North 40

Založil keram, 25 Červenec, 2009, 11:22:03

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

Svet je opäť v riti...

Máme tu ďalšiu novú sériu, tentoraz od vydavateľstva Wildstorm. Príbeh série North 40 je ďalšou variáciou na to, čo sa stane, ak sa niekto zahráva s tým, čomu nerozumie... a potom nasleduje do očí bijúci fakt, že svet je opäť v riti. Čiže nič nové pod slnkom.

Všetko sa to začína vo verejnej knižnici mestečka Lufton, kde sa dvojica indivíduí začíta do knihy, ktorá patrila do sekcie zakázaných kníh, ale akýmsi nedopatrením ju niekto zabudol do tej sekcie zaregistrovať. Naše dve indivíduá obrátia jeden, dva listy knihy, vypustia z úst nezmyselné reči a zrazu je celý okres Conover zahalený chápadlami veľkého zla. Všetci obyvatelia mesta v tom okamihu na mieste zaspia. Na druhý deň sa zobudia a zisťujú, že s ich mestom sa stalo niečo divné.

Niektorých obyvateľov prehltla zem, iní sa zmenili na monštrá požierajúce ľudí, upírov s krídlami, alebo im na tvári vyrašili ďalšie oči ako nechcené jebáky. Ďalší obyvatelia získali zvláštne schopnosti: nadľudskú silu, nezraniteľnosť, superrýchlosť... a zvyšok obyvateľov zostal z akéhosi neznámeho dôvodu nezmenený. Najzaujímavejšie dopadlo dievča menom Amanda Walkerová. Tej oznámil akýsi tajomný hlas, že svet napadli monštrá, a že prichádza ich otec. A hlas urobí z Amandy svoju učeníčku. Lekcia ako poraziť zlo sa môže začať.

Prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva je typicky americko-zapadákovské - taká púštna riť sveta. Proste miesto, ktoré je vhodné na akýkoľvek hororový príbeh o konci sveta a postupnú vyvražďovačku postáv. Zatiaľ to vyzerá tak, že presne toho sa dočkáme, ale človek nikdy nevie.

Príbeh píše Aaron Williams (Truth, Justin, and the American Way) a parádne ho nakreslila Fiona Staples (Astonishing Tales). Prvý dojem z tejto novej série je výborný a príbeh má veľký potenciál stať sa výbornou sériou na pokračovanie. Tak dúfajme, že sa to neposerie.

Edit by: Mankin

Samotný komiks si môžete stiahnuť tu: North 40 #01-06 of 06

RakeW

keram v těhle infočláncích poslední dobou nějak přitvrzuje :). Ale je to fajn počtení. Kdyby se našel ještě někdo, kdo toho hodně čte poenglicku a chtělo by se mu o nových / zajímavých komiksech pár řádků, ať se rozhodně nestydí...
"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

keram


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal