Dynamo 5

Založil keram, 02 Červenec, 2009, 21:22:15

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

02 Červenec, 2009, 21:22:15 Naposled upraveno: 03 Červenec, 2009, 14:21:42 od keram
Rodina nadovšetko...

Captain Dynamo, ochranca mesta Tower City, je mŕtvy. Zomrel v posteli s jedom na perách, počas jednej z mnohých mimomanželských aktivít. Zostala po ňom iba jeho žena, Maddie Warnerová. Tá pri prehľadávaní tajného veliteľstva svojho manžela okrem iných vecí našla aj jeho malú čiernu knižku s adresami a telefónnymi číslami mnohých žien. A ako keby to nestačilo, tak po smrti Captaina Dynama si jeho nepriatelia uvedomili, že Tower City je nechránené. Zastupujú ho ostatní hrdinovia, ale Captain Dynamo je len jeden.

Mesto potrebuje neustáleho obrancu. Maddie kedysi pracovala ako investigatívna žurnalistka. Nebola hlúpa. Skontrolovala mená v čiernej knižke s dátumami pôrodov žien, s ktorými jej muž spal. Zistila, že Captain Dynamo sa stal otcom detí tých žien. Piatich detí. Tých päť detí by mohlo mať jeho schopnosti. To je päť šancí na ochranu Tower City. A tak si ich Maddie povolala na jedno miesto, kde ich vystavila radiácii, ktorou bol kedysi ožiarený jej manžel. A tým odomkla ich superschopnosti.

Laserový a röntgenový pohľad, supersila, lietanie, zmena podoby, telepatia. Všetky tie schopnosti mal Captain Dynamo a preto bol tento päťčlenný tým pomenovaný Dynamo 5. Jeho členmi sú Hector Chang/Visionary, Bridget Flynnová/Scrap, Spencer Bridges/Myriad, Gage Reinhart/Scatterbrain a Olivia Lewisová/Slingshot. Tím Dynamo 5 je rodinným tímom, ale tak ako to chodí v normálnej rodine, aj v tej superhrdinskej nastávajú po istom čase problémy.

Sériu Dynamo 5 píše Jay Faerber, ktorý má s písaním tímoviek skúsenosti. Pre Marvel písal série Generation X a New Warriors, pre DC sériu The Titans a pre Image tímovku Noble Causes. Kresebne sériu obhospodaruje neznámy Mahmud A. Asrar, ktorý by si zaslúžil viac priestoru v iných sériách iných vydavateľstiev. Jeho superhrdinský kresebný štýl je parádný. Dokáže kresliť akčné scénky, ako aj výrazy tváre, ktoré sú v takomto rodinne ladenom príbehu dôležité.

Dynamo 5 je originálnym pojatím už zabehnutých princípov a nie iba ich úbohou napodobeninou, na ktorú po niekoľkých číslách zabudnete.

Edit by Mankin


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal