Editorial 002 (15.06.2009) - Po úpravách

Založil Kocour, 15 Červen, 2009, 10:32:10

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kocour

Protože teď bylo trochu času navíc, dodělával jsem poslední dva týdny úpravy, které jsem nastínil v Editorial 001 (25.05.2009) - Soustavnou prací pětiletku splníme... ;) a o které jste si nejvíc psali poslední rok a půl... Nahodil jsem i stará témata pro staré "konzervativce" ;) - O nová si nakonec nikdo nenapsal... Změn proběhlo opravdu spousty, jen menšího rázu, některých si těžko všimnete (např. tlačítka u galerie) - každopádně menu nahoře si všimnete, upraveného tlačítka pro hledání, rozložení panelů, obrázku na pozadí, panelu pro náhodný obrázek z galerie autorů na hlavní stránce, redesign hlavní stránky, úprava úvodní stránky do encykloepedie, skrývání části profilu u příspěvků + redesign ikonek, filtr pod seznamem témat a... no už si nevzpomenu... Snad jen nějaké další vychytané mušky v překladu fórumového enginu, ty můžete ostatně hlásit pořád ;)

Teď se zaměřím na Transcomx encyklopedii, kde doufám s programátorem opravíme chybu s přihlašováním a nekompatibilitou s některými prohlížeči - taky posunu registrační formulář buď dolů na stránku, nebo se spolupracovníci budou přihlašovat přes jinou stránku - to protože se tam každou chvíli registruje někdo, kdo tam nepatří ;)
No a zkusím už rovnou začít makat i na tom exportu do XLS nebo aspoň XML, uvidíme, uvidíme..

Z jiného soudku:
Byl jsem nedávno na Terminátorovi: Salvation (užil jsem si to stejně jako Transformery, ale musíte mít štěstí na kino, kde přebudí zvuk, páč jedině tak se to dá ;) , každopádně pomalu na kino zanevírám - nejde tolik o to vlezné, ale o technologii - abych si dnešní přeefektované filmy užil, potřebuju přebuzený zvuk a pořádné detaily - a to vše mi dá jediné Blueray a pořádná TV - opravdu - Slintal jsem, když jsem byl v kině na "Já, legenda", ale když jsem si ho pak pustil v HD rozlišení v klidu doma (nerušen za zády se pochychtávajícími šampónky, které bohužel nesmíte dle platného zákona střílet), dostalo to úplně nový rozměr, atmosféra ještě výraznější a ještě depresivnější - celý zážitek podstatně umocněný... A to nemluvím třeba o Transformerech, u kterých v HD vidíte každý detail, každé zrnko na poušti (ve scéně s robo-scorpionem ;) a můžete si sami "ohulit" repráky dle své chuti nebo třeba již straší film "Day after tommorow" dostane v HD úplně děsivější kabátek (nehledě na to, jak je to blbé;) a když se na to koukáte v pohodlné sedačce s přítelkyní nebo známými, pojídáte co chcete a diskutujete, jak je tohle možné a jáká je tohle stupidita, pak si říkám, proč vlastně chodit do kina? Kvůli velkému plátnu, kde detaily stejně nevidíte? Kvůli zvuku, u kterého je ve velkém sále prostorový efekt stejně na pytel, nemůžete si ho sami nastavit dle chuti a ještě za váma slyšíte Lenku, která se dohaduje s Terezou, jestli zítra půjdou za Lukášem nebo si budou lakovat nehty... Kvůli atmosféře, která je u detailního HD videa a dobré televizi s dobrým zvukem úplně v temné místnosti, kdy ani v kině není taková tma, daleko intezívnější? Kvůli zábavě s přáteli? No to je asi jediné, co mě ještě donutí jít do kina - říká vám to, že z toho máte určitý kulturní zážitek... Jenže neměli bychom chodit do kina spíš za zábavou, než kulturou?
Zajímavým nápadem jsou 3D kina a v poslední době "pseudo" 3D kina, tedy taková, kde nemusíte do IMAXU v Praze, ale klidně do Palace Cinemas v Bučovicách ;) - Osobně jsem párkrát vyzkoušel obojí (v IMAXU třeba 3D Beowulfa a koncert U2), v Palace pseudo 3D v Brně pak "MY Bloody Valentine" - jako má to něco do sebe, když se na vás přímo řítí krumpáč nebo když jste přímo zasypáváni pískem ;) , ale zase taková bomba to není, 3D efektu si za celý film, když to hodně přeženu, užijete tak v 15-20 scénách a jinak se snažíte zachytit titulky, které jsou ve 3D zmatené nebo chrníte - to je opravdu velké plus všech 3D brýlí - ať už pravých, nebo pseudo - nikdo nevidí, že zařezáváte jak dřevo, dokud to nepřehlučí zvuk z plátna :D
Koukatelnou LCD HD TV dnes seženete i za cca 12 tisicí... Prostě kinům už odzvonilo ;)

Pro dnešek to už stačí... Jo a vypadá to, že se nám vrátí Spider-Manova klonová sága :D

NAVIGATOR

16 Červen, 2009, 19:50:58 #1 Naposled upraveno: 16 Červen, 2009, 19:52:48 od NAVIGATOR
A dnes spuštěn kalendář - v levém bočním sloupečku je pak i panýlek, kde se budou oběvovat blížící se události - jinak jsou samozřejmě uvedeny v kalendáři (kde jsem ponechal i zobrazování narozenin, pokud je někdo uvedl ve svém profilu tady na fóru ;)
Doplňovat můžete jakékoli události, podobně jako na starém kocogel.info, tedy vycházející komiksy (US, ČR, SR), premiéry komiksových filmů, komiksové výstavky a akce a jiné, související aspoň trochu s komiksem ;)

Jo a kdo ještě nezaznamenal, RSS čtečky se změnily, už nejsou tak jak bývali na hlavní stránce, ale jsou sem (do sekce Kratší zprávy, novinky, bleskovky, oznámení )nahazovány jako posty, tedy automaticky, ale jakoby od jiných uživatelů

Kocour

Změny za poslední 3 dny:

- Nahozeny 2 nové sady avatarů z Rotten Tomatoes - Každá sada má po 215 kouscích a do dneška tu již máme sad 8, takže jednoduchou matikou musíme dojít k závěru, že avatara si dnes musí vybrat opravdu každý ;) - Vybírat můžete v nastavení svého profilu - kompletní náhledy všech avatarů najdete v galerii

- Avatary zároveň dobře slouží i jako měnící se obrázky nahoře ;)

- Nejenom Elithya žádal tlačítko na náhled obrázků, takže nyní již můžete vedle standardního tlačítka nalézt i tlačítko (s těmi červenými šipečkami) s tagem, díky kterému když mezi ně vložíte odkaz na obrázek, ukáže se nejdříve zmenšený (je zde pevně daná šířka 150px - lze tedy použít i na články) a až když na něj kliknete, ukáže se celý (pokud tedy je větší ;) - Doporučuji používat co nejvíce, zlepšíte tak čitelnost svých příspěvků a umožníte čtenářům méně tahů kolečkem a scrollovátkem ;)

- Poslední změna se týká Transcomx databáze, kde byl přesunut přihlašovací formulář dolů na stránku, aby se tam neregistroval každý truhlík, ale jen spolupracovníci Transcomxu... Jak byl ten formulář nahoře, tak každého doslova vybízel, ať se registruje...

NAVIGATOR

Malá úprava v tématech - přibylo ještě jedno grafické téma, které je úplně stejné, až na to, že se nahoře nezobrazují ty náhodné obrázky - toto téma bude nastaveno defaultně - kdo si bude chtít přepnout na měnící se obrázky, může tak učinit ve svém profilu (téma s názvem "Komiks Mania 2009 s Random obrázky")

scorpioo

Hovorí sa, že zlo zvíťazí keď dobrí ľudia prestanú konať. Ale malo by sa hovoriť: Zlo zvíťazí!

RakeW

Jistěže to chci s obrázky. Je to takové příjemné oživení...
"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

scorpioo

Hovorí sa, že zlo zvíťazí keď dobrí ľudia prestanú konať. Ale malo by sa hovoriť: Zlo zvíťazí!

mankin

KomiksMania 2009 Default - 1870 užívateľov používa tento vzhľad.
KomiksMania 2009 s Random obrázky - 4 užívateľov používa tento vzhľad.

Takže, čo to bude to defóltné?
//edit: aha, stačí si prečítať infoi vyššie.

eda

Píšeš rychleji než čteš i mě se to stává v pohodě.
Boubín. nelíbí.
Netopýři těžko přeperou líný šváby a plechová gondola rozbouří salámy.
Za svoji práci požaduji peníze nebo ekvivalent v žabích kůžích.
Takže, ty jsi mi chtěl rozčísnout pěšinku, cizinče.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář