First Born

Založil 666sty, 19 Srpen, 2009, 23:20:43

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

666sty

19 Srpen, 2009, 23:20:43 Naposled upraveno: 20 Srpen, 2009, 19:25:38 od Toebiash

Sara Pezziniová (bývala nositeľka amuletu Witchblade) je tehotná, nevie ako sa to stalo, nevie s kým čaká to dieťa.

Takto začína crossover, ktorý zmení životy Witchblade a The Darkness....

Zaujímavé veci sa začnú diať, keď sa spolu s aktuálnou Witchblade Danni Baptiste vyberú spolu do baru, kde stretávajú s hostiteľom Temnoty Jackiem Estacadom (The Darkness) . No z ničoho nič prebúra stenu Hulk (Áno, ten Hulk z Marvel univerza, ktorý sa vďaka spolupráci vydavateľstiev Marvel a Image dostáva aj do Top Cow vesmíru), ktorého zastavuje Dr. Strange(takisto postava z Marvel univerza). (Toto sa odohralo v one-shote - Unholy Union)

A vtedy sa začne všetko pekne kaziť. Angelus, predstaviteľ svetla v Top Cow vesmíre, nekonečný nepriateľ Temnoty, si začína hľadať novú hostiteľku, ktorá mu pomôže konečne vykynožiť Temnotu zo sveta a celého vesmíru. Má jej pomôcť nepriateľka Sary, Celestine, šialená, nespútaná a hlavne brutálna vrahyňa.

Všetko sa skomplikuje, keď Jackie oznámi Sare, že dieťa je jeho, a všetko je to plán odvekej Temnoty (nie hostiteľa, ale pravej temnej Temnoty). Po nahnaní Angelusa a jej bojovníkov do Sarinho bytu sa odohrá veľká bitka, ktorá v tomto príbehu nie je prvá a ani posledná.
Všetci sa následne presunú do tajnej Jackieho skrýše, kde sa narodí malý kríženec Witchblade a Temnoty.

Samotný komiks First Born rozširuje klasická séria Witchblade #110-112 a po skončení First Born aj First Born: Aftermath.

V tomto príbehy od Top Cow sa môžete tešiť na skvelú a detailnú kresbu Stjepana Sejica a prešpekulovaný a pútavý dej Rona Marza, ktorý vás nepustí, kým nedočítate posledné číslo.


Komiks nájdete tu: First Born

PS: Vďaka Toebiash za upozornenie ;)

666sty

no môj prvý článok, tak sa pusťte do mňa   :D

81splinter

Citace od: 666sty v 19 Srpen, 2009, 23:20:43
Sara Pezziniová je tehotná, nevie ako sa to stalo, nevie s kým čaká to dieťa a dokonca ani nevie ako sa to stalo.


Mne sa to páčilo. Takéto dejové odhalenia sa mi ešte zídu...  ;)


PS: tie 2 vetičky v citáte si chcel napísať takto, či je to len preklep?

666sty


Kocour

No, pokus dobrý, ale já, který neznám vůbec svět Witchblade (tedy já ho znám, ale jako že bych ho neznal;) se vůbec netušil, o co jde... Musíš články aspoň trochu zobecňovat nebo použít pojmy, které jsou známější, třeba u Hulka jsi uvedl do závorky jen "Unholy Union" - Já třeba UU vůbec nečetl a kdybych o něm aspoň něco nezaslechl, tak vůbec netuším, co to UU vlastně je... Tam patřilo dát do závorky něco jako ("Ano, ten Hulk z Marvel universa, který se díky spolupráci vydavatelství Marvel a Image dostává i do světa Witchblade)...

Taky mi nebylo jasné, jestli je tohle recenze nebo představení nějaké série - chtělo by to nějaké úvodní slovo na začátek, i když ta první věta je v pohodě, možná aspoň za ni připsat něco jako "Tak takhle začíná velký multi-crossover mezi světy Witchblade a Darkness ( vem si, že si vůbec neřekl, že Jackie je ze serie Darkness, protože to, že je nosičem temnoty nemusí každému dojít, že je to Darkness) do kterého si jen tak na čaj zaskočí i Hulk z Marvel univerza (díky spolupráci obou vydavatelství)... nebo aspoň do nadpisu napsat slovo "Recenze" nebo "Představení série", ne hned začít dějem, o kterém ani nevím, ze kterého je čísla, série, knihy...

Třeba kdybych neznal svět Witchblade a chtěl se o něm něco dozvědět, tak vůbec netuším, kdo je Sara Pezziniová, respektive se z článku nedovím, že to ona bývala minulou Witchblade, přitom stačilo do závorky dát jen (minulá Witchblade) hned za jménem a tak by mi vůbec nedávalo smysl, proč se děcko narodí zrovna jí... To stejné u Angelus, neznát svět Witchblade, tak vůbec netuším, kdo to sakra je??

Jinak pohodové odvyprávění děje, jen to chce trochu víc přiblížit nám, kteří jsme to nečetli, protože psát to pro ty, kteří to četli asi nemá moc smysl ;)

Jo a poslední dvě věty jsou též trochu zmatené:
CitaceSamotný komiks First Born sprevádzajú aj tri časti Witchblade a First Born. Aftermath.

Kromě té tečky před Aftermath, kde měla být buď dvojtečka nebo čárka nebo vůbec nic, je ta věta pro neznalé světa Witchblade nesrozumitelná. Měla by být nějak takto:
Na s mini-sérií First Born se děj odehrává i v boční mini-sérii "First Born: Aftermath" (respektive jestli Aftermath nenavazuje na First Born? Nevím nečetl sem a z článku to není jasné...) a samozřejmě i v klasické sérii "Witchblade" (konkrétně od čísla ## do čísla ## popř. do dnes...)

CitaceNa to a aj silný príbeh Rona Marza, nádhernú kresbu Stjepana Sejica sa môžete tešiť v príbehu od Top Cow - First Born.

Z toho "na to" nevím "na co?" :) Jako na ten děj? Nebo na tu kresbu? Nebo jako obecně na všecko i boční mini-série?? Ke konci by se patřilo trochu poklábosit o autorech, stačí aspoň něco jako:
Kresbu v celé mini-sérii First Bron obstarává výborný Stjepan Sejic, na jehož stylu je sice patrné, že je dělán na počítači, ale to nic neubírá z jeho krásy, scénář Rona Marza vás pak usadí do křesel a už nepustí, dokud nedočtete poslední číslo."

Jinak piš dále, zatím ale raději na blogerskou část - přesunu tam i tento článeček, ok?
časem se určitě vypíšeš, když budeš dál psát a pak to rozhodně nahodíme na "první strany i s titulkama" :)

666sty

fúha, je toho dosť, čo som neopísal, to je pravda  :-[ budem sa snažiť sa nabudúce zlepšiť a aj trochu opraviť tento článok podľa toho, ćo si napísal

Kocour

Po úpravě nemám výhrad, super, jestli takto budeš pokračovat dál, tak super! Přesouvám opět do článků :)

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal