Streets of glory

Založil keram, 26 Červen, 2009, 10:19:55

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

26 Červen, 2009, 10:19:55 Naposled upraveno: 26 Červen, 2009, 14:08:33 od keram
Garth Ennis a western?

Nezmieriteľný, Štvanec Josey Wales, Dobrý, zlý a škaredý, Divoká banda, Pre hrsť dolárov, Osamelá holubica. Jeden western lepší ako druhý. A Garth Ennis miluje westerny. Kto by to do toho Irčana bol povedal. Keď bol ešte malým parchantom, tak so svojím starým otcom westerny pozerával a bol očarený z kovbojov a indiánov a krajiny, ktorá nemala konca kraja. Miloval tú atmosféru a hudbu.

Na druhú stranu je pravdou, že väčšina filmov nezachytila historickú realitu. Klíma bola príšerná, zaujímaví zlosyni a postavy boli väčšinou obyčajní zmrdi a psychopati, Indiáni boli bielymi ojebaní na trikrát, dĺžka života bola krátka (hlavne kvôli chorobám) a k tomu všetka tá genocída, znásilňovanie, mučenie, týranie a iné veci, ktoré si ani nedokážete predstaviť. Ale aj napriek tomu má Ennis rád westerny. A párkrát nám to už dokázal.

Napísal špeciál série Preacher menom Saint of killers, v sérii Hitman zase príbeh A coffin full of dollars a jeho ďalším westernom bol príbeh Ghost Rider: Trail of tears. V roku 2007 sa rozhodol napísať pravú westernovú sériu, bez mágie, bez nadprirodzena, alebo moderných postáv. Pomenoval ju Streets of Glory.

Streets of Glory je príbehom o starnúcom a nebezpečnom mužovi menom Joe Dunn, ktorý si uvedomuje, že sa jeho čas - čas kovbojov a strelcov - blíži ku koncu a svojimi širokými lakťami sa vpred prebíja obdobie industrializácie. To znamená prvé autá a podobné technické vymoženosti. Pokrok nezastavíte. Dunn sa rozhodne, že by nezaškodilo začať nový život a pripraviť sa na to, čo mu budúcnosť prinesie. Lenže je tu komplikácia vo forme Dunnovho odvekého apačského, sadistického a psychopatického nepriateľa menom Red Crow. Ennisova westernová mašinéria sa začína valiť vpred a nezastaví sa, pokiaľ nebude nastolený poriadok.

Príbeh je  veľmi násilný a kombinuje realizmus seriálu Deadwood s rozprávačským štýlom filmu Nezmieriteľný. A musíte uznať, že to je veľmi dobrá kombinácia. Kresebne s Ennisom spolupracoval Mike Wolfer, ktorý je hlavne známy spoluprácou s Warrenom Ellisom na jeho sérii Strange Killings. Dunn v jeho podaní vyzerá ako mix Clinta Eastwooda a Tommy Lee Jonesa. Takže, aká je kombinácia Garth Ennis a western? Stojí to za prečítanie? Definitívne áno.

Edit by: Mankin


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal