Hulk

Založil Daredevil150, 18 Srpen, 2009, 20:23:45

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Daredevil150

18 Srpen, 2009, 20:23:45 Naposled upraveno: 18 Srpen, 2009, 20:27:31 od Gweilo
HULK - "HULK SMASH!!!"


Hulk (pravé meno Dr. Robert Bruce Banner), niekedy tiež nazývaný ako Incredible Hulk je fiktívna postava, superhrdina ktorý sa objavuje v svete Marvelu. Stvorili ho Stan Lee a Jack Kirby. Prvýkrát sa objavil v komikse The Incredible Hulk #1 (Máj 1962). Od tej doby sa z neho stala jedna z najznámejších superhrdinských postáv vydavateľstva Marvel Comics.

Fyzik Dr. Bruce Banner sa zmenil na Hulka, keď ho zasiahla explózia gamma bomby ktorú zostrojil. Bannera a aj Hulka často naháňa polícia, alebo armáda, vďaka čomu sa takéto hony končia skazou ktorú Hulk spôsobí. Aj keď sa zafarbenie Hulkovej pokožky líši od jeho prvého uvedenia na scénu komiksu, jeho koža je často zelená.

Objavuje sa v niekoľkých animovaných seriáloch, v filme Anga Lee a v televíznej sérii v ktorej hral Bill Bixby Bannera a Lou Ferrigno Hulka.

1. Bill Bixby ako Banner 2.Lou Ferrigno ako Hulk 3.Hulk podľa Anga Lee


DEBUT
V prvom Hulkovom debute, v The Incredible Hulk #1 mal Hulk sivú kožu, namiesto svojej klasickej zelenej. Tú farbu si nazačiatku vybral Stan Lee, pretože chcel farbu ktorá by nenaznačovala žiadnu etnickú skupinu. Stan Goldberg, ktorý sa staral o koloring povedal Leeovi, že tehdajšia kolorovacia technika nedokázala urobiť správnu sivú farbu, čo malo za následok to, že v prvom čísle boli rôzne odtiene sivej a dokonca aj zelená. Takže od druhého čísla koloroval Goldberg Hulkovu kožu na zeleno. V dotlačiach a prerozprávaniach Hulkovho pôvodu mal Hulk kožu od začiatku zelenú, ale v roku 1985, v čísle 302, mal Hulk v spomienkach na začiatku kožu sivú. Okrem toho, v roku 1986, v čísle 318 bolo vyhlásené, že Hulkova koža bola v čase jeho zrodu sivá a odvtedy bola jeho koža v dotlačiach kolorovaná opäť ako sivá. V prvých príbehoch sa z Bannera stal Hulk pri západe slnka, ale neskôr sa začal meniť vždy keď sa rozčúlil, alebo začal panikáriť. Ďalšia metóda premeny bola ukázaná v komikse Fantastic Four #12 (Marec 1963), v ktorom sa Hulk prvýkrát bil s Thingom. Banner zámerne použil prístroj na tvorenie gamma lúčov aby sa premenil na Hulka.

V mnohých skorých dobrodružstvách sa objavoval Generál Thaddeus "Thunderbolt" Ross, ktoý sa snažil chytiť, alebo zničiť Hulka pomocou americkej armády a takzvaných Hulkbusterov. Rossova dcéra Betty miluje Bannera a kritizuje svojho otca za to že prenasleduje Hulka. Pravou rukou Generála Rossa je Major Glenn Talbot, ktorý tiež miluje Betty a snaží sa chytiť Hulka, ale aj získať Betty. Rick Jones je Hulkov priateľ a istý čas bol aj jeho poskok. Neskôr sa s Hulkom spriatelil ďalší teenageer menom Jim Wilson.

1.Generál Thaddeus "Thunderbolt" Ross 2.Betty Rossová 3.Glenn Talbot


prvé číslo komiksu The Incredible Hulk


ZRUŠENIE SÉRIE
Pôvodná séria bola zrušená po šiestich číslach, zčasti aj kvôli dohode Marvelu s DC, ktorá sa týkala zníženia vydaných komiksov za mesiac. Krátko na to, dostal spolutvorca Jack Kirby list z ubytovne na univerzite v ktorom sa písalo, že si zvolili Hulka za maskota. Kirby a Lee si uvedomili, že si ich postavu obľúbili mladý čitatelia. Hulk úspešne hosťoval v troch číslach série Fantastic Four a v jednom čísle série Amazing Spider-Man a bol aj zakladajúcim členom superhrdinského týmu Avengers.


Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek


autor: Keram
edit: Gweilo

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal