Fantastic Four #1

Založil garmada, 01 Srpen, 2009, 02:40:51

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

garmada

Fantastic Four #1

Názov (pôvodný): "The Fantastic Four!"
Názov (preložený): "Fantastická Štvorka!"
Scénar: Stan Lee
Kresba: Jack Kirby
Obálka: Jack Kirby, Dick Ayers
Hlavný editor: Stan Lee
Editor: Stan Lee
Dátum vydania: November, 1961

Hlavná postava: Human Torch (Johnny Storm), Invisible Girl (Susan Storm), Mister Fantastic (Reed Richards) a Thing (Ben Grimm)
Zločinci: Mole Man (Harvey Elder), Giganto (Deviant Mutate), Tricephalous (Deviant Mutate) a Rock Monster Guardian (Deviant Mutate)
Vedľajšie postavy: Veľa obyvateľov New Yorku a tiež obyvatelia Monster Isle
Lokácie: Ithaca v New Yorku, Central City v Californii, Monster Isle, Údolie diamantov v Subterranea   
Debut: V tomto komikse sa prvýkrát objavil superhrdinský tým menom Fantastic Four (Fantastická Štvorka)

Na oblohe sa objavuje záhadný nápis na ktorom stojí Fantastic four, ktorý vyslal vedec Reed Richards. Keď to uvidí Susan Stormová zneviditelný sa a uteká na taxík a ponúka prekvapenému vodičovi peniaze. Niekde inde si Ben Grimm vyberá kabát a keď uvidí znamenie "Fantastic Four" zhodí zo seba kabát a predavač celý prekvapený omdlie. Prebúra sa cez výklad a ľudia hneď začnú utekať, polícia po ňom začne strielať a tak utečie do kanálu. O kus dalej sa Ben prebúra cez zem priamo na ulicu ale narazí do neho auto (ktoré mu ale nič nespraví) a všetci ľudia začnú znovu utekať. Medzidtým v auto servise nedaleko, kde pracuje Johnny Storm, ktorý tiež zbadá signál ktorý sa ale teraz zmenil na číslo štyri, hneď vyráža do akcie. Vláda si ale myslí že je to nepriateľský útok a tak na neho pošlú stíhačky ktoré ale roztaví, stihnú ale vystreliť teplom navádzanú strelu, tesne predtím ako ho dostihne ju zachytí Reed Richards a hodí ju do vody, Johnny začne padať ale zachráni ho Reed. Príbeh pokračuje vysvetlený toho ako sa títo štyria ľudia stali tak vynimočnými ľudmi. V snahe pokoriť komunistov vo vesmírnom programe Reed Richards, pilot Ben Grimm a súrodenci Sue a Johnny Stormoví sa vplížia na vesmírnu základňu a odletia s raketou. Vo vesmíre sú bombardovaný kozmickými paprskami a začnú sa s nimi niečo diať, pred pádom ich zachráni auto-pilot. Po pristáni zistia že sa ich telá zmenili, Sue sa môže zneviditeľniť, Ben sa zmenil na veľkú a svalnatú vec ( po anglicky "The Thing", Reed dokáže ľubovoľne predĺžiť hocijakú časť svojho tela a Johnny sa môže zapáliť a lietať. Rozhodli sa použiť svoje schopnosti na pomoc ľudom a založili superhrdinský tým menom Fantastic Four (Fantastická Štvorka). Atomové závody v Sovietskom zväze, Austrálii a Južnej Amerike boli záhadne napadnuté sa celé sa zrútili pod zem. Další útok bol zaznamenaný v Afrike a Fantastic Four sa hneď vydali prekúmať čo sa deje. Potom čo pristáli na ostrove monštier (Monster Isle) ich napadne veľké monštrum s troma hlavami ale Reedovi sa podarí ho zastaviť. Reed a Johnny sa prepadnú do diery ktorá sa zrazu objaví pod nimi. Hlboko pod zemou zisťujú že osoba ktorá za to všetko môže je Mole Man. Medzitým hore na povrchu bojuje Sue a Ben so skalným monštrom, ktoré nakoniec porazia. Reed a Johnny sa dozvedajú že potom čo bol Harvey Elder (Mole Man) vysmiaty a zosmiešnený ľudmi, odišiel hľadať legendárnu krajinu v strede zeme. Po tažkom hľadaní bájnu zem nakoniec našiel ale vďaka žiari z diamantov skoro úplne oslepol a začal stavať svoje podzemné kráľovstvo. Keď povie svoj plán na ovládnutie sveta prichádza Thing ale Mole Man povolá dalšie monštrum. Fantastic Four sa podarí utiecť z ostrova lietadlom, hneď na to Mole Man zničí ostrov a tým pominie hrozba svetu (aspoň zatiaľ).

Zaujímavosti:
Tento príbeh bol vytvorení ako začiatok celého marveloveského univerza 616 (Earth 616).
Mole Man sa znovu objavuje v komikse Fantastic Four #22.
V tomto komikse sa Mole Man hovorí spolu (Moleman).
Na konci roku 1961, nikto v USA skutočne nevedel, ako môžu podmienky vo vesmíre ovplyvniť ľudské bytosti, pretože prvý človek vo vesmíre bol rus, Yuri Gagarin, v apríli 1961 (prvý Američan, John Glenn, išiel do vesmíru vo februári 1962).
Mnoho ľudí v tomto období si myslelo že gama žiarenie (alebo niake vesmírne) môže z človeka spraviť monštrum alebo ho zohaviť, neskôr sa ale ukázalo, že ide o neopodstatnené obavy.


Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného? Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek.

garmada

01 Srpen, 2009, 02:50:50 #1 Naposled upraveno: 30 Srpen, 2012, 14:32:44 od Ninjer
Slovenský preklad nájdete tu: http://www.kocogel.info/index.php?topic=7741.0
Pôvodný komiks nájdete tu: Re: Slávne čísla od Marvel-u

scorpioo

Citace od: garmada v 01 Srpen, 2009, 02:50:50
Slovenský preklad nájdete tu: U nás na fóre nieje preloženýje preložený...odomňa  :-- síce nie celé ale ich vznik je


Hovorí sa, že zlo zvíťazí keď dobrí ľudia prestanú konať. Ale malo by sa hovoriť: Zlo zvíťazí!

Sirane

Pekná práca, konečne si môžme prečítať prvý diel po slovensky. Thanks. :D

Ninjer

Opraven link na Keramovy překlady (tamten byl nefunkční).
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal