Purple Man

Založil Daredevil150, 17 Srpen, 2009, 18:51:33

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Daredevil150

17 Srpen, 2009, 18:51:33 Naposled upraveno: 18 Srpen, 2009, 02:39:23 od Toebiash
PURPLE MANSuperzločinec Marvelovského sveta.
Vlastným menom Zebediah Killgrave.
Vytvorili ho Stan Lee a Joe Orlando. Prvý krát sa objavil v Daredevil vol. 1 #4 (October 1964).Zebediah Killgrave sa narodil v Rijeke, v tých časoch to bola Juhoslávia, teraz to je Chorvátsko. Ako medzinárodný špión bol infiltrovaný do chemickej rafinérii. Behom misie sa náhodne namočil do chemikálie, ktorá mu pozmenila feromóny a dala mu schopnosť ovládať silu vôle ostatných. Táto nehoda mu zmenila farbu vlasov a kože na purpurovú. Najčastejšie ho je vidieť v drahých purpurových oblekoch.

Svoju schopnosť použil na ženu, ktorú prinútil aby sa stalal jeho ženou. Skôr ako od neho utiekla porodila mu dcéru, Karou Killgrave. Zdedila po ňom farbu kože a schopnosti. Neskôr sa z nej stal superhrdina. Hovorila si Purple Girl a neskôr Persuasion.

Purple Girl:


Z Daredevilovych dobrodružstiev zmizol v roku 1980. Párkrát sa ešte ukázal v Marvel Universe, kde za zmienku stojí grafický román Emperor Doom (1987). Doom ovládol svet pomocou stroja nazvaného Psycho-hranol do ktorého uväznil Killgravea (Purple mana). Wonder manovi sa podarilo dostať z nadvlády Doomovych myšlienok a oslobodil pár členov týmu Avengers. Nahnevanému Sub-marinerovi sa podarilo rozbiť zariadenie, čo viedlo k údajnej smrti Killgravea. Podarilo sa mu prežiť.

edit: GweiloZdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal