The Strange Adventures of H. P. Lovecraft

Založil keram, 13 Červen, 2009, 23:24:27

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

13 Červen, 2009, 23:24:27 Naposled upraveno: 13 Červen, 2009, 23:27:35 od keram
H. P. Lovecraft to nemal vôbec ľahké...

Najväčším nepriateľom spisovateľa je spisovateľský blok. Autor sa zasekne na mieste a prestane mu to myslieť. A toto sa stalo Howardovi Phillipsovi Lovecraftovi, ktorý píše pulpové príbehy pre magazín Weird Tales - penny za slovo - a momentálne nevie ako ďalej. Ale stačí jedna návšteva knižnice, letmý pohlad na vystavený Necronomicon a Lovecraftov spisovateľský blok je preč. Hlavu má plnú temných nápadov o fantasmagórii zaklínadiel a prekliatí, démonov a diablov a monštróznych vecí, ktoré žijú v prasklinách a tieňoch, od okrajov planéty až po morské hlbiny. Vyzerá to tak, že Lovecraft sa chystá napísať svoj najslávnejší príbeh Volanie Cthulhu bez toho aby si uvedomil, že sám spisovateľ sa môže stať zdrojom zla, o ktorom píše. On totiž  vôbec netuší, že ho krátky pohlad na Necronomicon zmenil - jeho sny sa stávajú bizarnou a divnou realitou a ľudia začínajú zomierať bizarnými a divnými úmrtiami.

Scenárista Mac Carter vie ako písať a zachytil ten správny tón starých pulpových kníh a filmov. Narozdiel od iných autorov nám nepredstaví hlavného hrdinu hneď na prvej strane, ale až po istom čase. Najprv nás uvedie do deja, do 20tych rokov, vysvetlí nám, aký je svet, predstaví nám ostatné postavy a až potom je čas na Lovecrafta. Kresba Tonyho Salmonsa sa výborne hodí k tomuto príbehu a Adam Byrne svojím koloringom vyvoláva v čitateľoch pocit, ako keby sa dívali na klasický, noirový filmový snímok. Filmovému vyzneniu kresby pomáhajú aj vkreslené zvukové efekty, ktoré opisujú to, čo sa deje v komiksových políčkach. Napríklad, keď Lovecraft beží po knižnici a niekto na neho zavolá a on sa zastaví, tak sa na obrázku objaví zvukový efekt STOP. Výborne to dopĺňa celkovú atmosféru príbehu.

Nie som žiadny veľký fanúšik Lovecrafta, ale táto miniséria ma veľmi zaujala. Dúfajme, že bude zaujímavá aj naďalej, keďže väčšina minisérií začína s vysoko nasadeným tempom, ale ku koncu im už dochádzajú sily a do cieľa sa ledva doplazia. Tak nech sa nášmu pánovi spisovateľovi darí.

Edit by Mankin


Iggy PopBeeSee

Já mám pana L. celkem rád, takže tohle by mě zajímalo  ;) každopádně díky za info  :-//

garmada

Lovecraft je moj oblubeny spisovatel, takze sa tesim, len dufam ze ma tento komiks nesklame.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal