Taskmaster

Založil garmada, 15 Červenec, 2009, 15:46:35

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

garmada

15 Červenec, 2009, 15:46:35 Last Edit: 16 Červenec, 2009, 01:54:39 by garmada
Taskmaster

Skutočné meno: Neznáme
Alias (krycie meno): Taskmaster
Prezývky: Tony Masters, Captain America, Barney Toastmaster
Identita: Tajná
Presvedčenie: Neutrálny
Konexie: Agency X (Agentúra X), Člen tímu Thunderbolts (v alternatívnom vesmíre), kedysi člen Frightful Four (Hrôzostrašná štvorka), momentálne člen Shadow Initiative (Tieňová Iniciatíva)
Národnosť: Američan
Práca a záujmy: Žoldnier, vojak a zabijak
Miesto narodenia: Bronx, New York
Tvorcovia (scénar a kresba): David Michelinie a George Pérez
Prvýkrát sa objavil v: Avengers #195 (Máj, 1980)
Vlastník: Marvel Comics
Pohlavie: Mužské
Váha: 220 lbs (100 kg)
Farba očí: Hnedé
Vlasy: Hnedé

Taskmaster patrí medzi veľmy tajomné postavy (ale nie tak ako Romulus), skoro nikdo nevidel jeho tvár, pretože vždy nosí masku v podobe lebky, je to tiež úhlavný nepriateľ Deadpoola a Moon Knighta. Nieje známe ako získal svoje schopnosti, najpravdepodobnejšie možnosť je že je mutant, ale jeho schopnosť sa prejavila vo veľmy útlom veku, takže to je tiež diskutabilne. V podstate má iba jednu schopnosť a to že má fotografické reflexy, ktoré mu dovoľujú zopakovať hocijaký pohyb ktorý uvidí, táto schopnosť je ale obmedzená na jeho telo, to znamená že nedokáže napodobniť vec na ktorú nemá silu alebo schopnosti (napr. nedokáže skákať tak vysoko ako Spider-Man, pretože nemá jeho silu). Za tie roky skopíroval bojové pohyby mnohých superhrdinov ako Captain America, Black Panther, Daredevil, Elektra, Hawkeye, Punisher, Tigra, USAgent, Spider-Man a Wolverine.

Celé roky trénoval svoje telo aby sa dostal do vrholovej kondície, Jeho sila, vytrvalosť, odolnosť, reflexy a obratnosť sú na úrovni olympijských športovcov. Silou je skoro na úrovni Captainu Americu. Okrem jeho schopnosti kopírovať pohyby, ovláda veľké množstvo bojových umení, ktoré po spojení s pohybmi ktoré sa naučil, vytvárajú jeho vlastný, bojový štýl. Ovláda prakticky všetky zbraňe a tehniky boja, je to perfektný strelec. Medzi jeho zručnosti tiež patrí box, zápas, šerm, lukostrelba, gymnastika a akrobacia. Medzi jeho zbrojný arzenál patria rôzne kópie zbraňí ktoré používa napr. Daredevil, Captain America, Hawkeye a punisher. Nosí zo sebou štít (ktorý používa v štýle Kapitána Ameriku), čierny meč, paličky (ako Daredevil) a automatické pištole ráže 45 (ako Punisher). Medzi jeho nové vybavenie patrí zariadenie ukradnuté S.H.I.E.L.Du, ktoré dovoľuje tvoriť rôzne pevné tvary (nieje presne vysvetlené ako funguje, ja si ale myslím že ide o generátor tvrdého svetla alebo pevnej energie), pomocou neho dokáže napr. vytvoriť sieť ako Spider-Man, alebo štít ako Kapitán Amerika. Má aj zariadenie, pomocu ktorého dokáže imitovať ľubovolny hlas. Vďaka jeho schopnosti je schopný učiť sa aj dve veci naraz. Hoci nemá nadľudské schopnosti, dokáže niektoré používať, ale iba niekoľko sekúnd, lebo mu hrozí kolaps, alebo aj smrť. Neskôr sa Taskmaster spriatelil s Deadpoolom, keď začal hodiť s Sandi Brandenburgovou, ktorá bola osobná asistentka v DP Inc. (Deadpool Akciová spoločnosť), neskôr bol potom zamestnaný spolu s Deadpoolom v Agency X (Agentúra X). Taskmaster dostal od Výboru, úlohu zabiť Marka Spectra, alias Moon Knighta, keď sa ale dostal až k nemu domov, nedokázal ho zabiť. Moon Knight odletel na svojom Moon-choppery (jeho lietadlo v tvare mesiaca) na ústredie Výboru, presnejšie tam priamo vletel, zázrakom, všetci šéfovia prežili. Krátko na to ho zatkli Thunderbolts a po prepustený ho najali ako trénera v Campe Hammond, aby cvičil nových superhrdinov Iniciatívy.

Bibliografia (zoradená podľa abecedy):
Agent X #1-7, 10-11, 13-15 (2002-2004)
Alpha Flight #121 (1993)
Amazing Spider-Man #308, 366-367 (1992)
Avengers #195,196 (1980)
vengers #223 (1982)
Avengers #26, 38 (2000, 2001)
Avengers/Power Pack #1 (2006)
Avengers: The Initiative #8 (2007)
Captain America #334, 394, 396 (1987, 1991)
Captain America #44 (2001)
Captain America Annual #11 (1992)
Daredevil #292-293, 317-318 (1991, 1993)
Deadpool #2, 35, 39, 40, 45, 50, 67, 68, 69 (1997, 1999)
Deadpool v2 #9 (2009)
Elektra #5, 7(1997)
Hawkeye: Earth's Mightiest Marksman #1 (1998)
Iron Man #254 (1990)
JLA/Avengers #3-4 (2003)
Marvel Team-Up #103, 146 (1981, 1984)
Marvel Universe 2001 Millennial Visions
Moon Knight #3-6 (2006)
She-Hulk #59 (1994)
Siren: Infinity (1995)
Siren #1-3 (1995)
Siren Special #1 (1996)
Spider-Woman: Origins #2-5 (2006)
Taskmaster #1-4 (2002)
Thing #26 (1985)
Wolverine #167-168 (2001)
What If...? #3 (1989)

Galéria (po kliknutý sa obrázok zväčší):

Zdroje (z ktorých som čerpal):
http://marvel.wikia.com/wiki/Taskmaster_(Earth-616)
http://en.wikipedia.org/wiki/Taskmaster
http://marvel.com/universe/Taskmaster
http://www.comicvine.com/taskmaster/29-4578/

Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek
.

Verdant

Ninjer

Jo, toho jsem viděl v jednom Daredevilovi... pěknej zmrd  :--
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

garmada

A aky mate nazor na clanok, myslim tym stilistiku, pravopis a upravu.  ???

Verdant

To vies ako sa kedysi hovorilo ze komix je pre menej zdatnych v gramatike. Mno tak asi tak  rofl

Ninjer

Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

garmada

Citace od: Verdant  15 Červenec, 2009, 17:22:36
To vies ako sa kedysi hovorilo ze komix je pre menej zdatnych v gramatike. Mno tak asi tak  rofl

Skúsim sa polepšiť.  :(

Verdant

Citace od: garmada  15 Červenec, 2009, 17:28:24
Citace od: Verdant  15 Červenec, 2009, 17:22:36

Skúsim sa polepšiť.  :(

Ale nie. Ja som to myslel ze ako moc sa tou gramatikou trapit nemusis. Ja z nej viem akurat tak velke h**** (diktaty boli vzdy moja chutovka). Tak ze to je jedno sak on by ta niekto opravil ak by to bolo zle  :D :D :D

sry ze si to zle pochopil  ;)

666sty

Pekný článok páči sa mi, našiel som tam pár chýb (čiarky, nikdo, zo sebou  ;) ), ale ináč v pohode. A len tak medzi nami, Shadow Initiative je skôr Tieňová Iniciatíva, ako Temná Iniciatíva  ;).

garmada

Citace od: 666sty  15 Červenec, 2009, 21:02:16
Pekný článok páči sa mi, našiel som tam pár chýb (čiarky, nikdo, zo sebou  ;) ), ale ináč v pohode. A len tak medzi nami, Shadow Initiative je skôr Tieňová Iniciatíva, ako Temná Iniciatíva  ;).

Dám si pozor na chyby, už som opravil tu iniciativu.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí