Dr. Henry "Hank" Pym

Založil Daredevil150, 18 Srpen, 2009, 17:48:24

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Daredevil150

18 Srpen, 2009, 17:48:24 Naposled upraveno: 18 Srpen, 2009, 19:39:28 od magik
DR. HENRY ´HANK´ PYM - Malý Veľký Muž

HISTÓRIA KOMIKSU

Dr. Henry "Hank" Jonathan Pym je fiktívna postava vystupujúca v svete Marvelu, ktorú vytvorili Stan Lee a Jack Kirby.

Henry "Hank" Jonathan Pym sa prvýkrát objavil v Tales to Astonish #27 (Január 1962) v príbehu ktorý nemal nič spoločné so superhrdinstvom. Keď sa znovu objavil v Tales to Astonish #35 (September 1962) tak vystupoval pod menom Ant-Man. Neskôr sa k nemu pridala Janet van Dyneová so superhrdinským menom Wasp. Z oboch sa stali zakladatelia týmu Avengers a neskôr sa z Pyma stal Giant-Man.

1. prvý Henry Pym  2. prvý Ant-Man 3. prvá Janet van Dyneová/Wasp


Opustil tým Avengers spolu s Thorom, Iron Manom a Wasp, ale na rozdiel od Thora a Iron Mana, ktorý neskôr dostali vlastné série, Pym účinkoval v sérii Tales to Astonish až kým ho nakoniec nevystriedal Namor.

Hank Pym sa vrátil k týmu Avengers s novou identitou, ako Goliath. Ako superhrdina a vedec bol pre tým neoceniteľný. Ale Pym začínal mať problémy. Prišiel o svoju schopnosť meniť svoju veľkosť a zostal ako obor. Jeho komplex menejcennosti bol čoraz viac a viac zjavný. Opäť si vytvoril novú, štvrtú identitu, Yellowjacket, pri ktorej vydržal najdlhšie.

O niekolko rokov neskôr, počas nervového zhrútenia (za ktoré mohol jeho nepriateľ Egghead) udrel Pym svoju manželku. To viedlo k Pymovmu pádu z postu superhrdinu. O niekoľko rokov neskôr bol Pym opäť prijatý svojimi kolegami a aj svojou exmanželkou ako hodnotný spojenec a priateľ.

Niekoľko známych, alebo poloznámych postáv prevzalo Pymove predchádzajúce identity. Počas jeho pôsobenia v týme West Coast Avengers došiel Pym k záveru, že ako hrdina končí a radšej slúžil v týme ako "Doktor Pym", vynálezca/vedec a využil takzvané Pymove čiastočky na zmenšenie technologických pomôcok a zbraní.

Pym je často považovaný za komerčne najmenej úspešny výtvor dua Lee/Kirby zo začiatku šesťdesiatych rokov. Preto sa pri porovnaní s takými ako sú Captain America, Iron Man a Thor cíti Pym menejcenný a v tom sa odráža to čo si o ňom myslia fanúšikovia.Lenže počiatočné menenie Pymových schopností/identít viedlo aj k tomu, že sa zvýšil počet jeho fanúšikov. Zaujímavé je aj to, že fanúšikovia tejto postavy si veľmi dlho sťažovali, že spisovatelia sa neustále sústredia na tragické Pymove príbehy. Avšak, Pym zostáva jednou z hlavných postáv sveta Marvelu.

Vystupuje v sérii Avengers a momentálne vystupuje v príbehu Avengers: The Initiave pod kódovým menom Yellowjacket.
Pym bol predstavený v oboch animovaných adaptáciách týmu Avengers: ako Ant-Man v sérii Avengers: United They Stand a ako Giant-Man v Ultimate Avengers.


Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek


autor: Keram
edit: Gweilo

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal