Léto, holky, bikiny, drinky s brčkem a králík

Založil BeeSee, 10 Červen, 2009, 23:55:41

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BeeSee

Mawil je sympatický brýlatý králík, který se dobře cítí ve společnosti dam na pláži... vlastně ne! Markus Witzel, který je mnohem známější pod indiánským jménem Mawil popírá, že by hrdina jeho komiksu - sympatický brýlatý králík, který se... -  byl jeho vlastním alter egem. Já osobně neznám ani Mawila, ani sympatického brýlatého králíka, který se... takže nemůžu soudit, ale jisté je, že v jejich společnosti je po čertech dobře!
      Nedávno jsem v recenzi na komiks ,,Kája a Filip" položil řečnickou otázku zda nám Nakladatelství Sýpka přinese nějaký další komiksový pamlsek. Netrvalo to zas tak dlouho a druhý počin Sýpky je na světě. A opět jsem nadšen, opět se mi to líbí a opět měl nakladatel Tomáš Chlud dobrý výběr. Vnímavější komiksoví čtenáři jistě ví, že s Mawilovou tvorbou jsme se mohli již setkat v komiksové revue Aargh a v magazínu Komiksfest. Takže ti, kteří se již  setkali s tvorbou tohoto mladého a talentovaného německého autora dobře ví, že jeho dílo je velmi příjemné, vtipné, hravé, sarkastické a sebeironické. Současná hvězda německého autorského komiksu se narodila v roce 1976 ve východním Berlíně, takže by některým předrevolučním ročníkům komiksových fanoušků mohl být jeho pohled na svět blízký a sympatický. A když ne pohled na svět, tak určitě jeho fascinace něžným pohlavím.
     Safari pláž už vyšla  v Mawilově rodném Německu, Španělsku, Francii a Spojených státech a já jsem osobně rád, že vyšla i u nás. Premiérově byla tato komiksová novela představena na Crweconu samotným nakladatelem, který zveřejnil i nějaké plány Nakladatelství Sýpka do budoucnosti.
     Představe si pláž, představte si půvabné slečny v bikinách (hlavně tu pihovatou holku nahoře bez z obálky) a představte si malého, brýlatého, zamilovaného králíka, který se tam najednou vlivem nějaké nepřízně počasí taky ocitne. Máte? A teď si představte co všechno se může stát... Pokud si představíte alespoň špetku toho co si představil Mawil, tak se bude jednoduše královsky bavit. Vím, že v různých cenách i u většiny komiksových fanoušků vítězí vesměs jiné komiksové žánry, ale pro mě osobně je tohle první kandidát na komiks roku vydaný u nás. (Mimochodem asi jsem měl při crweconím nákupu šťastnou ruku, protože čím jsme se zatím prokousal mě příjemně potěšilo, takže nebojte - další recenze budou následovat! - pozn. autora) Navíc jsem nesmírně zvědavý na další produkci Nakladatelství Sýpka, protože první dva kroky tohoto nakladatelského (komiksového) dítěte překvapily široké okolí...

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář