Magdaléna

Založil Horuss, 15 Srpen, 2009, 11:03:35

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Horuss

15 Srpen, 2009, 11:03:35 Naposled upraveno: 05 Březen, 2011, 09:59:48 od Horuss

Magdaléna je ochránce katolické církve.
Bojuje s démony pro katolickou církev a vládne Kopím Osudu...

Původ

Všechny ženy, které nesly titul Magdalena pochází z Maří Magdaleny a samotného Ježíše. Jsou to svaté válečnice a ochránci katolické církve. Tajemství jejich rodokmenu bylo donedávna ztracené a ohrožuje podstatu církve. Podle dopisu objeveného Kardinálem Innocentem, Máří Magdalena byla hlavní apoštol a manželkou Ježíše, muže, proroka a krále, ale o nic víc syna boha než jakýkoliv jiný člověk. Bezohledu na tohle všechno si nynější Magdalena, Patience zvolila být tulákem.
Není jasné, zda titul přechází krví či podle tradice. Zda je to Řád Magdaleny, z kterého je vybrána jedna Magdalena nebo je objevená. Všechny vedou odloučené životy jako jeptišky, a mají jen malou představu o vnějším světě, dokud nejsou povolány k službě. Zdá se, že titul většinou přechází z matky na dceru, ale ne vždy.

Historie

Magdalena
Maří Magdaléna je svědkem zmrtvýchvstání Krista a dostala od něj požehnání - aby mohla odčinit hříchy z minulosti a dát lidem šanci na vykoupení, které obdržela. Všichni její prvorození potomci, budou mít tento dar a prvorozená bude vždy žena.
Toto tajemství bylo ztraceno po mnoho let a bylo nalezeno opět až v roce 1253 AD, kdy mladá dívka tvrdila, že je potomkem Máří Magdalény, bylo zjištěno, že má úžasné schopnosti. Tato žena byla Arianne de la Croix, první Magdalena.
Ariannina matka je Mireille. Opustila ji, zanechávajíc ji u Katarských sester spolu s dopisem, kde je vysvětleno její dědictví. (Později v jejím životě, byla v katolickém klášteře, kde její schopnosti vyšli na světlo)

V dopise se uvádí, že;
Máří Magdaléna a Ježíš byli členy královských domů Benjamina a Davida;
Byli zasnoubeni a manželé.
Když byl Ježíš zabit, Maří, vzala tělo a pohřbila ho a vyprávěla o vzkříšení a andělech.
Máří pak cestovala do Egypta, kde porodila dceru, Sarah.
Ježíš byl oblíben a toho využili vlivní muži a vystavěli církev na tom, o čem tvrdili, že je Ježíšovo učení. Také vytvořili fámy o Marii, aby zničili ji a její  rod.
Magdalenina moc je jen zlomek moci dávných králů a je potomkem velekrálů s velkou mocí.

Jak je z tohoto patrné. Výklad Církve je výklad událostí, které se liší od těch vyprávěných potomky MM, přecházející z matky na dceru až k Arianne. Vatikán zná pravdu a chce ji udržet v tajnosti a pokud by se stala všeobecně známou mohla by církev zničit.
Arianne de la Croix (1253)
První oficiální Magdalena.Benedetta Maria Ferro (1671)
Magdalena z minulosti, která se objevila v Black Sails(Černé plachty). Měla na starosti ochranu pokladů přinesených z nového světa svatému otci. Jejich loď byla přepadena Darknessem nosičem byl Miguel Estacado. Zapojila se do bitvy a potopila loď než  zemřela. Miguel ji z rukou vzal Kopí Osudu jako cenu útěchy.

Viktorie (1945)
Magdalenin zatím největší úspěch byl, když v roce 1945 získala od Hitlera Kopí osudu dřív, než Berlín padl do rukou Rusům. Aby to dokázala, likviduje nacisty hlava nehlava a dokonce používá i střelných zbraní. Poprvé použila své síly k tomu, aby ukázala Hitlerovi zlo, které spáchal. Zřejmě ona je příčinou, že pak spáchá sebevraždu.{alt}Rosalia (1986)
Když se s ní  poprvé setkáme její 33 let.
Rosalia byla povolána do aktivní služby vyšetřit upíří zvěsti, obklopující zabíjení ve Francii. Tváří v tvář takzvaným upírům, se dozvěděla, že byli nakaženi vzácným onemocněním, které je vyhnalo ze společnosti. Rosalia ji chtěla pomoci, ale mezi tím se objevili agenti Inkvizice v čele s Gardunou, který chtěl postupovat tak, aby odstranil údajný upírský sabat čarodějnic. Pokud Rosalia chtěla ochránit "upíry", neměla na vybranou a musela svést bitvu s bývalými zaměstnavateli, kteří ji nakonec zabijí.

Jako teenager byla Rosalia znásilněná a porodila dceru, která ji byla odebrána a vychována v klášteře. Toto dítě nakonec zaujme matčino místo jako další Magdalena.

Chronologicky je Rosalia první Magdalena, se kterou se setkáváme v mini sérii Blood Divine (Krev boží) ročník 1(# 1 - 3)

{alt}Mariella
Dcera Rosalie se na začátku svých 12 tých let se stává novou Magdalenou. Mariella  byla vyslána kardinálem Innocentem, aby zabila Darknesse, Jackiho Estacada. Její trénink byl však nedokončený a i když sestry z Řádu Magdalény provedli rituál, který ji dal schopnost odhalit osobní hříchy člověka, tak jejich první setkání byla pohroma, která vyústila v rozbití Kopí Osudu a její porážku. Tři další sestry z řádu z Magdaleny ji přišly sice na pomoc, ale všechny skončily v objetí Darknesse. Marielle se podařilo zotavit z těžké zkoušky a boje s Jackiem, kde skoro zemřela. Dostává anonymní dopis, že se Kopí Osudu nalézá na utajeném místě v Amazonské džungli a vydává se ho tam znovu získat. Potkává tam Angelusii(Lauren Franchetti) a její dceru Appolonii Francetti, která vladne Kopím, ale zvolila si cestu temnoty. A propuká bitva...
Jak bitva pokračovala, Magdalena byla schopný obstát vítězně proti Angelusiiným válečníkům, ale nemohla zvítězit proti spojeným sílám Angelusie a její dcery. A opět skoro zemře. V posledním okamžiku se však Angelusie obrátila proti své vlastní dceři, kvůli jejímu rozhodnutí použití sil pro temnotu. Neschopná čelit své vlastní matce, Appolonia utíká. Zdá se že Mariella přežije konfrontaci a získá zpět Kopí. Není jasné, co se vlastně stalo, jen se říká, že není mrtvá, a poté se objeví  v Magdalena / Angelus # 1 / 2, ale další Magdalena již je zvolena, takže asi zemřela na další misi, o které jsme zatím neslyšeli.
Protože byla poslána na dvě velmi nebezpečné mise, jednou kardinálem Innocentem a druhou poté, co dostala anonymní dopis a je evidentní, že někdo z církve, pravděpodobně kardinál Innocent, chce skoncovat s Magdalenou a její linii, neboť její skutečný původ ohrožuje církev.

Objevila se v:
The Darkness roč. 1 # 15 - 18
Magdalena / Angelus # 1 / 2Patience (Trpělivost)

Charakteristické rysy:
Výška: 156 cm
Váha: 63,5 kg
Oči: Hnědé
Vlasy: Hnědé

Současná Magdalena, prozatím s nejvíc nezávislým duchem. Neexistují žádné informace, zda její rodokmen vychází z předchozích Magdalen. Zdá se, ale být příliš stará, aby byla Mariellina dcera. Taky není jasné, zda je Patience skutečně jeptiškou. Z horského klášteru utíká právě, když Krištof, kapitán Maltézských rytířů a zvolený učitel Magdy, je vyslán ji přivést. Spolu s ní je na útěku její nově objevená přítelkyně, dívka bez domova jménem Rowan Barryová, Patience objevuje New York a zjišťuje, že žila velmi odloučený život a neví nic o vnějším světě.

Když je nalezena, Patience bojuje s Krištofem, dokazujíce tak mimo jiné své schopnosti. Jejich zápas skončí nerozhodně a Patience souhlasí, že ho vyslechne. Vezme ji tedy do katedrály a vysvětluje ji osud Magdalen. Když s Patience vyjdou, zjistí že Rowan byla unesená....Síly a schopnosti

Kopí Osudu
Magdalena je vycvičená v několika formách a stylech boje. Je expert na neozbrojené a ozbrojené boje, ale má ráda středověké zbraně. Je vynikající s mečem a noži, stejně jako je nepřekonatelná, když vládne Kopím. Víme, že použila i střelné zbraně v případě nutnosti.

Kopí Osudu zvětšuje Magdaleninu sílu. Zdá se, že zbraň reaguje lépe při opravdové víře než při pouhé fanatické náboženské horlivosti. Taky se zdá, že Kopí samo zeslábne,nebo se dokonce  rozbije,pokud víra nosiče zakolísá. Magdalena má také schopnost ,ukázat svým nepřátelům jejich vlastní hříchy se zvětšenou silou. Tato schopnost může rozbít každé rozhodnutí- poskytuje pocit viny za to co udělali.

Ukázalo se, že Magdalenina vlastní krev má neuvěřitelnou sílu. V čase velké potřeby, může udělat zázrak (dokonce může sjednotit kousky Kopí zpět dohromady) ale to vždy závisí na Magdalenině vědomé účasti. Magdalena je také velmi dobře zběhlá v náboženství, historii, folkloru, mýtech a bojové taktice. Její hlavní slabostí byl vždy její nedostatek znalostí světa a příliš velká důvěra v náboženství, díky jejímu odloučenému životu, ale poslední držitelka titulu Magdalena, Patience,  všechno změnila v okamžiku, když odešla ze stínu Církve a nyní čelí světu o samotě.Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek


Rass

Hm, čo tak ešte nejaký obrázok?

Horuss

15 Srpen, 2009, 11:28:36 #2 Naposled upraveno: 15 Srpen, 2009, 12:57:11 od Horuss
Podařilo se :D Jen nevím jak je lépe umístit.Poradí někdo?

81splinter

Vďaka za pekný článoček o tejto postave, Horuss  :-)) :-))

CSE_AC/DC

Pecka, díky za kompletaci hrdinek, ani jsem nevěděl, že jich je tolik!:) Jdu na ně!!:) :-)) :-// :oD --poz
Tyto komiksy mám navíc:
https://comicsdb.cz/sbirka/1422/cse-ac-dc/1/1/1
Pro kocogeláky za hubičku..:D néé doslova..:D

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal