Hellboy

Založil Daredevil150, 18 Srpen, 2009, 18:19:38

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Daredevil150

18 Srpen, 2009, 18:19:38 Naposled upraveno: 18 Srpen, 2009, 19:40:25 od magik
HELLBOY - ANUNG UN RAMA

Hellboy sa prvýkrát objavil v roku 1993 na San Diegskom Comic-Cone. O príbehy a kresbu sa stará Mike Mignola, ktorého príbehy sú plné nadprirodzena a temnej atmosféry ktorú výborne dopĺňa jeho unikátna kresba (ktorá je charakteristická ostrými linkami, ťažkým tieňmi a čistými farbami).



Mignolove príbehy sú ovplyvnené a boli venované H. P. Lovercraftovi, Jackovi Kirbymu, Edgarovi Allanovi Poeovi a iným autorom. Hororové poviedky z magazínu Weird Tales mali tiež veľký vplyv na tvorbu. Spisovateľ Robert Bloch označil Hellboya za najinovatívnejší a najzábavnejší komiks posledných rokov. Hellboyove príbehy sa opierajú o miestny folklór Írska, Nórska, Ruska, Malajzie a Japonska.

Väčšina Hellboy a B.P.R.D. komiksov bola zozbieraná v zbierkách a niektoré neskoršie príbehy boli stvorené inými než  Mignolom. Medzi nich patria Christopher Golden, Guy Davis a Ryan Sook. Golden napísal aj pár kníh o dobrodružstvách tejto postavy.

Hellboy je tvor ktorého povolal v posledných mesiacoch 2.svetovej vojny Grigori Rasputin na malom ostrove mimo pobrežia Škótska (Ostrov Tarmagant) aby zmenil priebeh vojny (Projekt Ragna Rok).



Hellboy sa objavil v zničenom kostole vo východnom Bormwichi, v Anglicku, 23. decembra v roku 1944. Zistilo sa, že to nie je diabol, ale tvor podobný malému chlapcovi (s červenou kožou, rohami, chvostom a veľkou kamennou pravou rukou) - vďaka čomu dostal svoje meno (Hellboy - Pekelný chlapec) od profesora Trevora Bruttenholma (zvaného Broom).

Ujala sa ho Americká armáda a vzala ho na základňu niekde v Novom Mexiku. Vychovala ho armáda a B.P.R.D.(Úrad pre vyšetrovanie paranormálnych javov a obranu) ktorá sa venovala boju s okultnými hrozbami. V roku 1952 ho Spojené národy vyhlásili za človeka.

Keď dospel tak sa z Hellboya stal hlavný agent B.P.R.D. a viedol tým ľudí a nadaných ľudí. Medzi jeho priateľov agentov patria: Kate Corriganová, profesorka folklóru z New Yorkskej univerzity, Abe Sapien, obojživelný humanoid (ichtyo sapien), Liz Shermanová, pyrokinetička a Roger, homunkulus.



Počas návštevy kostola v Bromwichi sa Hellboy dozvedel o svojom pôvode - ako bol počatý pred 300 rokmi čarodejnicou menom Catherine Tannerová-Tremaineová a démonským Sheolským Princom. Vtedy v skutočnom svete Hellboy nejestvoval ako dieťa - princov ´najoblúbenejší syn´ bola sila ktorá čakala na zrod. Hellboy mal aj dvoch súrodencov, mníšku a kňaza ktorý doteraz strašia v kostole. Zomreli keď sa pokúsili zastaviť démona ktorý si prišiel pre dušu ich matky na smrtelnej posteli.

V komikse je Hellboy známy, Spojené Národy ho vyhlásili za človeka v rokoch 50tich a svetu je známy ako "najlepší vyšetrovateľ nadprirodzena na svete." Často sa stretáva s normálnymi ľuďmi, ktorý nereagujú prehnane na jeho zváštny výzor (aj keď v komikse sa stretáva hlavne so zástupcami zákona rôznych organizácií, s armádou a rôznymi učencami zvláštnych vied). Vo filmovej verzii je držaný pod zámkom a populácia ho berie ako "miestnu legendu."

Hellboyove dobrodružstvá v komikse sa odohrávajú od rokov 40tich až po prítomnosť a ide v nich o čarodejníctvo, Nacistov, Spoločnosť Thule, prieskumníkov dutozeme, vlkodlakov, upírov, duchov a iné zvláštnosti vrátane Ogdru Jahad.

Mnohé z príbehov sa zaoberajú Hellboyovou Pravou Rukou Skazy a jej účelom v Apokalypse. Rovnako ako ďalší hrdinovia Daredevil, Batman, Blade a Wolverine, aj Hellboya neustále prenasleduje jeho minulosť. V príbehu "Prebudenie Diabla" hovorí o svojej minulosti: "Som rád, že to neviem. Žil som päťdesiat dva rokov bez toho aby som to vedel. Spím dobre keď to neviem."


Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek


autor: Keram
edit: Gweilo

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal