Welcome to Tranquility

Založil keram, 25 Únor, 2009, 22:08:46

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

25 Únor, 2009, 22:08:46 Naposled upraveno: 25 Únor, 2009, 22:25:32 od keram
Ste superhrdina, či superzlosyn, a od dôchodku vás delí už iba pár dní? Neviete kam ísť? No predsa do mestečka Tranquility.

Ak vás zaujímajú superdôchodci a ich život, tak ste na tom správnom mieste. V komiksovej sérii Welcome to Tranquility (ďalej iba WtT), ktorú v roku 2006 odštartovalo duo Gail Simone a Neil Googe, sa dozviete všetko čo treba, aj netreba. Napríklad príbeh prvého booku. V mestečku Tranquility vládne kľud a pohodička (okrem občasných hádok starých nepriateľov z čias slávy, kvôli jabloni), až do osudného incidentu v reštaurácii Chick'n'Go. Došlo tam k menšej potýčke a tá mala za následok vraždu jedného z dôchodcovských superhrdinov menom Pán Articulate. Kto to urobil, a hlavne prečo, musí zistiť šerifka Thomasina Lindová. A nebude to mať práve najľahšie, keďže jej na krk funí novinárka a jej kameraman, ktorý natáčajú reportáž o mestečku a jeho obyvateľoch.

Čo sa týka obyvateľov mestečka, tak tí sú veľmi zaujímaví. Napríklad tu máme Emoticona, ktorý má na ksichte LCD masku, na ktorej sa zobrazujú jeho emócie pomocou rôznych smajlíkov a namiesto smiechu používa skratku LOL. Doktorku Rachel Steelovú, ktorá dokáže pomocou svojho veľmi presného zraku robiť autopsie bez pitvy. Lenže používanie tejto schopnosti jej spôsobuje bolesť, a tak musí často fajčiť trávu. Je tu superdôchodkyňa Minxy Minerva, ktorá prežíva demenciu a senilitu v plnom prúde a myslí si, že ešte stále bojuje v druhej svetovej vojne, vďaka čomu sa stále neúspešne pokúša lietať so svojím súkromným lietadlom. A superdôchodca Maximum Man, ktorý je wildstormovskou verziou Captaina Marvela. Lenže pamäť mu už neslúži a zabudol slovo, pomocou ktorého sa premieňa. A preto každý deň číta slovníky a hľadá to zázračné slovo. A to sú iba niektorí superobyvatelia.

Pri čítaní WtT som mal neustále pocit, že som niečo podobné už niekde videl. Kompozícia komiksu s častými flasbackmi a spomienkami na časy slávy mi pripomenula komiks Watchmen. To isté sa týka aj príbehu. Vražda superhrdinu v superhrdinskej komunite? Watchmen. A malé mestečko plné podivných indivíduí? Eureka. Len šialených, či príčetných vedcov nahradili senilní, či  čulí dôchodcovia. Koncept je ten istý. Problémy, problémy, problémy.

A cartoonový štýl kresby Neila Googa sadne k tomuto príbehu ako riť na šerbel. Ak sa chcete pobaviť, tak toto je pre vás to pravé.

Korektúra: Mankin


Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal