslednej strane sa dostaneme do situácie pri ktorej sa zrodí Inferno a príbeh pokračuje v sérii zameranej na toho hrdinu. Posledná strana komiksu s Hangmanom je nakreslená kresličom, ktorý bude kresliť nasledujúcu sériu. Straczynského kresebne sprevádzajú Thomas Derenick, Bill Sienkiewicz,  Roger Robinson, Greg Scott a Scott McDaniel. Príbehy sú velmi dobre napísané, niekedy smiešne, niekedy plné klišé, ale nájde sa v nich aj štipka originality - napríklad Web vám pomôže iba ak ho kontaktujete cez jeho internetovú stránku. Modernizácia sa jednoducho podarila. Myslia si to čitatelia, myslia si to v DC Comics, tak sa možno dočkáme aj pokračovania.

Táto komiksová séria je preložená a nájdete ju tu:
Červený kruh

keram

tieto 3 minirozbory sa nedostali do Crew 26, tak aby som nemrhal slovami, šupol som ich sem  :--

Velkej šéf

Hezky napsáno. Nejvíc mě asi přitahuje Electric Sheeps, páč knížka byla skvělá. A film byl taky dobrej, pokud ho nesrovnáváte s knížkou, která je skoro úplně o něčem jinym.
Muj nick neberte jako důkaz skromnosti, ale jako fanouškovství Loba (originálního Velkýho šéfa)
Info o mých překladech

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal