Není predkožka jako předkožka

Založil BeeSee, 16 Září, 2009, 23:47:34

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

Jsem velkým fandou zinů (v podstatě jakýchkoli), samizdatů a podobných věcí takže mě tento Toeho dárek opravdu potěšil. Antikristova předkožka je zin jak má být, pěkně kopírovaný na kopírce, takže je z něho cítit autorovo nasazení pro věc a nádech podzemní kultury. Číslo osm  z roku 2006 je pěkně našláplé a má slušných 44 stran. Největší část zinu zabírá komiks "Fantasy mangel" o kterém sám KmxBSTRD v úvodu zinu píše: "Fantasy mangel vznikol ako vedľajší produkt jedného neúspešného vzťahu... prostě som sa rozišiel s holkou a bolo mi nějako clivo, tak reku nakreslím si stranu-dve komiksu a bude mi ľahšie... a zrazu tých stran bolo vyše tridsať a vóbec nepojednávali o ukončování partnerských vzťahov...". A má absolutní pravdu, protože v komiksu je vše jinak. Kámoš aby KmxBASRDa nějak ukonejšil v jeho utrpení ze ztracené lásky a přivedl na jiné myšlenky mu navrhne, aby šli na vodárnu a vylili do potrubí vzorek salmonely co nedávno štípnul v nemocnici. A tím se rozvíjí příběh plný neočekávaných zvratů, zhulených elfů, pojebaných čarodějů, agresivních pand, anarchocrustových hobitů a jiných zvěrstev. Pokud máte rádi černý a vulgární humor, tak se určitě nudit nebudete a skvěle se pobavíte!

Další část zinu tvoří rozhovor s BSTRDovým kámošem, tvůrcem komiksů BELZEBUBem (Martin Plško). V hodně pohodové atmosvéře plné narážek a sprostot se dozvíme něco o samotném autorovi, sborníku Adamantium, tvůrčích můzách a prostředcích, komiksech obecně a vůbec je to všechno veselé čtení.  Na závěr pak ještě potěší tři stránkové komiksy Žofka & Karol. O čem to je? No, pro představu snad stačí když vám předložím dilalog hned z prvního políčka: Žofka: "Ty hajzel! Zase si ma nabúchal!" Karol: "A čo?! Mám sa posrať?! Pojdeš na výškrab a hotovo."  Prostě pohodička partnerského vztahu se vším všudy. Nudit se opět nebudete! Všem fanouškům tohoto intelektuálního odvětví můžu jen doporučit! Pokud sem vás ještě nepřesvědčil, tak snad vám jen řeknu jak to dopadlo s nenarozeným dítětem Žofky a Karola, které bylo určeno k výškrabu. (pozor spoiler:) Vzhledem k tomu, že peněz není nikdy na zbyt, tak se Žofka rozhodla,  že nebude "pchať ňákému nenažranému zmrdovi prachy do gágora"  a udělají s Karolem pořádný chlastací týden a tím to nenarozeně zabijí...dobrý, ne?

Deváté čislo Antikristovy předkožky je sice stránkově o něco chudší (28 stran), ale má stejný náboj a šťávu! Také se narodilo v roce 2006. Celé číslo tvoří komiks Totálny tofu terorizmus, který vypráví příběh čtyř tofu spolubojovníků,  kteří objevně zjistí, že v telce je hovno a rozhodnou se to napravit a prožít nějaký to vzrůšo. Jednoduše se rozhodnou, že půjdou mezi lidi a každého, kdo bude mít na mobilu zvonění z Perinbaby, zmasakrují. U toho je vidí holywoodský filmový producent a nabídne jim angažmá. Více už nebudu prozrazovat, protože se to prý nesluší, ale věřte tomu, že je to pekelná jízda!

Takže Antikristova předkožka mi uděla velikou radost a je jen škoda, že už nevychází a KmxBSTRD neodpovídá na naše tužby aby nahodil něco do Bubbláka.  Alespoň nějakou zinovou tvorbu si můžete prosurfovat  tady.

První číslo slovenského undergroundového fanzinu Antikristova předkožka si nyní můžete stáhnout zdarma  zde.

Článek o český a slovenských fanzinech najdete v novém čísle Bubble gunu, které má pár dní před uzávěrkou (info brzy).

insector

Predkozka je super..brutalne som sa na tom nasmial...mne sa podarilo zohnat akurat tak osmicku, s tym fantasy mangelom a dalsie fest neviem nikde najst, a uz ich asi ani nezozeniem..okrem par veci co je na mangelcrusties.sk...heh andrgraund jak svina  :D

a ziny celkovo su pecka!

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář