New Mutants

Založil Daredevil150, 18 Srpen, 2009, 17:59:48

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Daredevil150

18 Srpen, 2009, 17:59:48 Naposled upraveno: 18 Srpen, 2009, 21:05:30 od Rass
THE NEW MUTANTS - nové tímy

New Mutants Vol. 1

História
Začiatkom rokov osemdesiatych sa z komiksovej série Uncanny X-Men pod vedením Chrisa Claremonta  stal jeden z najúspešnejších komiksových titulov, čo viedlo Marvel k odštartovaniu série New Mutants, jednej z mnohých sérií známych ako "X-Books".

New Mutants boli mladý študenti rovnako ako prvý tím X-Men založený Profesorom X. Pojatím sa však tím podobal sérii "Noví, Iní X-Meni" ktorí debutovali roku 1975 a členovia týmu boli rôznych národností. V pôvodnom tíme boli:

ˇ   Cannonball (Samuel Guthrie), z Kentucky, ktorý bol takmer nezraniteľný, keď letel vzduchom rýchlo ako raketa.
ˇ   Wolfsbane (Rahne Sinclairová), Škótka ktorá sa dokázala premeniť na tvora podobného vlkovi.
ˇ   Psyche (Danielle Moonstarová, tiež známa ako Mirage a Moonstar), Čejenská indiánka ktorá dokázala vytvárať trojdimenzionálne ilúzie.
ˇ   Karma (Xi'an Coy Manhová), Vietnamka ktorá dokázala mentálne posadnúť telá druhých.
ˇ   Sunspot (Roberto da Costa), Brazilčan ktorý v prítomnosti slnečného svetla získal nadľudskú silu.Tím sa prvýkrát predstavil v Marvel Graphic Novel #4 (1982), v ktorej pokračoval príbeh z série Uncanny X-Men. Tím bol založený Profesorom X, keď ho ovládala mimozemská rasa Brood. Členovia tímu mali slúžiť ako hostitelia pre embryá Brood, ale tím X-Men sa vrátil a zachránil ich.

Piati študenti zostali na Xavierovej škole pre Nadanú Mládež aby sa naučili ovládať svoje schopnosti.

Séria bola pôvodne písaná Claremontom a kreslená McLeodom, ale McLeod čoskoro prenechal sériu Salovi Buscemovi a potom Billovi Sienkiewiczovi, ktorý často kreslil pre sériu obálky. Claremont dal sérii zvláštnu temnú atmosféru. Vďaka tomu, že sa séria vážne venovala strachu teenagerov boli príbehy plné mysticizmu a psychiky.Tím New Mutants bojoval s rôznymi démonmi, s tajnou spoločnosťou menom Klub Hellfire a ich mladými učňami menom Hellioni.

Aj keď séria New Mutants nikdy nedosiahla popularity Uncanny X-Men, stala sa obľúbenou medzi mnohými čitateľmi.

Tak ako je typické pre X-Booky, aj v tejto sérii sa objavili noví členovia, medzi ktorých patrili:

ˇ   Magik (Illyana Rasputinová), sestra Ruského X-Mana, Colossusa, ktorá vládla schopnosťou teleportácie a mystickými silami.
ˇ   Magma (Amara Aquilová/Alison Crestmereová), rodáčka z Amazonského Dažďového Pralesa, ktorá dokázala ovládať magmu a lávu.
ˇ   Cypher (Douglas Ramsey), hanblivý chlapec ktorý rozumel každému cudziemu jazyku.
ˇ   Warlock, techno-organická mimozemská forma z rasy menom Technarchy.

V roku 1986, bol Profesor X vyradený zo série. Predtým než odišiel, ustanovil Magneta riaditeľom Xavierovej školy pre Nadanú Mládež. Študenti mu neverili a Magneto sa nakoniec pridal ku Klubu Hellfire.

V roku 1987, bola séria daná na starosť spisovateľke Louise Simonsonovej a kresličovi Bretovi Blevinsovi. Simonsonová nechala zabiť Cyphera, na krátky čas pridala k tímu nové postavy Bird Brain a Gosamyr a krátko na to navrátila Magik do jej detských rokov. Tiež pridala k New Mutants niekolkých členov tímu X-Terminators, medzi ktorých patrili:

ˇ   Rictor (Julio Richter), ktorý dokázal vytvoriť šokové vlny.
ˇ   Rusty Collins, pyrokinetik.
ˇ   Skids (Sally Blevinsová), ktorá dokázala okolo svojho tela vytvoriť silové pole.
ˇ   Boom Boom (Tabitha Smithová), ktorá dokázala vytvoriť "plazmové bomby".

V roku 1989, Simonsonová vytvorila ságu v ktorej tím cestoval na Asgard, domov bohov Nórskej mytológie. V príbehu bola zo série vyradená Dani Moonstarová a bola to posledná mystická verzia tímu.

Predaj série niekoľko rokov klesal, ale predaj sa zvýšil, keď sériu koncom roku 1989 prebral Rob Liefeld. Bol predstavený nový člen tímu menom Cable, čo tiež pomohlo zvýšeniu predaja. Počas nasledujúceho roku boli zo série vyradení mnohí z dlhodobých členov. Keď Rob Liefeld a Fabian Nicieza písali tri posledné čísla tejto série, tak dosadili do tímu silnejšie postavy:

ˇ   Domino, Cableova milenka s bielou kožou odená v čiernom.
ˇ   Shatterstar,  bojovník z mimozemskej dimenzie.
ˇ   Warpath (James Proudstar), Apač ktorý mal nadľudskú silu a rýchlosť.
ˇ   Feral (Maria Callasantosová), ktorá mala charakter a vzhľad ako zviera.

V roku 1991, po tom čo zmizli hlavné postavy a dejové prvky, sa zo série New Mutants stal čate podobný tím menom X-Force, ktorého príbehy vychádzali až do roku 2002. O prvé čísla sa postarali Liefeld a Nicieza a séria X-Force mala obrovský úspech.


Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek


autor: Keram
edit: Gweilo

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal