Destroyer MAX

Založil keram, 10 Květen, 2009, 23:26:26

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

Dôchodca útočí...

Nikdy som o postave menom Destroyer nepočul. Nevedel som o koho ide, nevedel som či je to hrdina, alebo zlosyn. Vedel som iba jedno. Sériu s touto postavou píše Robert Kirkman, a ako správny Kirkmanofil, som si ju nemohol nechať ujsť. Moje pocity pri čítaní prvého dielu boli následovné: hlavný hrdina vyzerá ako mix Punishera s maskou Hobgoblina a hneď na prvej strane v prvom paneli prerazil teroristovi päsťou hlavu. Destroyer sa s nikým neserie, nabodáva teroristov na ich vlastné zbrane, hádže jednu hlášku za druhou, a potom skočí hlavičku spolu s poslednými teroristami na bombu, ktorá exploduje. Jediný, kto zostane nažive, je Destroyer bez šiat - pripomenulo mi to vitálnejšiu, dôchodcovskú Kirkmanovu postavu menom Brit, ktorý je rovnako nezraniteľný, ale na tom teraz nezáleží. Prvý dojem je výborný. A ako iste viete, prvý dojem je najdôležitejší.

A Kirkman pokračuje vo svojej scenáristickej jazde a predhodí nám pár prekvapení. Prekvapenie číslo jedna: Destroyer je dôchodca. Prečo je to tak, si povieme neskôr. Prekvapenie číslo dva: Destroyer zomiera. Jeho srdce by mohlo kedykoľvek vypovedať službu. Prekvapenie číslo tri: rozhodne sa svoj zvyšný čas dobre využiť. Splní vlhký sen každého bojovníka so zločinom. Pozabíja toľko zmrdov a vyradí toľko tajných organizácií, koľko bude môcť, aby mohla jeho rodina žiť v bezpečnejšom svete. Nie je to veľmi originálny plán, ale čo už.

Prvý na rade je Destroyerov vlastný brat, ktorý sa dokáže meniť na akési monštrum a momentálne sedí v base. Tak mu počas návštevy a ,,férového" súboja vytrhne srdce z tela. Bratská láska ako sa patrí. Ďalší na rade bude jeho úhlavný nepriateľ menom Scar, ale najprv ho bude musieť nájsť. To je v skratke príbeh zatiaľ dvoch čísiel z piatich.

Povedzme si niečo o samotnej postave. Destroyer, vlastným menom Kevin ,,Keen" Marlow, sa prvýkrát objavil v roku 1941 v komikse Mystic Comics #6. A nestvoril ho nikto iný než sám Stan ,,The Man" Lee. Ako vraví bývalý šéf Marvelu a komiksový historik Roy Thomas: ,,Destroyer bol Stanovým najobľúbenejším superhrdinským výtvorom ešte pred Fantastic Four." Jeho príbehy vychádzali pod hlavičkou Timely Comics (budúci Marvel Comics) a vďaka svojmu kostýmu s lebkou a modrou maskou sa preslávil viac než niektoré postavy tých čias.

A ako sa z Keena Marlowa stal Destroyer? Podobne ako sa zo Steva Rogersa stal Captain America. Marlow pracoval ako novinár, ktorý tajne písal články v nacistickom Nemecku o nacistických praktikách. Nemčúri ho našli a uväznili v koncentračnom tábore, kde stretol antinacistického nemeckého vedca, profesora Erica Schmitta, ktorý na neho použil sérum Super Vojaka. Vďaka séru bol Marlow nezraniteľný, a tak bez problémov ušiel z koncentráku a prevzal identitu bojovníka proti fašizmu menom Destroyer.

Teraz sa presuňme do súčasnosti k sérii Destroyer MAX. Prečo je z Marlowa dôchodca? Pretože narozdiel od nebohého Steva Rogersa neskončil v ľade a neboli na neho po experimente so sérom použité vita lúče, ktoré by spomalili jeho starnutie. A pretože Kirkman pojal túto sériu a postavu svojím vlastným neobvyklým spôsobom: ,,Je to ako keby mal Destroyer od 40tych rokov svoju vlastnú komiksovú sériu a ja teraz iba píšem čísla #701 - #705..." Jeho spolupáchateľom je kreslič Cory Walker, ktorý s Kirkmanom spolupracoval už aj na sérii Invincible. Cartoonový štýl Walkerovej kresby výborne vystihuje ujetú a násilnú atmosféru príbehu.

Robert Kirkman ma zatiaľ ešte nikdy nesklamal a som si istý, že po dokončení a dočítaní série Destroyer budem nadmieru spokojný... a budem chcieť ďalšie príbehy tohto coolového dôchodcu.

Túto sériu mám rezervovanú a bude preložená.

morlum

Vypadá to dobře, těším se na překlad.
Kdysi jsem se domníval, že za rozbřesku jarních jiter ptáci vítají zpěvem příchod slunce a světa. Dneska vím, že těch několik jitřních minut křičí hrůzou ze světa. (Bohumil Hrabal)

Člověk je obětí společnosti, která nechápe jeho duši... (CH.Bukowski)

Dance tonight! Revolution tomorrow!

keram

xVEGANx

Tohle nemusi byt spatna zalezitost, ale ta kresba me trochu nesedi.Uvidime jak bude drzet pohromade s pribehem.

keram

skús si prečítať sériu Invincible, alebo Brit, alebo Battle Pope, alebo Astounding Wolf-Man. prípadne Walking Dead. Kirkman jednoducho umí a kreslič mu vždy výborne sekunduje.

scorpioo

Tak toto vzerá perfektne..už sa teším

Hovorí sa, že zlo zvíťazí keď dobrí ľudia prestanú konať. Ale malo by sa hovoriť: Zlo zvíťazí!

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář