Green Goblin

Založil Bobo, 06 Červen, 2009, 13:34:14

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bobo

06 Červen, 2009, 13:34:14 Naposled upraveno: 15 Červenec, 2009, 20:31:57 od garmada
Green goblin

Super-zločinec zo stajne Marvel Comics. Prvý krát sa objavil v Amazing Spider-man #14 (Júl 1964). Autormi sú Stan Lee a Steve Ditko. Green Goblin je nepriateľom Spider-mana. Vlastným menom Norman Osborn. Po použití séra sa zvýšila fyzické sily Normana Osborna, ale zbláznil sa z toho. Obliekol si kostým goblina a začal používať arzenál vyspelých zbraní ako tekvové bomby ("Pumpkin Bombs") a lietať na klzáku (Goblin Glider") a začal terorizovať mesto New York. Norman Osborn sa zaradil na 17. miesto ako najväčší komiksový zloduch všetkých čias.

Pôvod

Prvý krát sa objavil v Amazing Spider-man #14. Jeho identita bola neznáma. U čitateľov začal byť populárny a tak začoal byť problém s jeho identitou. Ditko a Lee sa nevedeli dohodnúť kým by mal byť. Lee chcel aby to bol niekto koho Peter Parker pozná, zatiaľ čo Ditko chcel aby to bol niekto neznámi. Ditko opustil sériu skôr ako sa odhalila identita Green Goblina. Lee sa rozhodol v #39 čísle, že odhalí identitu Green Goblina a že ním nebude nitto iný ako problémový otec Harryho Osborna, Norman, ktorý sa prvý krát objavil v čísle #31.
Ospobrn odhalil pravú identitu Spider-mana v čísle #39, ale potom stratil pamäť a tým to bolo posledný krát čo sa objavil Green Goblin. Vrátil sa ešte trikrát. Tretíkrát zabil Perkerovu priateľku Gwen Stacy. Tento ťah pobúril komiksových čitateľov. Bolo to považované za prvý krok konca striebornej éry ("Silver Age") a začiatok doby bronzovej ("Bronze Age"). Po tom čo Goblin zabil Gwen scénarista Gerry Conway rozhodol, že za toto musí zaplatiť vysokú cenu. V ďalšom čísle vo finálnom boji so Spider-manom spácha nezmyselnú samovraždu. Po Normanovej smrti sa scénarista Roger Sterm rozhodol vytvoriť nového golnina, Hobgoblina, ktorý vystriedal Green Goblina.


Sila, schopnosti a slabiny

Chemikália vytvorená Normanom Osbornom z pôvodného vzorca profesora Mendela Stromma zmenila Normana na Green Goblina. Získal nadľudskú silu, rýchlosť a obratnosť. Dodatočne získal "hojivý faktor". Okrem jeho fyzických výhod sérum zvýšil  aj jeho už aj tak nadpriemerný rozum, ktorý z neho spravil génia v genetike´, robotike inžinierstve a aplikovanej chémii. Ale zo séra sa mentálne zbláznil čo malo za následok jeho náladovosť a preludy.

Zbrane Green Goblina

Green Goblin je vyzbrojený svojimi bizardnými zariadeniami. Lieta na svojom klzáku neuveriteľnou rýchlosťou. Klzák je vyzbrojený teplom navádzanými raketami, guľometom a ovládateľnými čepelami. Ďalšou jeho zbraňou sú tekvicové bomby, ktoré prepazia 3 palce hrubú oceľ, ostré bumerangy (podobné ako má Batman) a rukavice, ktoré vytvárajú elektrický výboj o sile 1000 voltov. Jeho maska má zabudovaný filter plynu, čo ho chráni pred jeho plynovými bombami.

Ďalší Goblini (Nie všetci)

Proto-Goblin
Vlastným menom Nels Van Adder. Norman na ňom tastoval svoje sérum. Zabil mnoho ľudí a obviňoval Osborna za to čo sa mu stalo. Normanovi sa podarilo presvedčiť políciu, že testy robil na sebe sám a on sa mu snažil pomôcť. Okrem schopností, ktoré získal Green Goblin získal Proto-Goblin aj drápy, tesáky, zelené oči a nepreniknuteľnú kožu. Proto-Goblin sa objavil ako šéf v Spider-man: Battle of New York.

Green Goblin II

Harry, Normanov syn sa objavil ako druhý Green Goblin. Po tom čo bol porazený je umiestnemý do starostlivosti Dr. Barta Hamiltona. Zhypnotizovaný prezradí doktorovi mnoho tajomstiev Green Goblina a z neho sa stáva tretí Green Goblin. Harry sa oslobodí a bojuje s Hamiltonom až po explóziu, kedy Harry príde o pamäť a zabúda na to, že je Green Goblin a že zabil Hamiltona. Po rokoch sa mu pamäť vráti a užije nové silnejšie sérum goblina, ča ho zabije. Harry sa neskôr vráti vďaka machináciam Mephista v "One More Day".

Green Goblin III

Dr. Barton "Bart" Hamilton bol psychiater narodený v Scasdale v New Yorku. Doktor mal na starosti Harryho Osborna, ktorý mu v hypnóze prezradil tajomstvá Green Goblina. Rozhodol sa, že sa stane Green Goblinom no jeho sila nestačila na porazenie Harryho. Neskôr sa špekulovalo o tom, že doktor bol Hobgoblinom, ale bolo to vyvrátené.

Hobgoblin

Roderick Kingslay, módny návrhár, nachádza informácie, ktoré ho privedú do jednej zo skrýš Green Goblina.

Demogoblin

Jason Macendale prevzal úlohu Hobgoblina.

Goblinia Galária:


Demogoblin
Hobgoblin


Bibliograpfia:
    * Amazing Spider-Man Vol. 1 #14,17-18, 23, 26-27,37-40,47, 61-66, 94, 96-98, 100, 105, 117, 119, 121-123, 136, 145,177,181,365, 418, 429-430, 434, 441, 510, 512-514, 568, 573, 581, Annual #1, 4, 7, 9 (reprint)
    * Thunderbolts Vol 1 #110-126
    * The Spectacular Spider-Man Vol. 1 #68, 248, 250, 253, 257, 261-263
    * The Spectacular Spider-Man Vol. 2 #27
    * Deadpool Vol. 4 #3
    * Mighty Avengers #20
    * Thor Vol. 1 #600

Séria Dark Reign
    * Dark Avengers #1-present
    * Invicible Iron Man #8-10
    * Dark Reign Files
    * Dark Reign: New Nation
    * Deadpool Vol. 4 #7
    * Thunderbolts Vol 1 #128-129
    * New Avengers #48-50
    * Uncanny X-men Annual #2 (2009)
    * War Machine Vol. 2 #1-2
    * Mighty Avengers #21
    * Secret Invasion: Dark ReignZdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

Preklady mojich komiksov nájdete na: http://rapidshare.com/users/RXX7X4
Editácie robím v tomto poradí: http://kocogel.info/index.php?topic=310.msg4867#msg4867

morlum

Hezký článek. Dozvěděl jsem se dost nových věcí. Pro mě teda. :D
Kdysi jsem se domníval, že za rozbřesku jarních jiter ptáci vítají zpěvem příchod slunce a světa. Dneska vím, že těch několik jitřních minut křičí hrůzou ze světa. (Bohumil Hrabal)

Člověk je obětí společnosti, která nechápe jeho duši... (CH.Bukowski)

Dance tonight! Revolution tomorrow!

Bullite

Pěknej článek, jenom je někde zbytek toho žebříčku padouchů? Docela by mě to zajímalo ;)

eliera

Skus IGN.com tam se něco takového vyskytovalo....

Meum est propositum in taverna mori

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal