Budúcnosť Marvelu (aneb "Čo bude ďalej?")

Založil garmada, 21 Červenec, 2009, 16:22:59

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

garmada

21 Červenec, 2009, 16:22:59 Naposled upraveno: 21 Červenec, 2009, 16:24:55 od garmada

Možno si už niekto z vás povedal "Čo bude bude ďalej?", Marvel predsa nemôže ďalej takto držať hrdinov nažive za každú cenu a zachraňovať pritom svet každý deň pred novou hrozbou. Prvý komiks od Marvelu (predtým sa spoločnosť volala Atlas Comics ale premenovala sa na Marvel Comics v roku 1950) vyšiel v máji roku 1961 a volal sa Amazing Adventures #3. Väčšina hlavných superhrdinov bolo vytvorených v 50-tich a 60-tich rokoch, ale žijú až dodneška a stále sa na nich vek výrazne neprejavil, ide o dosť odlišný plán ako má napríklad DC Comics, ktorý už niekoľko krát spravili úplný reštart všetkých ich sérii a začali úplne odznova. Marvel odvtedy určuje smer a tvár amerického populárneho komiksu. Prvých pár desaťročí hrdinovia od Marvelu mali každý svoju sériu a väčšina ich osudov sa vyvíjala úplne samostatne a nezávisle od ostatných, keď nepočítam občasnú spoluprácu (Team-Up) a superhrdinské tými (X-Men, Avengers ...). V posledných rokov sa objavuje úkaz zvaný Multi-Crossover (to som vymyslel ja, ale dúfam že sa to ujme), ide o to že keď čítate napríklad Amazing Spider-Mana 538 časť, musíte si prečítať aj celú hlavnú sériu Civil War, aby ste poriadne pochopili o čom to je (a skalný fanúšikovia si prečítajú aj všetky série ktoré sa týkajú Civil War). Tak to išlo s Civil War (Občianska vojna), House of M (Rodina M), Secret Invasion (Tajná invázia) a pokračuje s Dark Rein (Temná vláda). Je len otázkou času keď prestane čitateľov baviť kupovať kopy komiksov (úprimne na to tiež má málokto) a sledovať ako ich obľúbený hrdinovia po stý-krát vstávajú z mŕtvych (ako môžeme teraz vidieť u Kapitána Ameriku a Hawkeye). Je pravda že sa Marvel pokúsil naštartovať nové série ako napríklad Ultimate ale v poslednej dobe sa dokonca zdá že celá táto séria skončí (Ultimatum), popravde Ultimate Spider-Man séria už skončila číslom 133. Od tej doby sa ale žiadna nová séria neurodila a zdá sa že ešte niaku dobu sa nič nové na obzore neobjaví. Rozhodne bude zaujímave pozorovať ako sa z tejto situácie Marvel dostane (čo dúfam že sa podarí) a tiež novú tvár amerického komiksu.

Ronik

Ultimate komiksy rozhodně nekončí, po Ultimatu začne vycházet pět sérií...

Verdant

Moj plan: Vysadit Quesadu zo sefredaktorskej pozicie a vymysliet nejaku fajn udalost, ktrej pracovny nazov by znel "Smrt hrdinom" - tymto preriedit mnozstvo Marvelskych hrdinov s tym, ze ked umrie nejaka zakladna postava (C. America, Wasp, thor, iron-man, kludne aj Spidey), tak jednoducho ostane mrtva. Ano je to krute, ale zato by som vytvoril sekciu pribehov kde byt iteto postavi zili nadalej ale uz by ich charaktery nezasahovali do primarneho universa (ano ja viem kludne aj Spidey). Mozno by ma fanusikovia zacali neznasat a velebit Quesadu, ale myslim ze by si zvykli a a dokonca prijali, ak nie oblubili si moju politiku. Ano, po finacnej stranke by to boloasi krachujuce, ale ak nie, tak by nastala tazka doba a potom roky plne vynosov a bohatstva  ;D (Mandarkov smiech zDextrovho labaku)

Vatras

28 Červenec, 2009, 15:39:03 #3 Naposled upraveno: 28 Červenec, 2009, 15:41:09 od Vatras
To že postavy žijú nemá nič spoločné s Quesadom, hoci je to satanáš. Povedzme si úprimne, Marvel máme radi práve kvôli jeho najznámejším postavám. Keby postupne začali odchádzať, klesal by aj záujem čitateľov. Môj určite. Poznáme totiž veľa postáv, ale pár si obľúbime a keď umrú práve tie a vieme, že sa nevrátia, tak to už proste nie je "ono". A reštart je maximálna sračka, aká len môže byť. Začať teraz čítať znova ako sa objavia mutatni, ako nik nevie čo sú zač a pomaly sa predierajú do sveta? Veď to je choré, rovnako ako čítať Xovské "First Class".
A čítať niečo iné a pritom dookola na jedno kopyto? Knihy sú iné, to sa nedá porovnať s komiksom. Knihy sa dajú čítať rôzne, ale pri komikse by ma to nebavilo. To je ako pri hrách, kto hral Doom, Quake, Hexen, Heretic, Wolfensten a ich novšie verzie, tak si teraz občas zaskočí k nejakej jednohubke, ale už ho tupá strieľačka bez zmyslu neuspokojí, lebo je to stále o tom istom, hoci je to iné. Alebo ako pri seriáloch, čo sme sa bavili s Magik. V mladosti odkojení na epizódnych kriminálkach - áno, bolo to dobré, ale stačilo, už potrebujeme niečo viac, niečo čo má súvislý dej v pozadí a nie seriál, kde každá epizóda vyzerá ako prvá.
To isté platí na alternatívne svety, Marvel Adventures, ultimate atď. A ultimate je tiež dosť a prerývaný minisériami, takže čo? neskôr bude nový svet? Stále netuším, či by niekto chcel sledovať teplého Luka Skywalkera, ako si to rozdá s Hanom Solom a za podpori starého Anakyna bojujú proti cisárke Lei a jej padawanovi Palpatinovi.

A práve ten pocit jednotného vyvíjajúceho sa sveta umocňujú crossovery, lebo vieme, že žijú v jednotnom svete a ovplyvňujú sa navzájom. Máločo iné sa môže pochváliť niečím takým ako stretom rôznych postáv, keďže väčšinou nežijú v rovnakých svetoch. Uznávam, že tých minisérií okolo je priveľa a mali by to zredukovať. Aj hlavných sérií by mohlo byť menej a potom by nebol problém sledovať ten dej.
A hlavne kvalitného editora, čo by zakazoval nezrovnalosti kontinuity.
A vyhodiť Quesadu. A Loeba.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář