Robot 13

Založil keram, 19 Červenec, 2009, 10:50:40

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

Robotický Prométeus...

Niekedy sa stane, že hodíte sieť do mora a vytiahnete ryby. Alebo hovno. Alebo niečo, čo ste ešte v živote nevideli. Presne to sa stalo počas rybárskej výpravy istej nemenovanej lode. Vytiahli z mora niečo, čo vyzerá ako robot s ľudskou lebkou namiesto hlavy. Po samostatnej aktivácii a inštinktívnej likvidácii monštra, ktoré napadlo rybársku loď, zisťujú rybári, že robot je fakt dobrý v zabíjaní monštier a že o sebe nevie vôbec nič.

Kto ho stvoril, čím je... to jediné na čo si spomína je loď, ktorá ho odviezla niekam, kde mal byť slobodný. Namiesto toho skončil, vďaka náhode, na dne mora. A teraz, keď je opäť aktivovaný, má pred sebou úlohu: zistiť svoju identitu a účel. Tým sa začína dobrodružstvo Robota 13, ktorý je kombináciou už zabehnutých hrdinov: Hellboya a Atomic Roba. Od Hellboya prevzal jeho boj s obrími monštrami a svoj záhadný pôvod, od Atomic Roba prevzal jeho priamu robotickosť.

Jediný, kto všetko o Robotovi 13 vedia všetko, sú jeho stvoritelia: Thomas Hall a Daniel Bradford z vydavateľstva Blacklist Studios. Ich inšpiráciou k príbehu bol klasický príbeh o Frankensteinovi a otázka ,,Ak je niečo stvorené a dokáže to premýšľať, tak čo by si to stvorenie o sebe myslelo?" Ja na to síce odpoveď nepoznám, ale viem jedno: začína sa nám tu veľmi zaujímavá séria, len sa trochu obávam, že ju budem neustále, hlavne kvôli kresbe, porovnávať s Hellboyom.

Edit by: Mankin

Samotný komiks si môžete stiahnuť tu: 15.07.09 - 21.07.09

DevCageR

jedna se take o tohoto devianta....
http://blacklist-da.deviantart.com/
Jsem ilustrátor a komiksový kreslíř, můj osobní web, blog a portfólio naleznete na >>> www.michaelpetrus.com <<<

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal