Spider-Man

Založil Heimmi, 19 Březen, 2009, 22:12:21

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Heimmi

19 Březen, 2009, 22:12:21 Naposled upraveno: 21 Červenec, 2009, 18:20:45 od garmada


Osobní údaje:     Pravé jméno: Peter Parker
                        Narozen: v srpnu 1962 ( Amazing Fantasy #15 )
                        Národnost: USA
                        Bydliště: New York - Queens , Forest Hills st.
                        Výška: 180 cm
                        Váha:  75 kg
                        Oči: hnědé
                        Vlasy: hnědé
                        Vytvořil: Stan Lee

Schopnosti:        pavoučí instinkt
                        nadlidská síla
                        ohromná výdrž
                        lezení po zdech
                        vystřelování pavučin (není přirozenou vlastností)
                        hláškování (je přirozenou vlastností) :-)

Příbuzenstvo:      May Parker (teta)
                        Ben Parker (strýc-mrtvý)
                        Gwen Stacy (bývalá přítelkyně-mrtvá)
                        Mary Jane Watson (současná přítelkyně)
                        Harry Osborne (nejlepší kamarád)
                        Betty Brant (první láska Petera)
                        Jill Stacy (kamarádka Mary Jane a Petera)

Přátelé:           Dr. Conners, Black Cat, Daredevil, Dr. Strange, Ezekiel, Blade, Madame Web, Scarlet Spider, Spider Girl, Spider Woman, War Machine, Captain America, Avengers, Iron Man, Thor, Moon Knight,
Fantastic Four, Nick Fury, Invisible Woman, X-Men, a mnoho, mnoho dalších.

Nepřátelé:         Kingpin, Carnage, Venom, Chameleon, Dr. Doom, Dr. Octopus, Green Gobli, Lizard, Hobgoblin, Morbius, Morlun, Rhino, Shocker, Kraven, Mysterio, Prowler, Sandman,Bullseye,  Vulture, Silvermane, Elektro, Hammerhead, Hydroman, New Goblin, Toxin, Trapster, Blob, Eddie Brock, Flash Thompson, a taky mnoho, mnoho dalších, konče J. J. Jamesonem :-)Život Petera Parkera nebyl nikdy moc jednoduchý. Už v dětství přišel o oba rodiče a do péče si jej vzali jeho prarodiče, teta May a strýc Ben.Dokonce když Peter dospíval a přijali jej na střední školu, ani to mu život neusnadnilo, ba naopak.Peter se stal terčem posměšků a šikany svých spolužáků.Konkrétně to byl Flash Thompson s jeho kumpány, co nenechali Petera ani na vteřinku v klidu. Parker byl vždycky premiant a to byl hlavní důvod proč se stal tak neoblíbeným spolužákem.Naštěstí pro něj se však k němu každý nechoval tak jako Flash.
Harry Osborne, to byl Peterův zastánce číslo jedna. Harry byl synem velmi váženého muže Normana Osborna, majitele vědecké organizace s názvem Oscorp. Peter tak měl konečně přítele s velkým P a člověka, na kterého se mohl kdykoliv spolehnout.Ovšem ani to nezabránilo Flashovi nechat Petera na pokoji. Zdálo se, že tak tomu bude už na pořád, ale to se mělo brzy změnit.
Jednou šel Peter se svou třídou na exkurzi, právě do Oscorpu. Samozřejmě, nešlo by to bez Flashových nemístných poznámek na jeho adresu. Ovšem Peter si z toho už za ty roky nic nedělal a snažil se je moc nevnímat.Když pak učitel provázel třídu po budově a ukazoval jim vědecké výzkumy, které se v Oscorpu prováděli, pozastavil se tehdy Peter u jednoho z vystavených exponátů.Konkrétně na demonstraci nové radioaktivní technologie.Peter nadevšechno miloval vědu a taky právě proto ho ostatní měli za podivína. Jemu to bylo jedno, chtěl být tím nejuznávanějším vědcem. Ovšem to ještě nevěděl co se stane.Totiž do spuštěného přístroje se nevědomky dostal pavouk. Ten se díky záření pustil pavučiny a spadl na Peterovu ruku, který si zrovna dělal fotky přístroje pro školní noviny. O tom však Peter neměl ani ponětí a pavouk jej kousl. Chlapec v ten moment netušil co se stalo, ale cítil ukrutnou bolest. Se strachem běžel domů. Doma si lehl do postele s vědomím, že zítra snad bude všechno v pořádku. Omyl. Peter spal dva dny a dvě noci. Když se pak ráno probudil, vůbec nevěděl co se stalo. Jen si uvědomoval, že mu bylo zle, ale teď když mu bylo fajn, nechal to tak být. Ovšem když pak přišel do koupelny k zrcadlu, nemohl věřit vlastním očím, nasadil si tedy své brýle aby zjistil co se stalo, bohužel po nasazení brýlí zjistil, že vidí ještě hůř. V zápětí si všiml svého těla. Už to nebylo to tělo co znal dřív, jeho tělo bylo zcela jiné, lepší a silnější. Najednou si začal dávat věci dohromady. Vzpomněl si, že byl se svou třídou na návštěvě v Oscorpu. Pak to bodnutí, bolesti, spánek a teď tohle. Co se to s ním stalo? Byl to ten pavouk, ano. Peter si tím byl jistý. Vzpomněl si, že viděl jak něco utíká od jeho nohy, když zrovna fotil přístroj, hned po tom co ucítil kousnutí. Najednou se cítil skvěle, plný sil.
Druhý den to Peterovi nedalo a musel zjistit co se děje. A protože už tehdy věděl o vědě dost, pustil se do zkoumání své vlastní DNA. Zjistil že jeho lidská DNA se spojila s tou pavoučí a proto se s ním dějí tyhle věci. Díky ní teď mohl lozit po zdech stejně jako pavouci, mohl stejně tak i skákat, ba co víc, mohl zvedat těžké věci jako by byli z papíru a to s plnou podporou pavoučího instinktu, který ho dokázal varovat v každé nebezpečné situaci. Navíc kvůli nějakým neobjasněným impulsům přímo z jeho mozku, si vyrobil pavoučí vlákno, takové které unese i několika set kilového muže. Ovšem k čemu by mu bylo vlákno, když by ho nedokázal vystřelit? Proto si sehnal spouštěcí mechanizmy, které mu to umožňovali.
Peter si začal uvědomovat, že by se všemi těmi schopnostmi mohl udělat díru do světa a přijít tak k velkým penězům. Ovšem bez pořádné image by to nešlo a tak si navrhl a vyrobil svůj vlastní kostým se symbolem pavouka na hrudi, aby nikdy nezapomněl komu je za svoje schopnosti  vděčný. Poté začal vystupovat v noční show s názvem ,,Vstupte a užasnete". Tam pak lehkomyslně představoval své schopnosti užaslým divákům. Zanedlouho však objevil v novinách nabídku od společnosti WWA, která pořádala zápasy v ringu. To Petera nadchlo a tak se nechal zapsat jako jeden ze zápasníků.
Když si jednou, po mnoha vyhraných zápasech, počítal peníze, běžel kolem něj zloděj pronásledovaný policistou. Ten křičel na Petera ať ho chytí, jemu to však bylo jedno a policistovi odpověděl že on není strážce zákona, ale zápasník. Když se pak Peter jednou vracel domů, viděl svou tetu jak pláče. Na otázku co se stalo, mu odpověděla že strýčka Bena zastřelil neznámí zloděj. Peter se ihned vydal zločince hledat, našel ho v jednom starém opuštěném skladě. Po tom co uviděl jeho tvář mu došlo, že je to ten samý zloděj, kterého tenkrát nechal běžet. Uvědomil si, že udělal tu nejhorší věc svého života když ho tehdy nechal běžet a začal si vyčítat smrt svého strýce. Kdyby tehdy toho parchanta chytil, mohlo být všechno jinak a Ben teď mohl žít.
Tehdy se chlapec rozhodl, že se postaví proti podobným zločincům a bude bojovat za správnou stranu. Za stranu dobra, ale nejen za ni, hlavně za svého mrtvého strýčka Bena, který mu kdysi řekl jednu větu. Ta věta se mu vryla do paměti. S velkou silou přichází velká zodpovědnost.
A tak se z tichého a zamlklého studenta vědy, Petera Parkera, stal neohrozitelný Spiderman.Bibliografia:
Hlavné série
    * The Amazing Spider-Man (comic book) #1-441, vol. 2 #1-58, #500 -
    * Spider-Man Family #1 -
    * New Avengers #1 -
    * Web of Spider-Man vol. 2 #1 -

Vedľajšie série
    * Ultimate Spider-Man #1 -
    * Spider-Man Loves Mary Jane #1--20
    * The Amazing Spider-Girl #1 -
    * Marvel Adventures Spider-Man #1 -
    * Marvel Adventures: The Avengers #1 -Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

jofre


Spacecore

Pár drobností: slůvko "narozen" bych vyměnil za "vznik postavy". Mohlo by to být matoucí.
A nesleduju sice nové dění ve Spider-Manovi, ale myslím, že Mary Jane zrovna s Petrem nechodí.

Jinak je článek na mě až moc podrobný, ale proti gustu... Takže myslím, že dobrý..

Blaine

Napriklad ja s Taem nesouhlasim, clanek se mi libi. Tohle je presny opak ke Gweilovu clanku, presny opak, oba jsou dobre napsany, ale me vic vyhovuje prave tahle forma - na zacatku velmi dobre udelana data, textik je uz proste jenom doplnujici, proste vyborny encyklopedicky zaznam o pocatku Spider-Mana. Doufam, ze nas provedes dalsimi dulezitymi body Parkerova zivota.
Dva palce nahoru!

P.S.: Mozna neco z prvniho sesitu se Spider-Manem, dva tri obrazky na konec? Thumby jenom nebo tak neco.

Moje veci - klik na V. von Dooma!
"Doubt is a disease of lesser intelect." - Victor von Doom
podpisy od kerama a Sira_Peta

Spacecore

Počkej, mě se článek taky líbí :D Teda, neseru z něj, ale je to dobrý..

Blaine

Citace od: Tao Quit v 19 Březen, 2009, 23:14:08
Počkej, mě se článek taky líbí :D Teda, neseru z něj, ale je to dobrý..

Jaaaj, ja vim, spatne jsem to napsal, promin. Ja jsem to myslel tak, ze nesouhlasim s tvym hodnocenim prave v tom bode, ktery se ti nelibil. Tzn. ze je moc podrobny.

Moje veci - klik na V. von Dooma!
"Doubt is a disease of lesser intelect." - Victor von Doom
podpisy od kerama a Sira_Peta

Marc

Ohohó když Heimmi nahodil  Spidermana, který je pro něj charakteristický (a Gweilo Wolverina). Tak já potom už musím konečně dodělat ten článek co mám rozepsaný o Iron Manovi.  :)
(no..tím pádem by Dr.Blaine taky mohl zpracovat Dr.Dooma   :--)

Heimmi

Citace od: Blaine v 19 Březen, 2009, 23:11:18


P.S.: Mozna neco z prvniho sesitu se Spider-Manem, dva tri obrazky na konec? Thumby jenom nebo tak neco.

To právě nelze, páč už nemám přístup do galerky tak sem tam dal jenom ten jeden, kterej tam taky mimochodem není :-\
Tímto bych poprosil ostatní, kdo by si udělal chvilku a klidně to doplňte ;)
Jinak díky všem za reakce :-))

Blaine

Citace od: Marc v 19 Březen, 2009, 23:47:01
(no..tím pádem by Dr.Blaine taky mohl zpracovat Dr.Dooma   :--)

Sice lakava nabidka, ale musim na ni passnout, minimalne pro nejblizsi budoucnost. Mozna nekdy pozdeji, ted jsem rad, ze mam cas na prispivani do fora, dokonce i ted delam veci, ktery potrebuju do prace.

Moje veci - klik na V. von Dooma!
"Doubt is a disease of lesser intelect." - Victor von Doom
podpisy od kerama a Sira_Peta

NAVIGATOR

Mj. bacha na slovo Spider-man... Jako jeden z mála se píše s pomlčkou!! V nadpisu už jsem upravil...

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal