Leviathan

Založil keram, 05 Duben, 2009, 18:04:43

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

05 Duben, 2009, 18:04:43 Naposled upraveno: 23 Duben, 2009, 08:14:45 od keram
Agatha Christie plus Silent Hill rovná sa Horizont udalostí na mori...

13tého júla, roku 1928 bol v anglicku postavený ôsmy div sveta. Bola to loď menom Leviathan, v porovnaní s ktorou bol Titanic iba malým člnom. Jej výstavba stála šesťdesiat miliónov libier a trvalo desať rokov než ju skonštruovali. Táto kolosálna loď bola míľu dlhá a pol míle vysoká. Keď vyplávala z prístavu tak sa na jej palube nachádzalo 30 000 pasažierov. Ako ste si iste všimli, hovorím v minulom čase, pretože toto kolosálne plavidlo je už celých dvadsať rokov nezvestné. Plaví sa na mŕtvom a nekonečnom mori. A nikto nevie prečo... až doteraz.

Detektív seržant Aurelius Lament zo Scotland Yardu je jedným z cestujúcich Leviathanu a vie, že nekonečný pobyt na lodi doháňa ludí k šialenstvu a samovraždám. Ale jedného dňa je objavená zohavená mŕtvola pasažiera z prvej triedy a to sa šéfom Leviathanu nepáči.Vraždy medzi obyčajnými pasažiermi sú na dennom poriadku, ale prvá trieda je prvá trieda. Šéfovia to nebudú tolerovať a chcú, aby im detektív našiel vinníka.

Lenže pri svojom pátraní narazí na niečo viac, než len na vraha boháčov. Náš hrdina zistí, že v strojovni lode nebol nikto celé roky a ľudia, ktorých tam kedysi poslali, sa nikdy nevrátili. Keď som tento príbeh čítal, tak som si pri pohlade na dvere strojovne a pohon lode okamžite spomenul na film Horizont udalostí. A to, čo sa nachádza v zdroji pohonu lode, je niečo desivo očarujúce. Niečo podobné som zatial v žiadnom komikse nevidel.

Tento desaťdielny príbeh napísal pre 2000AD Ian Edginton (Batman, Xena, Predator) a majstrovsky ho nakreslil Matt Brooker, ktorý je skôr známy pod svojím pseudonymom, D´israeli a ktorý v roku 2007 získal dve ocenenia Eagle Award. Jeho vízia pekla a meniaci sa štýl kresby výborne vystihujú tiesnivú atmosféru kolosálnej lode, ktorá si žije svojím vlastným životom.

EDIT: korektúra by Mankin

   

mankin

Vskutku zaujímavé dielko. Vie sa o mne, že horory nemám rád, ale príjemne mrazivé príbehy... to je iná. Horizont udalostí na mori, ako to Keram nazval, zaujme najmä tým príbehom. Čiernobiela, či skôr čierno-šedo-biela D'Israeliho kresba sa k príbehu o lodi z roku 1928 náramne hodí.

Dúfam, že sa nájde niekto, kto tento skvelý kus preloží a nechá Leviathan doplávať do New Yorku ;)

scorpioo

tak toto môže ybť zaujímave..ak sa to ponáša na Horizont udalostí (môj najoblúbenejší sci-fi horor) tak to musí byť iba pecka.Dúfam, že sa vážne niekto dotohoto pustí.


Hovorí sa, že zlo zvíťazí keď dobrí ľudia prestanú konať. Ale malo by sa hovoriť: Zlo zvíťazí!

Velkej šéf

Dokonce jsem i zapřemýšlel o překladu, ale pak jsem si řek, že to radši jenom přelouskam v EN, poněvadž to zase nechci moc zprznit.
Muj nick neberte jako důkaz skromnosti, ale jako fanouškovství Loba (originálního Velkýho šéfa)
Info o mých překladech

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal