Editorial 001 (25.05.2009) - Soustavnou prací pětiletku splníme...

Založil NAVIGATOR, 25 Květen, 2009, 04:27:25

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

NAVIGATOR

Editorial 001 (25.05.2009) - Soustavnou prací pětiletku splníme...

Začnu brát sekci "Vítejte" jako místo pro (ne)pravidelné editoriály, tzn. nic nového, jen tady (dám si předsevzetí, že aspoň jednou měsíčně;) budu klasicky zakládat a mazat témata, týkající se novinek okolo kocogelské komunity, shrnutí dnů uplynulých, no prostě takové editoriálky...

Takto večer mám sentimentální nálady a původně jsem chtěl napsat obří děkovačku, kterou jsem měl v plánu napsat hned po Silvestru, pak hned po velkém upgradu... No pořád nebyl čas a dneska už jsem ji málem spichl, ale nechám to až k nějakému tomu výročí = tzn. na podzim ;)

Byla upravena témata "XXX: Čtěte! - JAK A CO v této pod-sekci", resp. opraveny nějaké chybky a přidány doložky:
Linky směřující mimo server kocogel.info již nemusíte dávat do tagů CODE, s vyjímkou odkazů k přímému stažení souboru / objektu, tzn. jakékoli FTP a na odkazy jakékoli share-servery (rapidshare, zshare, edisk, leteckaposta, uschovna, uloz.to...) a výměnné sítě (tedy torrenty, magnety a podobné) a jakékoli odkazy směřující přímo na soubor / objekt a jeho stažení - TY PATŔÍ DO CODE POŘÁD!!!!

Linky odkazující se přímo na umístění někde na fóru (tedy je v nich obsaženo http://www.kocogel.info), již nemusíte dávat ani do tagů URL, stačí prostě jen zkopírovat adresu a link se sám stane klikacím a dokonce se pojmenuje podle tématu, na který směřuje.

Pokud najdete takovéto informativní téma, kde tahle doložka není, upozorněte mě prosím, nebo ji rovnou doplňte, máte-li tu možnost...

Před nějakým časem jsem ohlašoval, že vyhledávání pojede přes indexy, což je v podstatě takový slovník slov, které se nejčastěji vyhledávají, řadí je podle četnosti vyhledávání a tím tak rapidně zrychluje vyhledávací proces... Slovník se stále dotváří a protože pole "Vyhledávání" vpravo nahoře není napojeno přímo, chcete-li přes něj hledat (a nedáte "Pokročilé hledání"), může se vám stát, že se nic nenajde, i když to na fóru existuje - v tom případě je potřeba znovu stisknout vyhledávání a podruhé již budete úspěšní - a mezitím se vytvořil index a záznam do vyhledávacího rejstříku, takže v budoucnu už takováto situace nenastane a rovnou dojde k vyhledávání...

Během dneška možná ještě dojde k upgradu celého systému fóra z verze 1.1.8 na verzi 1.1.9, ale to není nic, co by vás muselo nějak rozrušovat, jde jen o další bezpečnostní záplaty, podobné jako u automatických aktualizací Windows (ale fuj!) a dělo se to i dříve, jen jsem to málo kdy oznamoval... Pokud dole uvidíte verzi 1.1.8, pak k upgradu nedošlo a já šel spát :D

No a co plány do budoucna?
Horní lišta s položkami "Domů", "Fórum", "Chat".... bude nahrazena verzi, která sice nebude tak efektní, ale bude fungovat perfektně ve všech prohlížečích, tedy i ve starších Internet Explorerech (no fuj! :) - Asi to budou takové pěkné bublinky :D

Za logem Komiks Mania (které se nejspíš malinko zmenší) bude (možná) se měnící obrázek, podobně, jako tomu bylo na původních stránkách kocogel.info

Z levého bočního sloupečku zmizí bloky "Menu" (to bude kompletně nahrazeno tou všude fungující lištou nahoře), "Encyklopedie" a "KCGL Informuje" - ukázalo se, že jsou vcelku k ničemu a že uživatelé stejně vše sledují přes fórum, takže půjdou pryč, jak už se dříve navrhovalo...

V pravém bočním sloupečku přibude blok s náhodnými obrázky z galerií autorů a také trochu popoženu autory, ať tam něco dávají, hlavně dotáhnu i kreslíře "z venčí" a v plánu jsou i starší ročníky kreslířu z Komety a spol a jejich výstavky - s tím jsou v plánu i soutěže o nejlepšího kreslíře vystavovatele v Galérce

Vrhnu se také pořádně na encyklopedii, budu se snažit propojovat linky a slova mezi sebou, doplňovat již nahozená hesla a psát a vytvářet nová (hlavně v oblasti komiksových autorů) a taky snad doplním stará hesla od Kerama, to už je v plánu dlouho ;)

Front page, alias přední stránka projde mírným face-liftem, aby byla přehlednější a přitom se na ni vlezlo ještě více informací

Tzv. Feedy, tedy ty bloky, kde vidíte odkazy na komiksové články z jiných stránek (CREW, Komiksarium, MdS) nahradí jiné feedy, které budou jednotlivé zprávy nahazovat přímo do tématu na fóru - jak to myslím uvidíte až v praxi ;)

A samozřejmě zbývají stále klasické resty, tedy zprovoznění Kocogel TV, vylepšení Transcomx databáze a spuštění Kalendáře (pak budete mít ještě větší přehled kdo má a kdo nemá narozky :D :D - plus samozřejmě přehled o blížících se vydávaných komiksových titulech a premiérách komiksových filmů a seriálů a samozřejmě i komiksových akcí ;)

Posledními novinkami jsou 2 chystané dalo by se říci monstr projekty:
Jeden chystá Bobo, který potěší hlavně bratry slováky - možná již někteří ví ;)
Druhý se týká jedné spolupráce, což také brzy prozradím... Tyhle dvě novinky jsou tedy překvapením ;)

No, napsal jsem toho sice tuny ale jak už je u mě zvykem, budu o tom psát ještě desetkrát, než to realizuji  a ve finále to bude až kdo ví kdy... Možná do nového roku? Nevadí, času dost... ;)

Všem spolupracovníkům děkuji za spolupráce a někdy až nadlidské výkony a pečlivost.
Všem děkovátorům děkuji za jakékoli děkovačky zde na fóru
Všem pisatelům děkuji za jakékoli příspěvky a komentáře, protože hlavně z těch je fórum a komunita živá... ať vzkvétá

Speciální děkovačky jednotlivým členům si nechám až na ten podzim ;)

Nenechte se ničím rušit, čtěte komiksy, sledujte seriály a filmy a za měsíc snad u dalšího editoriálu (doufám kratšího :) naviděnou (nebo na přečtenou ;)

Blokic

Sir_Pete

Pěkny članek. Jsem zvědav na ty novinky (změny) a monstr projekty :)... co to asi bude.

morlum

Taky sem zvědavý na ty novinky a ty na mostr projekty. Už, aby bylo odhalení. :)
Kdysi jsem se domníval, že za rozbřesku jarních jiter ptáci vítají zpěvem příchod slunce a světa. Dneska vím, že těch několik jitřních minut křičí hrůzou ze světa. (Bohumil Hrabal)

Člověk je obětí společnosti, která nechápe jeho duši... (CH.Bukowski)

Dance tonight! Revolution tomorrow!

Raul

aaa pak navigator vi jak (vzdy) namlsat a naladit na spravnou strunu :D
ted se jako vzdy budem tesit a chudak rass nebude spat, protoze se bude bat nejakeho mazani a opetovneho nahazovani  rofl
info o prelozenych a prekladanych comxech:
http://kocogel.info/index.php?topic=178.0
Všechny mé překlady naleznete zde: https://www.mediafire.com/folder/a80euuydwd9sb/Komiksy

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář