X-Men - Prvý tým

Založil Daredevil150, 24 Únor, 2009, 17:03:40

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Daredevil150

24 Únor, 2009, 17:03:40 Naposled upraveno: 18 Červenec, 2009, 17:01:23 od garmada

X-Men (prvý tým)

Evolúcia urobila krok vpred. Po 12 000 rokoch sa na Zemi objavil nový ľudský druh, ktorý veda nazýva Homo sapiens superior - alebo mutanti. Mutant je človek, ktorý sa narodil s génom x. Tento gén prenášajú muži a u jedinca sa objaví počas dospievania. Zvyčajne sa prejaví po nejakom hlbokom citovom zážitku. Ľudstvo si uvedomuje čo tieto zmeny prinášajú. Ľudia sa boja, že sa ich nový druh pokúsi vyhubiť a preto na mutantov nepozerajú príliš priateľsky. Preto sa vytvorili dva tábory. Prvý pod vedením Charlesa Xaviera, ktorý sa snaží o spolunažívanie ľudí a mutantov a druhý pod vedením Magneta, ktorý po sa po zažití hrôz holokaustu bojí aby sa história nezopakovala, preto sa snaží o to, aby sa z mutantov stal nadradený druh.

Stan Lee nám prináša dobrodružstvá týmu profesora Charlesa Xaviera v príbehu, ktorý navždy ovplyvní celý svet MARVEL-u. Predstavujem Vám X-Menov. Sú to mladí tínedžeri, ktorí v sebe objavili nezvyčajný dar a uchýlili sa v sídle profesora Xaviera pre mimoriadne nadaných. Profesor Xavier im pomáha ovládnuť svoje schopnosti a pripravuje ich na tvrdý život ,,tam vonku". V jeho týme sú: Scott Summers, Robert Drake, Hank McCoy, Warren Worthington III a Jean Greyová. Všetci dostali svoje kódové mená a teraz si ich všetkých predstavíme.

Cyclops - jeho oči produkujú optický lúč, no kvôli úrazu tento svoj dar nedokáže ovládať, preto nosí okuliare s rubínovými sklami, ktoré tento lúč dokážu zastaviť. Je to prirodzený vodca týmu a je tak trochu suchár.
Iceman - najmladší člen týmu a taktiež najzbrklejší. Mnohokrát sa dostal do problémov len kvôli svojej nevšímavosti a nepozornosti. Má schopnosť ovládať teplotu svojho okolia a tak dokáže vytvoriť súvislú ľadovú pokrývku.
Beast - svojho času ešte v ľudskej podobe bol Hank trošku divoký no zároveň veľmi inteligentný a veľkodušný človek. Má väčšiu silu ako obyčajný človek a zároveň je aj obratnejší. No vybralo si to aj svoju daň keďže Hank má postavu pripomínajúcu skôr gorilu ako človeka.
Angel - lámač ženských sŕdc s anjelskou tvárou. Od narodenia bol bohatým dieťaťom a istá namyslenosť v ňom ostala dodnes. Angelovi z lopatiek vyrastajú krídla - preto to meno, ktoré znamená anjel.
Marvel Girl - Jean sa k týmu pridala hneď v prvom čísle. Všetci chalani (paradoxne až na Scotta) po nej išli no jej hlavným cieľom bolo ovládnuť svoje schopnosti. Jean má totiž jednu z najmocnejších síl a to je schopnosť telekinézy - čo znamená, že dokáže hýbať predmetmi len vôľou svojej mysle. Okrem toho má aj telepatické schopnosti ako ich vodca Professor X.

No čo by to bol za príbeh bez správnych záporákov, ktorý sú naozaj záporní? Tak Vám s hrdosťou predstavujem Bratstvo zlých mutantov.
Magneto - dávny priateľ Professora X, teraz mutant túžiaci po moci. Je jedným z najmocnejších mutantov na Zemi a ovláda magnetické spektrum. Dokáže ovládať kovy a vytvoriť magnetické pole, pomocou ktorého dokáže lietať.
Mastermind - vytvára realistické ilúzie a je jedným z najtajomnejších členov Bratstva.
Toad - slizký a podliezavý Toad má schopnosti ako žaba. Dokonca i tak vyzerá. Originálne a zábavné.
Quicksilver - Pietro je v týme len kvôli svojej sestre Wande, ktorej Magneto zachránil život. Pietro má svoje plány a často sa Magnetovi vzpiera. Jeho schopnosťou je obrovská rýchlosť.
Scarlet Witch - Wanda je v týme z pocitu, že to Magnetovi dlží za záchranu svojho života. Jej schopnosťou je ovládanie a manipulácia reality. Túto schopnosť nedokáže dobre ovládať a preto to nepriaznivo pôsobí na jej mentalitu.

Tak sme si predstavili dva základné tými súperiace o miesto na Zemi. Táto séria vznikla v období najslávnejších superhrdinov, preto niet divu, že sa celá nesie v duchu ,,Sme tu aby sme zachránili Ameriku". To však nie je dôvodom, aby ste si ju neprečítali - dokonca vzišlo niekoľko celkom vydarených pokusov túto sériu oživiť a tak vznikli jej prepisy do moderného štýlu písania a kreslenia komiksov. Tak takto sa začínajú dejiny mutantov, ktorí sa po ďalšie roky stali základom Marvel sveta. 
Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

Marc

Pěkné opravdu pěkné, ale možná bych doplnil informace o komiksech jako takových... Takže kdy a kde se porvé objevili, kdo a kdy se je snažil "oživit" atd... Jinak se mi to líbí (no a možná trošku větší obrázkový doprovod, ale to je jenom můj názor  ;) Jinak pěkná práce!   :-//

Daredevil150

Citace od: Marc v 24 Únor, 2009, 18:43:29
Pěkné opravdu pěkné, ale možná bych doplnil informace o komiksech jako takových... Takže kdy a kde se porvé objevili, kdo a kdy se je snažil "oživit" atd... Jinak se mi to líbí (no a možná trošku větší obrázkový doprovod, ale to je jenom můj názor  ;) Jinak pěkná práce!   :-//
dakujem :P o tych obrazkoch uvazujem ale nemam az taky odhad na to ake obrazky by sa hodili  ;)

jofre

24 Únor, 2009, 22:27:36 #3 Naposled upraveno: 25 Únor, 2009, 14:20:08 od jofre
Pekné, dobré encyklopedické heslo...  8-) ikeď by si to možno zaslúžilo lepšie prepracovanie....!!! Chválim..

scorpioo

Velmi dobré kamráde. Tak nieje sa čomu diviť X-MENI so tvoju alfou a omegou a en kôli ním čítaš comix, no a eštš kôli Wolverinovy.


Hovorí sa, že zlo zvíťazí keď dobrí ľudia prestanú konať. Ale malo by sa hovoriť: Zlo zvíťazí!

morlum

Mám takový dotaz, který tým jsou Xmeni z Comicsových legend, které u nás vycházejí?
Kdysi jsem se domníval, že za rozbřesku jarních jiter ptáci vítají zpěvem příchod slunce a světa. Dneska vím, že těch několik jitřních minut křičí hrůzou ze světa. (Bohumil Hrabal)

Člověk je obětí společnosti, která nechápe jeho duši... (CH.Bukowski)

Dance tonight! Revolution tomorrow!

Bullite


jofre

Citace od: morlum v 25 Únor, 2009, 00:46:14
Mám takový dotaz, který tým jsou Xmeni z Comicsových legend, které u nás vycházejí?

Druhý jednoznačne

Daredevil150

Citace od: morlum v 25 Únor, 2009, 00:46:14
Mám takový dotaz, který tým jsou Xmeni z Comicsových legend, které u nás vycházejí?
neboj onedlho sa prepracujem aj k nim cize precitas si aj o tom druhom tyme

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal