The Perhapanauts

Založil keram, 28 Březen, 2009, 21:16:01

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

28 Březen, 2009, 21:16:01 Naposled upraveno: 28 Březen, 2009, 21:20:59 od keram
B.P.R.D. tak trochu inak...

Je nepísaným pravidlom, že niektoré veci sú si podobné. Napríklad seriál Family Guy. V podstate je to seriál Simpsonovci, len postavy majú íkvé tykve. Alebo Johnny Quest a Venture Bros. Alebo John Constantine a Cal McDonald, alebo B.P.R.D. a BEDLAM.

BEDLAM (Bureau of extra-dimensional liabilities and management) má podobné zameranie ako B.P.R.D. Zatiaľ čo v sérii B.P.R.D. sú veci paranormálne bežnou vecou, v sérii Perhapanauts má výskyt monštier svoje vlastné vysvetlenie. Na svete jestvujú miesta, na ktorých je tkanivo reality veľmi tenké. A za tou tenkou blanou reality jestvujú ďalšie dimenzie - takzvané ríše. Tie ríše susedia s naším svetom a niekedy sa stane že sa do nášho sveta dostane nejaký nepriateľský tvor. A ak sa niečo také stane, tak je to práca pre agentov Perhapanautov. Zvláštnych agentov.

Máme tu Bigfoota menom Big, ktorého agenti BEDLAMu polapili a vylepšili pomocou vynálezu na zvýšenie inteligencie a sily. Potom je tu ďalší ,,iný" agent, Choopie. Jeho celé meno je El Chupacabra, ale v Latinskej Amerike je skôr známy ako vysávač kôz. Tiež je vďaka vynálezu vylepšený, ale narozdiel od Biga je tak trochu iný. Big je niečo ako Wolverine, vždy vážny, a Choopie je ako Deadpool, vždy ukecaný a hláškujúci. Potom sú tu tí normálnejší agenti: prízračná Molly, telepatička a telekinetička Arisa Hinesová, záhadný MG, bývalý zelený mozog Peter Hammerskold, molý muž Karl a Merrow, írska vodná nymfa.

Tento tím nakopával zadky príšerám a démonom najprv v dvoch sériách od Dark Horse, a potom ich pod krídla prijalo vydavateľstvo Image Comics. O túto sériu sa stará duo Todd Dezago (Sensational Spider-man) a kreslič Craig Rousseau, ktorého cartoonová kresba sa k tomuto komiksu a príbehom fakt hodí. Príbehy sú tak akurát, postavy sú výborne napísané a Choopie sa stará o zmiernenie vážnosti série svojím humorom a hláškami... a chuťou po krvi. A ako keby to nestačilo, tak má aj bandu gremlinov, ktorí vyzerajú ako prťaví capi a považujú Choopieho za svojho kráľa. A pohľad na zhromaždenie piďicapov stojí fakt za to.

Takže ak máte radi sériu B.P.R.D., alebo sa chcete dobre pobaviť, tak navštívte BEDLAM a jeho agentov, Perhapanautov.

//EDIT: Korektúra by Mankin


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal