Spider-man a jeho proměny

Založil Heimmi, 25 Březen, 2009, 19:53:31

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Heimmi

Ten Spider-man mě prostě nenechá na pokoji. Tak jsem si řekl, že zkusím sesmolit takovou rychlovku a ve zkratce o něm napíšu článek, ve kterém bych chtěl zachytit všechny jeho podoby, jak kostýmové tak i jeho proměny(mutace). Ať už samotného Petera Parkera nebo jeho klonů. Je toho dost, tak snad na nic nezapomenu.

1. Část - Spider-man

Classic suit
Začal bych tedy klasicky od jeho prvního kostýmu, i když ten asi ani není nutno, nějak extra, popisovat. Navrhl si ho sám Peter a na to že není žádný návrhář, tak se mu i docela povedl. Ne...? No prostě klasika, modro-červená kombinace se symbolem pavouka na hrudi a s velkým zakulaceným symbolem červeného pavouka na zádech.Tady není co dodat. Pro tentokrát....

+
-Je to klasika, vypadá dobře a každý už si na něj zvyknul. Co dodat...
-Vzhled.
-
-Tady toho taky moc nevymyslím, kostým je bez jakékoliv funkce.
= 3/5

Black(Symbiot)suit
No a tohle je taky moc známa věc. Akorát ještě do dnes pořádně nevím, jak to s tímhle kostýmem je. Spidey k němu tenkrát přišel při nějakém projektu ve vesmíru. Tahle černá hmota(symbiot) je velice inteligentní a umožňuje svému nositel měnit své tvary podle jeho libosti. Háček je v tom, že ten kdo jej nosí, na tom po čase není zrovna nejlépe, tedy co se rozumu týče. Tenhle oblek se totiž sžije s tělem natolik, že jej pak sám začne částečně ovládat aniž by to sám nositel chtěl. A to byl důvod proč s ním Spidey taky skončil. Další jeho chybou je, že negativně reaguje na vysoké zvukové vlny. Od jisté doby, říká pane, Eddiemu Brockovi a asi to tak má být. Jinak bychom neměli Venoma. Ovšem Spider-man tohle černé ,,sako" nosí dodnes a i když to už není symbiot, ale pouze Spideyho oblek, i tak v něm vypadá pořád cool.

+
-Nositeli umožňuje nevídané věci. Dokáže měnit tvary, zvětšovat se, natahovat atd.
-Přidává sílu a odolnost.
-Dokáže se zhmotnit dle nositelovi potřeby a to je asi jeho největší výhoda.
-Vzhled
-
-Po čase ovládá nositelovi myšlenky.
-Je náchylný na vysoké zvukové vlny.
= 4/5

Iron-Spider (Stark Armor)
Tak tenhle oblek mám rád, i když mi trošku kazí dojem ze Spider-mana. Peter k němu přišel ještě před Občanskou válkou. A může být za něj vděčný samotnému Tony Starkovi alias Iron-Manovi. Ten jej vyvinul přímo pro Parkera, jako poděkování za jeho služby, ve své nedobytné pevnosti Stark´s Tower. Oblek je hodně podobný tomu Iron-Manovu.Už jen co se týče barev. Jinak funkčně je na hodně vysoké úrovni. kostýmy existovali dva. Tady je řeč o jeho druhé verzi(to jen pro puntičkáře). Ta je totiž vylepšena v mnoha směrech. Zaprvé se dokáže zhmotnit podle nositelovi potřeby, stejně tak jako symbiot. A když už je řeč o symbiotu, dokáže na sebe vzít i tuto podobu a mnohé další. Zadruhé to pak jsou speciální pavoučí klepeta, která Spideymu vyjedou ze zad kdykoliv si usmyslí. Ovšem nejsou nezničitelná, zato zase obsahují malé kamerky. A to jsem ještě nemluvil o policejních skenerech, termovizi, GPS sytému a titanovému krytu ve tvaru pavouka přímo na hrudi. Nemluvě o karbonovém filtru na zadržování jedu, až po síťovou tkaninu, která umožňuje Spideymu plachtit. Je toho opravdu mnoho.

+
-Všechna ta udělátka.Nemusím je znova jmenovat, že ne?:)
-Spideymu asi hodně usnadňoval práci.
-Je to skoro brnění.
-
-Ty barvy Spideymu moc nesluší.(Vzhled)
-Díky němu, může tony Stark Spider-mana kdykoliv a kdekoliv najít.
= 4/5

Insulated suit

O tomhle kostýmu moc nevím. Snad jen to, že si jej zřejmě Spidey vyrobil pro boj s Elektrem. Tento oblek ho totiž dokáže chránit před elektrickými výboji.Za pomoci gumy a vzduchové matrace se Peterovi podařilo vyrobit první izolační kostým, který jej právě před Elektrem dokázal skvěle ochránit. kostým tak pohlcoval jeho elektrické blasty. Ještě můžu doplnit, že se tento oblek objevil ve 425 čísle Amazing Spider-mana.

+
-Vzhled.Tenhle kostým se mi opravdu líbí.
-Ochrana před elektrickým proudem.
-
-Nic jiného zřejmě neumí.
= 3/5

Heimmi

Neberte to jako nic plnohodnotného, je to jen taková maličkost. Spidey za ty roky doznal hodně změn, takže úplně zbytečný to zase snad není.Každopádně je ještě co dopisovat a já taky nevím všechno.Takže kdyby měl někdo zájem mi s tím do budoucna pomoct, tak ať se ozve ;) Budu rád.

Bullite

Symbionta sebral na prvních Secret Wars, žádný projekt :D

Raul

bejku sorry ale tech nepresnosti je az moc, skoro bych rekl ze vic, nez pravdivych faktu.
jinak ale napad dobry, staci to opravit a dodelat a rozhodne to bude dobry clanek, klido do budouci encyklopedie.

podivej se na tohle a klido udelej preklad z toho+dogoogli neco k tomu:
http://www.samruby.com/Spiderverse/Spiderman/costumeframe.htm
info o prelozenych a prekladanych comxech:
http://kocogel.info/index.php?topic=178.0
Všechny mé překlady naleznete zde: https://www.mediafire.com/folder/a80euuydwd9sb/Komiksy

Heimmi

Citace od: Raul v 28 Březen, 2009, 13:30:00
bejku sorry ale tech nepresnosti je az moc, skoro bych rekl ze vic, nez pravdivych faktu.
jinak ale napad dobry, staci to opravit a dodelat a rozhodne to bude dobry clanek, klido do budouci encyklopedie.

Jj, já vím :( Ale do budoucna pro to něco udělám a pokusím se to vyladit. To slíbit můžu ;)

Ninjer

28 Březen, 2009, 15:56:38 #5 Naposled upraveno: 28 Březen, 2009, 15:59:13 od Ninjer
Cože ?? Ty jsi právě mimoděk řekl, že klasický Spider-manův kostým je jeho NEJHORŠÍ ?? Spadl jsi na hlavu? Vždyť ten kostým je suverénně nejlepší !

Jako opravdu málokterý se může pyšnit tím, že s naprostou minimou změn vydržel tolik desítek let. Ano, zkoušeli se ho změnit, ale stejně se nakonec vrátili k původnímu. Proč? No protože je nejlepší ! ;)

Skvělé barvy, celkový střih, maska... prostě lahůdka.

Černý je taky fajn, ale už to prostě není tolik Spidey a ten červeno-oranžovej bylo šlápnutí vedle.

A kostým je přece především od toho, aby v něm hrdina dobře vypadal. "Funkcí" jsou nositelovy zvláštní schopnosti či hračičky, který do toho kostýmu nastrká ;)
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

jofre

Super článok , podľa mňa. ... 8-) 8-) 8-) Tak neje...ť!

Heimmi

No je na tom ještě hodně, co se opravení chyb týká. Sou tam určitý nesrovnalisti, co si budem povídat ::) Ale třeba se někdo nabídne na pomoc ;)

Ninjer: No já už mám ten jeho kostým taky rád :D Nebylo to myšlěný nijak zákeřně :D

Ninjer

Já to taky nemyslel nijak zle ;)

Jinak Raul měl ale docela dost pravdu - Když v tom nemáš sám nějak velký znalosti, tak sis měl dopomoct nějakými informacemi "z venku"... Google, encyklopedie a tak. Tady jsi nějak jen sesumíroval to, co na tohle téma víš a... Moc toho není a hlavně je tam zbytečný takový to "myslím"... Si máš zjistit, ne? By neměl být takový problém ;)
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

Heimmi

No jo, já vím... :-[ Ale ono je i tak docela těžký napsat aspoň 10ti řádkovej odstavec o kostýmu. Jinak byhc to hodil do dvou vět a nemusel se tím dál zaobírat a to není pro mě :-\

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář