Darkness (Temnota)

Založil Daredevil150, 17 Srpen, 2009, 20:16:29

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Daredevil150

17 Srpen, 2009, 20:16:29 Naposled upraveno: 18 Srpen, 2009, 02:41:59 od Toebiash
THE DARKNESS - TEMNOTA

The Darkness je séria vydavateľstva Top Cow Productions (TCP). Komiks sa prvýkrát objavil v roku 1996 a počas 90. rokov (keď sa spojilo TCP a Image Comics) bola séria veľmi úspešná. Avšak TCP bolo nútené v roku 2002 "resetnúť" sériu kvôli klesajúcej predajnosti. Sériu stvorili Marc Silvestri, Garth Ennis a David Wohl a ďalší spisovatelia, medzi ktorých patril aj Paul Jenkins.Príbeh komiksu sa sústreďuje na silu známu ako Darkness/Temnota a jej nositeľov. Je to dávna sila, ktorá jestvuje od počiatku ľudstva. Je spojená s bytosťami Angelus a Witchblade. Temnota sa dedí v rodine z otca na syna. Potom ako sa prvorodený syn narodí, predchádzajúci nositeľ prichádza o svoju silu a zomiera. Sila sa potom v dieťati prebudí v jeho 21 narodeniny. Nositelia Temnoty dokážu vytvoriť čokolvek čo chcú, dokonca aj žijúce stvorenia, ale keď sa ich výtvory dostanú na svetlo, tak sa rozpadnú na prach. Sily Temnoty sú smrtelné, umožnujú privolať na pomoc darklingov a umožniť nositeľovi aby prežil aj strelné poranenia. Temnota môže byť použitá na trhanie a požieranie ludí.

Sily Temnoty fungujú iba v prítmí, ale niektorí nositelia si dokážu vytvoriť vlastné tiene/temnotu, stiahnuť sa do podzemia, vypnúť svetlá v miestnosti a tak ďalej. Kde je svetlo, tam je aj temnota.

Jackie Estacado
Jackie Estacado je súčasným denným nositeľom Temnoty a Donom Rodiny Franchetti. Je veľmi násilný a sexuchtivý, lenže po získaní schopností Darkness sa musel začať krotiť (aspoň v sexe) pretože keby s ním otehotnela žena, tak by to znamenalo jeho smrť. Aj keď Jackie žije životom zločinca a zabíja bez zľutovania, má istú morálku a vždy sa snaží chrániť tých na ktorých mu záleží.

História
Jackie sa pridal k mafii v útlom veku, keď ho vzal pod svoje ochranné krídla Don menom Frankie "Deti zabite tiež" Franchetti. Našiel ho v sirotinci, keď mu záhadný muž menom Sonatine povedal, že keď bude Jackie pri ňom tak bude mať obrovskú moc. Jackie nemal so životom v mafii žiadne problémy. O panictvo prišiel v štrnástich rokoch s policajnou dôstojníčkou na stole vo vypočúvacej miestnosti. Dospel veľmi rýchlo a čoskoro si vychutnával život plný sexu a násilia. Ale keď dosiahol 21 rok svojho života, prebudili sa v ňom temné sily a dozvedel sa o svojom diabolskom dedičstve. Zo začiatku bola pre neho táto sila požehnaním, umožňovala mu vykonávať prácu vraha oveľa ľahšie a rôznymi spôsobmi. Avšak s touto silou prišlo aj mnoho nepriateľov. Jackie strávil istý čas na úteku pred Angelus (ktorá ho chce zabiť) a Sonatineom a jeho Bratsvom Temnoty (ktoré ho chce chytiť a obrať ho o jeho schopnosti). Nakoniec sa Jackie rozhodol opustiť mafiu a po stretnutí s Batmanom (Batman/Darkness - vyšlo v Crew 17,18) sa rozhodol začať nový život. Lenže ľahko sa hovorí a ťažšie sa to robí.

Sily a schopnosti
Sily Temnoty umožnujú Jackiemu aby stvoril čokoľvek čo ho napadne: dokázal vytvoriť chápadlá, ktoré majú silu nadvihnúť dospelého muža a neskôr dokázal vytvoriť z Temnoty pušku. Tiež dokáže povolať stvorenia menom darklings, ktoré dokážu roztrhať nepriateľov a sú rôznych tvarov a veľkostí. Tiež je možné, že Temnota zvyšuje Jackieho silu, odolnosť a rýchlosť, ale iba ak používa Temnotu. V jednom prípade sa Jackie ponoril pri plávaní tak hlboko až tam nebolo svetlo a on mohol použiť Temnotu na vytvorenie brnenia a to mu umožnilo aby mohol dýchať pod vodou. Jackie dokáže zabíjať mnohými spôsobmi. Používa mnoho strelných zbraní, jeho najoblúbenejšími sú 9mm pištole, ale používa aj iné zbrane a je dobrý v boji muža proti mužovi.

Temnota sa vo svete vyskytovala pár milénií a preto mala mnohých nositeľov. Príbehy týchto nositeľov sa nachádzajú v minisérii Tales of the Darkness. Jackie Estacado sa objavil v crossoveroch s Painkiller Jane, Hulkom, Batmanom, Supermanom, Votrelcami, Predátormi, Witchblade, Wolverineom a Tomb Raider. Tieto crossovery nemajú žiadny veľký dopad na sériu, teda až na crossover Batman/Dakness. Udalosti v tom príbehu sú neskôr spomínané v ďalších číslach série The Darkness.

edit: GweiloZdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal