Avengers

Založil Daredevil150, 18 Srpen, 2009, 20:13:22

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Daredevil150

18 Srpen, 2009, 20:13:22 Naposled upraveno: 18 Srpen, 2009, 21:22:41 od Rass
AVENGERS: LEGENDÁRNY TÍM


ROKY ŠESŤDESIATE

Avengers, rovnako ako komiks X-Men začali svoju púť v Septembri, roku 1963. Stvorili ich Stan Lee, Jack Kirby a Dick Ayers. Tento tím bol odpoveďou na sériu DC Comics, Justice League of America.V prvom čísle nám bol predstavený Asgardský boh zla, Loki, ktorý sa chcel pomstiť svojmu adoptovanému bratovi Thorovi. Pomocou ilúzie donútil Loki Hulka aby zničil úsek železnice a potom zavolal Rickovi Jonesovi, nech pošle Thora na pomoc. Loki však nevedel, že signál zachytili a odpovedali na jeho volanie aj: Ant Man, Wasp a Iron Man. Po začiatočných nedorozumeniach nakoniec vytvorili tím a porazili Lokiho. Ant-Man podotkol, že sú dobrý tím a že by mali vytvoriť skutočný superhrdinský tím - Wasp navrhla meno: Avengers. Pôvodný členovia tímu sú známi aj ako "zakladatelia tímu" a podľa Dohody Avengerov sú zodpovední za dobré meno tímu. Preto je nutné ich rozhodnutia týkajúce sa tímu rešpektovať a podriadiť sa im.Zostava tímu sa zmenila takmer okamžite: v druhom čísle sa Ant-Man zmenil na Giant-Mana a Hulk odišiel, keď si uvedomil ako veľmi sa ostatní boja jeho labilnej osobnosti. Avengers cítili zodpovednosť za jeho odchod a tak sa rozhodli, že ho nájdu a uväznia (táto situácia sa často opakovala počas prvých rokov tímu), čo nakoniec viedlo k ich súboju s Namorom. Toto viedlo aj k prvému veľkému okamihu v histórii Avengers - k oživeniu a návratu muža menom Captain America.Captain sa pridal k tímu a stal sa z neho ich vodca. Tiež obdržal titul "zakladateľ tímu" čím nahradil Hulka. Tím Avengers bojoval napríklad so starým nepriateľom Captaina Americu, Barónom Zemom, ktorý potom založil tím Masters of Evil/Páni Zla, ďalej bojovali s Lávovými Mužmi, Kangom Dobyvateľom, Wonder Manom, Immortusom a Grófom Nefariom.

Ďalší veľký okamih nastal, keď všetci členovia okrem Captaina Americu odstúpili a nahradili ich traja bývalí zločinci: Hawkeye, Scarlet Witch a Quicksilver. Aj keď tomuto tímu, ktorý vtipne nazývali "Capov Táborácky Kvartet," chýbala sila pôvodného tímu, dokázali, že sú hodnými členmi keď bojovali a porazili: Swordsmana, pôvodného Power Mana, Doctora Dooma a opäť Kanga. Čoskoro sa k nim pridali Henry Pym (ktorý si zmenil meno z Giant-Man na meno Goliath), Wasp, Hercules, Black Knight a Black Widow, aj keď poslední dvaja menovaní neboli oficiálne prijatí do tímu. To prišlo až oveľa neskôr.Keď sériu prevzal Roy Thomas, tak sa príbehy začali orientovať viac na charakteristiku postáv. K tímu sa pridal Black Panther a potom aj Vision.Thomas tiež navrhol veliteľstvo tímu Avengers, ktoré sídlilo v New Yorkskej budove pomenovanej Sídlo Avengers - ktorú im poskytol Tony Stark (Iron Manovo pravé meno), ktorý tiež financuje tím pomocou neziskovej Nadácie Márie Starkovej. V sídle slúži ich oddaný komorník Edwin Jarvis. Sídlo je tiež vybavené špičkovou technológiou a obrannými systémami, medzi ktoré patril aj hlavný dopravný prostriedok tímu: päť motorový quinjet.
Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek


autor: Keram
edit: Gweilo

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal