Witchfinder: In the Service of Angels

Založil keram, 09 Červenec, 2009, 22:12:27

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

09 Červenec, 2009, 22:12:27 Naposled upraveno: 10 Červenec, 2009, 15:45:13 od Toebiash
Mike Mignola konečne prekvapuje...

Istý čas to vyzeralo tak, že Mike Mignola už nemá o čom písať. Výnimočne píše príbehy o Hellboyovi, spolupracuje na sérii B.P.R.D. a iných vedľajších sériách, ale akosi tu chýba ďalšia séria, ktorú by písal iba sám Mignola, bez nejakých pricmrdávačov. Nakoniec sme sa predsa dočkali. Novou Mignolovou postavou je Sir Edward Gray, prezývaný Witchfinder/Lovec čarodejníc. Tak ako v prípade iných Mignolových príbehov, aj tu ide o dielo, v ktorom hrajú hlavnú úlohu okultné a temné záležitosti ohrozujúce náš svet.

Príbeh sa odohráva vo viktoriánskom Londýne 19teho storočia a začíname pekne zostra, vraždou. Ale nie len hocijakou vraždou. V tele obete, istého Hopkinsa, nebola nájdená ani kvapka krvi. A ako keby to nestačilo, obeť sa zúčastnila archeologickej výpravy, ktorej členovia tiež zomreli za veľmi záhadných okolností. Okrem jedného člena, Lorda Welingtona. Ten Greyovi oznámi, že našli dôkazy o stratenej civilizácii menom Urrasan a dokonca pozostatky rasy, ktorá sa na tú ľudskú vôbec nepodobá. Deň po objavení pozostatkov začali členovia expedície zomierať. A práve príčinu tých úmrtí musí Edward Grey vyriešiť.

Povedzme si niečo o postave samotného Edwarda Greya. Grey nie je žiadny knihomol, ale skôr detektív, či vyšetrovateľ, ktorý sa nebojí na svoju obranu použiť pištoľ, alebo iné zbrane. Je to výborný pulpový hrdina, ktorý má komplikovaný životný príbeh. Je odvážny a inteligentný a rešpektovaný ľuďmi, ako aj Kráľovnou Viktóriou, ktorá mu vďačí za záchranu svojho života. Je to niekto, kto má daný osud.

Kresličom tejto minisérie je Ben Stenbeck. Jeho kresba výborne vystihuje atmosféru ponurého a špinavého Londýna a má v sebe tie správne Mignolovské hry tieňov a temných farieb. A aj vďaka tomu je Witchfinder výborným prídavkom k už tak veľkému Hellboyovskému univerzu.

Edit by Mankin

Táto séria je rezervovaná a bude preložená.

Ukázky z prvního čísla 5-dílné mini-série přímo u Dark Horse zde


81splinter


Kocour

Doplnil jsem odkaz na ukázky prvních 10 stran... Vypadá to zajímavě, ale začínám mít pocit, že se Mignola už slušně ohrává - přichází akorát s jinými hrdiny, ale jádro a slušná část "balastu" okolo je pořád stejné... Ale dokud to aspoň trochu baví, tak není co řešit - komiksů s okultními a temnými záležitostmi zase tolik není a Mike je v tomhle špička :)

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal