Kapitán Amerika

Založil Daredevil150, 17 Srpen, 2009, 17:51:45

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Daredevil150

17 Srpen, 2009, 17:51:45 Naposled upraveno: 18 Srpen, 2009, 02:37:42 od Toebiash
CAPTAIN AMERICA - LEGENDÁRNY KOMIKSOVÝ HRDINA


Captain America bol jedným z najpopulárnejších hrdinov Marvel Comics (vtedy sa volali Timely) počas Zlatého Veku Komiksov. Aj keď ho predbehla postava menom Shield z vydavatelstva Archie Comics (vtedy MLJ) z Captaina sa okamžite stal ten najslávnejší z patriotických superhrdinov, ktorý sa objavili v Amerických komiksoch v časoch Druhej Svetovej Vojny. On a jeho pomocník Bucky čelili Nacistom, Japoncom a iným hrozbám, ktoré ohrozovali Ameriku a Spojencov.ROKY ŠTYRIDSIATE/ OPERÁCIA: ZNOVUZRODENIE
Steve Rogers sa narodil v Manhattana dňa 4. júla, roku 1917, Írskym emigrantom Sarah a Josephovi Rogersovým. Začiatkom rokov štyridsiatych, predtým než sa Amerika zapojila do Druhej Svetovej Vojny, bol Rogers vysoký, ale šľachovitý študent výtvarného umenia. Rozrušil ho vzostup Tretej Ríše a rozhodol sa narukovať, ale bol odmietnutý kvôli nedostatočnej fyzickej zdatnosti. Istý dôstojník Americkej armády mu ponúkol šancu zúčastniť sa experimentu, ktorý bol súčasťou tajnej operácie známej ako Operácia: Znovuzrodenie. Cielom operácie bolo vytvoriť supervojakov s úžasnou fyzickou kondíciou. Rogers súhlasil s experimentom a bol vybraný ako prvý skúšobný subjekt pre Sérum Super-Vojaka, ktoré vyvinul Dr. Reinstein

V neskorších príbehoch bolo odhalené, že Rogers nebol prvý komu bolo podané Sérum. Noc predtým než Rogers dostal Sérum došlo pár členov vojenskej rady k názoru, že by nemali na experiment použiť civilistu a tajne dali nedokončené sérum Clintonovi McIntyreovi. Lenže to viedlo k tomu, že McIntyre zošalel. Takže ho dali zamraziť. Neskôr ho oslobodila zločinecká organizácia AIM a premenovala ho na zabijáka menom Protocide.V noc keď sa odohrala Operácia: Znovuzrodenie dostal Rogers injekcie a prípravky so Sérom. Potom bol vystavený žiareniu "Vita-Lúčov" ktoré aktivovali a stabilizovali chemikálie v jeho tele. Aj keď bol experiment obtiažny po fyzickej stránke, Sérum takmer okamžite zmenilo Rogersovu  fyziológiu. Telo sa zmenilo tak aby dosahovalo maximálny výkon, rapídne sa mu zväčšili svaly a zlepšili sa mu reflexy. Reinstein vyhlásil, že Rogers je prvým z novej rasy "takmer dokonalých ľudských bytostí.". V tom okamihu sa jeden z pozorovateľov experimentu odhalil ako Nacistický špión a zabil Reinsteina. Keďže doktor vytvoril Sérum podla svojej pamäte, nebolo možné duplikovať ho. Rogers zabil špióna a prisahal, že bude čeliť nepriateľom Ameriky.

Vláda Spojených štátov sa snažila vyťažiť čo najviac zo svojho supervojaka a tak z neho urobili superhrdinu, ktorý slúžil ako vládny agent aj ako symbol propagandy proti velitelovi teroristických operácií Nacistického Nemecka ktorý sa volal: Red Skull.Rogersovi bola daná uniforma s vzorom Americkej vlajky (ktorá bola zhotovená podľa jeho vlastnej skici), nepriestrelný štít, pištoľ a kódové meno: Captain America. Tiež dostal tajnú identitu a vystupoval ako nemotorný vojak v Camp Lehigh v Virginii. Tam sa Rogers spriatelil s maskotom tábora Jamesom "Buckym" Barnesom.

Barnes náhodou zistil Rogersovu tajnú identitu a navrhol, že ak sa môže stať Captainovým pomocníkom tak to nikomu nepovie. Rogers súhlasil a vytrénoval Barnesa. Rogers sa stretol s prezidentom Franklinom D. Rooseveltom, ktorý mu dal nový štít vyrobený z železa a vibrania. Zliatina bola nezničiteľná, ale štít bol ľahký dosť na to aby sa dal použiť ako disk. Štít sa osvedčil tak veľmi, že sa Captain zbavil svojej zbrane. Počas Druhej Svetovej vojny bojovali Captain a Bucky proti Nacistickej hrozbe. Buď každý zvlášť, alebo ako členovia týmu The Invaders.V roku 1942 (po tom čo sa z Rogersa stal Captain America), bolo podané Sérum verzie beta, skupine Afroamerických vojakov, čo bolo súčasťou ďalšieho vojenského experimentu. Jediný kto prežil bol Isaiah Bradley. Keď boli zabitý posledný dvaja členovia jeho skupiny, Bradley ukradol uniformu, ktorá mala byť Rogersova a obliekol si ju keď sa vydal na nebezpečnú misiu. Chcel zastaviť Nacistické pokusy na vytvorenie supervojakov v koncentračnom tábore.Bradleyho chytili, ale americká armáda ho zachránila a postavila pred súd. Bol vo väzení 17 rokov až kým ho prezident Eisenhower nechal prepustiť. Po toľkých rokoch sa na Bradleym prejavili dlhodobé príznaky Séra. Stal sa z neho sterilný obor s mentalitou sedemročného dieťaťa. Rogers sa dozvedel o Bradleym až o celé desaťročia neskôr. Patriot, člen týmu New Avengers je Bradleyho vnuk.Ďalšie odhalenia neskôr vysvetlili, že Operácia: Znovuzrodenie bola financovaná a bola súčasťou programu Weapon Plus. Bol to tajný projekt na vytvorenie nadludí, ktorý by vyhubili mutantov. Rogers je "Weapon I/Zbraň I", prvá generácia žijúcej zbrane. Po jeho zmiznutí nasledovali experimenty na zvieratách, rasových menšinách a mutantoch. K nim patria Wolverine (Weapon X) a Fantomex (Weapon XIII).

V roku 1945, počas posledných dní Druhej Svetovej Vojny sa Captain America a Bucky pokúsili zastaviť Baróna Zema, ktorý chcel zničiť experimentálne lietadlo. Zemo odštartoval lietadlo ale predtým do neho dal nálož. Rogers a Barnes ho prenasledovali. Dostali sa k lietadlu, ale keď sa Bucky pokúsil zneškodniť bombu, lietadlo explodovalo. Barnes zjavne zahynul a Rogers dopadol do mrazivých vôd Severného Atlantiku. Nenašlo sa telo ani jedného z nich a obaja boli považovaný za mŕtvych.

autor: Keram
edit: Gweilo
Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal