The Amazing Screw-On Head

Založil keram, 07 Květen, 2009, 22:00:11

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

07 Květen, 2009, 22:00:11 Naposled upraveno: 21 Květen, 2009, 09:09:45 od keram
Hellboyov menej známy kolega...

Mike Mignola je známy hlavne ako autor postavy menom Hellboy. Ale okrem Hellboya stvoril aj menej známu, ale rovnako Mignolovskú postavu: Úžasnú hlavu na závit. A ak ste tento príbeh ešte nečítali, tak ste prišli o skvelú zábavu.

Keď je svet v ohrození, tak je iba jediná osoba, ktorú môže prezident Abraham Lincoln povolať: Úžasnú hlavu na závit! S pomocou rôznych mechanických tiel, jeho verného sluhu Pána Groina a sledovacieho psa Pána Psa, je pripravený bojovať so zlosynmi ako sú Cisár Zombie, Doktor Snap a upírska Madam. Ale dokáže Hlava na závit poraziť diabolské tvory z inej dimenzie? Bude musieť, pretože inak Cisár Zombie vyhrá, a to by správny hrdina nemal dovoliť.

Príbeh The Amazing Screw-On Head je na rozdiel od série Hellboy, v ktorej sa niekedy objaví trochu humoru, čiernou komédiou. Máme tu psa v debničke, ktorý šteká koordináty nepriateľov, mlčanlivú upírku, raketu, ktorá najprv letí do vesmíru a potom pristane na mieste určenia, démonickú dimenziu v repe, nemŕtvu armádu a mnoho dialógov, ktoré sú sami o sebe zábavné a správne absurdné.

Čo sa týka kresby, tak je typicky Mignolovská. Čiže výborná. Mignola kreslí monštrá, Viktoriánske stroje, staroveké hrobky a zombie. Všetky súčasti jeho kresby sú tu: muchy poletujúce okolo hnijúcej lebky Cisára Zombie, monštrá väčšie než hlavný hrdina, ornamenty na pilieroch v hrobke, aj scénky bez slov.

Ale napriek všetkému je na tom Hlava zle. Náš hlavatý hrdina sa dočkal iba jedného príbehu a dokonca aj jedného pilotného dielu plánovaného seriálu, ktorého produkcia bola neskôr zrušená. Aspoň že v roku 2003 získal ocenenie Willa Eisnera za najlepšiu humornú publikáciu. Zostáva nám iba dúfať, že sa Mignola jedného dňa vráti k tomuto neobvyklému hrdinovi a jeho dobrodružstvám, pretože on by si to zaslúžil.

Edit: korektúra by Mankin

Tento príbeh si môžete prečítať v mojom preklade tu: Úžasná hlava-na závit

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal