JMS Homecoming (recenzia, 2006)

Založil jofre, 03 Duben, 2009, 10:50:24

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Blaine

Neda mi to, abych nezareaoval na "vykradani". Ono kdyz hledas, tak ve vsem najdes neco, co uz nekdo nekdy napsal, natocil, rekl. Nemuzes udelat nic originalniho, proste ve vsem dokazes najit nejakou inspiraci. A proc? Protoze jsi sam utvaren necim, co jsi v minulosti cetl, co jsi psal predtim, protoze se nekam vyvijis, musis se od neceho odrazet. Morlun je Drakula. No a co? Rising Stars jsou superhrdinove v "normalnim" svete - Watchmeni. No a co? Supreme Power je v tomto jeste vetsi "vykradacka" vzdyt on je to vlastne Superman, ne? A dokonce v "normalnim" svete. A vychovava ho ne prilis hodna americka vlada. A to uz taky nekdo napsal.
Ale kazdy z pribehu od JMS ma svoje kouzlo. Pokud v nem budes hledat od ceho a jak si bere inspiraci, tak se ani nedivim, ze se ti to tolik nelibi. Kazdy z komiksu, ktere jsem tady napsal jsou na spici mainstreamovych, superhrdinskych veci. A vsechny je spojuje jmeno JMS. Takze asi umi, takze asi vi co dela.
Cokoliv co jsem zatim od JMS cetl me bavilo a bavilo me to vic nez jine komiksy od jinych autoru, ktere jsem precetl priblizne ve stejne dobe. Takze ja si stojim za tim, ze JMS patri ke spici dnesnich komiksovych scenaristu, kteri pisou do elastaku.

Moje veci - klik na V. von Dooma!
"Doubt is a disease of lesser intelect." - Victor von Doom
podpisy od kerama a Sira_Peta

Ninjer

Tak to zas moment... Souhlasím s tebou, akorát si myslím, že Supreme Power svým způsobem JE vykrádačka. Úmyslně to IMHO bere známé superhrdiny z DC jak by mohli reálně existovat.

Hyperion (menuje se tak, ne?) = Superman
Ta nahatá šílená bohyně = Wonder Woman
Ten týpek, co má něco v ruce = Green Lantern
Ta sova = Batman

Samozřejmě jsou ještě něčím vyšperkovaní (třeba že "batman" je černej rasista nebo Wonder Woman totální psycho), ale jinak podle mě na tom Straczynski postavil svoji sérii. ;)

Reální superhrdinové... z DC ;)
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Blaine

Ano mas pravdu - ale je to "vykradacka"? Vem si ze on vzal archetypalni hrdiny a predelal je. Oni si totiz uz vubec, ale vubec nejsou podobny osobnostma.

Moje veci - klik na V. von Dooma!
"Doubt is a disease of lesser intelect." - Victor von Doom
podpisy od kerama a Sira_Peta

jofre

Citace od: Blaine v 07 Duben, 2009, 18:15:03
Ano mas pravdu - ale je to "vykradacka"? Vem si ze on vzal archetypalni hrdiny a predelal je. Oni si totiz uz vubec, ale vubec nejsou podobny osobnostma.

archetipálna vykrádačka :DDDD That´s Moore like it  rofl

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář