Wolverine

Založil Daredevil150, 19 Březen, 2009, 20:06:32

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Daredevil150

19 Březen, 2009, 20:06:32 Naposled upraveno: 20 Červen, 2009, 21:27:04 od Toebiash
Wolverine

Kto to vlastne je?
Je známy pod mnohými menami Wolverine, Logan, Patch, Weapon X no jeho pravé meno je James Howlett. Večne mrzutý, nízky týpek s cigarou v ústach a neuveriteľným liečivým faktorom. No aká bola jeho životná cesta? To donedávna nevedel ani on sám. No s rastúcim úspechom tejto komiksovej postavy rástol aj záujem fanúšikov o poznanie jeho minulosti. Áno už vieme, že Wolverine je mutant no ako prišiel k svojim pazúrom? Od jeho počiatku sa scenáristi pridržiavali troch rôznych teórií. Pôvodne to bol rosomák (gulo gulo), ktorý sa vďaka biológovi menom High Evolutionary vyvinul do ľudskej podoby. No neskôr prišli tvorcovia s nápadom, že Wolverinovi boli jeho pazúry voperované spolu s adamantiovou kostrou. No prišiel rok 2001 a s ním odhalenie Wolverinovho pôvodu. Odvtedy sa fanúšikovia a tvorcovia pridržiavajú teórie, v ktorej sú jeho pazúry súčasťou jeho mutácie. Teraz si môžete v stručnosti prečítať jeho životný príbeh.


Kapitola I. - Pôvod
James Howlett vyrastal v Kanade ako syn Johna Howletta a Elizabeth. Veľmi miloval svojho otca no v jednu osudnú noc sa Johnovi prišiel pomstiť jeho záhradník Logan (skutočný otec Jamesa) a pred Jamesovými očami Johna zabil. V Jamesovi sa prebudili jeho mutantské schopnosti, z rúk sa mu vydrali pazúry, ktorými Logana zabil. Jeho matka sa pri tom pohľade pomiatla a spáchala samovraždu. James pri pohľade na svoju mŕtvu rodinu utiekol spolu so svojou opatrovateľkou Rose do baníckej kolónie. Tam vyrastal a prijal meno Logan. Zaľúbil sa do Rose no ona jeho lásku neopätovala. Pri súboji so svojím nevlastným bratom omylom zavraždil Rose a v zúfalstve utiekol do divočiny. Jeho liečivý faktor potlačil tieto traumatické spomienky.
Kapitola II. - Prvá svetová vojna
Počas prvej svetovej vojny bojoval Logan na strane americkej armády. Keď Nemci vypustili do zákopov plyn všetci pomreli no Logan vďaka svojej liečivej schopnosti túto svoju smrť prežil. Prišiel si poňho anjel smrti no Logan ho v boji porazil. Kvôli tomuto incidentu sa už v našej rovine nemôže anjel smrti Logana dotknúť, no zakaždým keď Logan prežije svoju smrť musí znova čeliť anjelovi smrti v astrálnej rovine.
Kapitola III. - Druhá svetová vojna
Logan bojoval aj v druhej svetovej vojne. Bojoval za kanadskú armádu na východnom aj západnom fronte. Na západnom fronte stretol svojho dobrého kamoša Kapitána Ameriku a spoločne bojovali za slobodu a mier. No dozvedáme sa aj, že Logana zajali v Sobiborskom tábore smrti, kde po nociach nedával spávať tamojším veliteľom tábora.
Kapitola IV. - Po druhej svetovej vojne
Po druhej svetovej vojne sa Logan stal členom v Týme X. Bola to kanadská vládna jednotka, ktorej sa podarilo ovládať Loganovo konanie a úplne mu vymazať spomienky. V týme pôsobil so svojím kolegom Victorom Creedom, ktorý je skôr známy pod menom Sabretooth. V tomto období sa Logan spoznal s indiánskym dievčaťom Silver Fox a zaľúbil sa. Spoločne žili šťastným životom, no nie nadlho. Keď sa Logan na svoje narodeniny vracal z krčmy, našiel doma mŕtve telo Silver Fox spoločne s krvavým blahoželaním. Creed ju chladnokrvne zabil a týmto sa z Logana a Sabretootha stali nepriatelia na život a na smrť.
Kapitola V. - Weapon X
Nasledujúce roky Logan napĺňal svoj život utápaním sa v alkohole. No vďaka jeho liečivému faktoru si ho všimli ľudia z programu Weapon X a použili ho ako svoju testovaciu krysu. Loganovi bola na kosti implantovaná kovová zliatina známa ako adamantium. Adamantium je takmer nezničiteľný kov, no jeho implantácia je neznesiteľne bolestivá. Logan v záchvate zúrivosti a strašných bolestiach prestal uvažovať a pozabíjal všetkých zamestnancov Weapon X. Utiekol do kanadskej divočiny, no po tomto zákroku už jeho uzdravovací faktor nebol tým čím býval, kvôli tomu, že jeho telo sa neustále muselo liečiť z otravy krvi adamantiom.
Kapitola VI. - Alpha Flight
V divočine sa z Logana stalo zviera. Až kým ho nenašli manželia Hudsonovi, ktorí z neho urobili opäť človeka. James Hudson prizval Logana do svojho superhrdinského týmu Alpha Flight a dal mu kódové meno Wolverine. Loganovi sa darilo a čoskoro sa stal členom Oddelenia H, ktoré pracovalo pre kanadskú vládu. Jednou z jeho najznámejších misií bola bitka s Hulkom, ktorú síce nevyhral no vďaka nej si Logana všimol profesor Charles Xavier, ktorý mu ponúkol miesto v  mutantskom týme - X-Men - Druhý tým. Opustil Alpha Flight a stal sa X-Manom.
Kapitola VII. - X-Men - Druhý tým a Japonsko
Medzi X-Men - Druhý tým si ťažko zvykal no časom sa zaľúbil do Jean Greyovej, ktorá bola vtedy priateľkou Scotta Summersa. Logan istý čas dúfal v lásku s Jean, ale keď videl aké puto je medzi ňou a Scottom, bol nútený na ňu zabudnúť. Istý čas boli X-Men - Druhý tým oficiálne mŕtvi a Logan sa dostal do Japonska, kde našiel svoj nový domov v meste Madripoor. V japonskej kultúre hľadal pokoj ducha a stal sa z neho samuraj. Zaľúbil sa do dcéry japonského mafiána -   Mariko, no keď sa to jej otec dozvedel vyzval Logana na súboj cti. Logan tento súboj prehral a bol nútený vzdať sa lásky k Mariko. No ešte dávno pred Mariko,  mal pomer so ženou menom Itsu. Vďaka tomu sa Loganovi narodil syn - Daken.
Kapitola VIII. - Strata adamantia a jeho opätovné získanie
Logan sa vrátil k X-Men - Druhý tým a pri jednom súboji s Magnetom mu Magneto vysal adamantium z tela. Loganovi sa to podarilo prežiť a ostal istý čas bez adamantia. No adamantium opäť získal darom od Apocalypsa. Tým, že adamantium prijal sa stal jazdcom apokalypsy - Smrťou. Apocalypse ovládol Loganovu myseľ, ale nakoniec sa mu podarilo vymaniť z Apocalypsovho vplyvu a vrátil sa opäť k X-Men - Druhý tým.
Kapitola IX. - Získanie spomienok a príbeh ide ďalej ...
Pri manipulovaní reality Wandou Maximoff sa Loganovi vrátili všetky spomienky a on sa s pomstou v srdci vydal hľadať svojich zostávajúcich nepriateľov. Celý jeho postup mu skomplikoval jeho syn Daken. Wolverine dokonca zviedol posledný súboj so svojím nepriateľom Sabretoothom a dozvedel sa, že za všetkým jeho nešťastím stojí bytosť zvaná Romulus. Romulus najal aj Dakena, no Loganovi sa podarilo svojho syna získať na svoju stranu a spoločne sa vydávajú na cestu pomsty voči Romulusovi.


http://www.kocogel.info/index.php?topic=5134.0


EDIT//: keram
EDIT Toebiash: Doplněny odkazy na x-men a upraveny obrázky


Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

jofre

No ..dobra generacia autorov...skoda ze nedocenenych...sa tu zrodila... :-))

Blaine

Madripor neni Japonsko. Jinak clanek je dobry, ale podle toho, kam s nim bych to mozna rozsiril, je to hodne strohe, encyklopedicke. Coz je super na encyklopedii, ale rozhodne ne na clanecek. A trochu mi vadi, ze mas tak velke obrazky ve srovnani s tim, kolik textu tam mas - vypada to jako, ze je tam hrozne prazdneho mista. Ale jinak obrazky jsou super vybrane, presne vystihuji jednotlive kapitoly, Loganuv zivot jsi velmi strucne, ale zaroven velmi presne popsal. Takze zkus popremyslet co udelat z obrazky (ja osobne bych je trochu zmensil nebo aspon orezal a zachytil v nich jen to nejhlavnejsi, aby tam nebylo tolik toho volnyho mista.
Ja davam palec naaahoru!

Moje veci - klik na V. von Dooma!
"Doubt is a disease of lesser intelect." - Victor von Doom
podpisy od kerama a Sira_Peta

Heimmi

No já když sem si to dneska četl, tak musím říct, že sem se dověděl spoustu věcí, teda co se týče Wolverina samozřejmě :D Takže pro mě rozhodně výživnej článek. :-)) :-)) :-)) :-)) :-)) :-)) Díky za něj :-//

Wolverine je Bushi, no to mě poser  :--

RakeW

Nějaké možnosti, jak trochu vytunit ty velikosti a pozice obrázků tady máme. Zkoušel jsem zarovnání, ale to je v případě takto krátkých odstavců docela k prdu. Asi bych se přikláněl k bloku několika zmenšených (pro rozkliknutí) obrázků po textu. Třeba nějak takhle:


Pôvod | Prvá svetová vojna | Druhá svetová vojna | Po druhej svetovej vojne


Bohužel nevím, jak k těm obrázkům nějak rozumně dodat popisky. I když zrovna tady by to šlo i bez nich.
"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

scorpiooHovorí sa, že zlo zvíťazí keď dobrí ľudia prestanú konať. Ale malo by sa hovoriť: Zlo zvíťazí!

S3nTrY

spíš zmenšit obrázky pod sebe a popisy dát vedle toho..

Daredevil150

Citace od: Blaine v 19 Březen, 2009, 23:06:03
Madripor neni Japonsko. Jinak clanek je dobry, ale podle toho, kam s nim bych to mozna rozsiril, je to hodne strohe, encyklopedicke. Coz je super na encyklopedii, ale rozhodne ne na clanecek. A trochu mi vadi, ze mas tak velke obrazky ve srovnani s tim, kolik textu tam mas - vypada to jako, ze je tam hrozne prazdneho mista. Ale jinak obrazky jsou super vybrane, presne vystihuji jednotlive kapitoly, Loganuv zivot jsi velmi strucne, ale zaroven velmi presne popsal. Takze zkus popremyslet co udelat z obrazky (ja osobne bych je trochu zmensil nebo aspon orezal a zachytil v nich jen to nejhlavnejsi, aby tam nebylo tolik toho volnyho mista.
Ja davam palec naaahoru!
dakujem za pochvalu ale obrazky neviem velmi pridavat preto by som poprosil niekoho ci mi nepomoze to lepsie spracovat po grafickej stranke

RakeW

S3nTrY: Právěže to jsem zkoušel a vypadá to dost debilně.
"Slušní lidé mluví o comicsu s despektem, protože úroveň seriálů bývá obvykle zatraceně ubohá." (časopis Kino, 1970)

Heimmi


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal