Lobo

Založil Daredevil150, 17 Srpen, 2009, 18:23:39

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Daredevil150

17 Srpen, 2009, 18:23:39 Naposled upraveno: 18 Srpen, 2009, 02:38:26 od Toebiash
LOBO - POSLEDNÝ CZARNIAN

Lobo bol pôvodne postavou v sérii Keitha Giffena a Rogera Slifera zvanej Omega Men, kde bol pôvodne Velorpian ktorého rasu vyhubili Psioni, nebol to Czarnian. Po úspechu v sérii Justice League International sa Lobo presunul do série L.E.G.I.O.N. a potom do série R.E.B.E.L.S.. Potom sa v roku 1990 objavil vo vlastnej minisérii Lobo: The Last Czarnian, ktorú písal Alan Moore a krelil Simon Bisley.Grantov humor a Bisleyho kresba sa postarali o to, že sa zo série stal hit a to viedlo k ďalším minisériam a špeciálom. Medzi ne patrí Lobocop (paródia na Robocopa), Blazing chains of Love (v ktorom pracuje v haréme), Paramilitary Christmas special (v ktorom ho najme Velkonočný Zajac aby zabil Santa Clausa), Infanticide (v ktorom zabil svoju dcéru a všetky jej deti ktoré zrodila aby ho zabili), Convention Special, Unamerican Gladiators (v ktorom sa Lobo zúčastnil smrtelnej televíznej show). Lobo mal aj svoju vlastnú sériu ktorá mala 64 dielov a bola vydávaná od roku 1993 do roku 1999.

Celé roky sa Lobo pravidelne objavoval v iných sériách, dokonca aj v crossoveroch s postavami ktoré nepatria DC ako: Maska, Sudca Dredd, Authority. Počas crossoverovej série Marvel vs. DC bojoval s Wolverineom a prehral vďaka voľbe čitatelov.

V Lobových sériach a minisériach je všetko prehnané, od perverzie postavy, tupého násilia a používanej reči až po farby a grotesknú kresbu. Všetko v sériách je na smiech (v tom zmysle, že je to absurdné až vtipné), dokonca aj jeho nadávky ("Frag", "Feetal´s Giz" a "Bastich") ktoré sú používané ako náhrada za nadávky ktoré nie sú tolerovatelné u iných postáv DC a sú aj satirou podobných výrazov v iných komiksoch.

autor: Keram
edit: Gweilo
Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

Velkej šéf

Jenom bych poznamenal, že Last Czarnian nepsal Alan Moore, ale Alan Grant.
Muj nick neberte jako důkaz skromnosti, ale jako fanouškovství Loba (originálního Velkýho šéfa)
Info o mých překladech

keram

tož aj wikipedia sa môže zmýliť

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal