Punisher

Založil SaNiGU, 08 Únor, 2009, 16:02:53

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

SaNiGU

08 Únor, 2009, 16:02:53 Naposled upraveno: 20 Červenec, 2009, 02:14:50 od garmada


Skutočné meno: Frank Castle
Povolania: slúžil v Americkom Námorníctve, bojoval vo Vietname, neskôr samozvaný pomstiteľ
Identita: verejne známa
Miesto narodenia: Queens, New York
Príbuzní: Maria Elizabeth Castle (manželka - zosnulá), Lisa Barbarra Castle (dcéra - zosnulá), Frank David Castle (syn - zosnulý), Mario Lorenzo Castiglione (otec - zosnulý), Lousia Castiglione (matka - zosnulá), Fredo a Rocco (bratia - zosnulí)
Spojenci: Daredevil, Spider-man, Čierna Vdova, Wolverine
Nepriatelia: Kingpin, Jigsaw, Rusák, Generál KreigkoffŽivotopis:
FRANK CASTLE bol kapitánom u Amerického Námorníctva a 5 rokov bojoval vo Vietname. Za svoje hrdinské úspechy a za službu vlasti získal mnoho vyznamenaní: 2x Bronzovú Hviezdu, 2x Striebornú Hviezdu a 4x Purpurové Srdce. O dobrých pár rokov po skončení vojny vo Vietname sa Frank zúčastnil špeciálneho komando - výcvyku neďaleko New Yorku. Počas jednej vychádzky zobral svoju ženu a dve deti na piknik do Central Parku. Tu sa náhodou stali svedkami vraždy. Páchatelia nechceli žiadnych svedkov a preto zabili Frankovu manželku a deti. Sám Castle s toho vyviazol. Ale na smrť svojej rodiny nedokázal prestať myslieť, tak isto ako nedokázal prestať myslieť na pomstu. Preto sa s neho stal dezertér - utiekol z armády a na niekoľko mesiacov sa vyparil. Znova sa objavil ako PUNISHER - chladnokrvný, osamelý a na všetko odhodlaný bojovník za spravodlivosť (alebo skôr za pomstu). Začal prenasledovať a likvidovať New Yorských zločincov. Používal špeciálne upravené zbrane a charakteristický čierny nepriestrelný bojový oblek s veľkou bielou lebkou na hrudi. Jeho prvými obeťami sa stali tí gangstri, o ktorých predpokladal, že sú zapletení do vyvraždenia jeho rodiny. Tlač nazvala Franka Castla PUNISHEROM. JOHN LAVIANO - New Yorský detektív, ktorý bol poverený týmto prípadom zistil, že za tým všetkým stojí BRUNO COSTA brat veľkého mafiánskeho bossa z Východného Pobrežia. Nanešťastie mal Costa dostatok ,,svedkov" na svojej strane aby mu zabezpečili alibi. Vďaka tomu nemohli proti nemu rozbehnúť súdne konanie. Castle podľa Lavianových informácií vypátral a zlikvidoval celý Costov gang. Takto sa začalo Punisherovo pôsobenie samozvaného pomstiteľa - kata ktorý vyhlásil podsvetiu ,,Vendettu". Punisher sa dostal do potyčky a následne spolupracoval so SPIDER-MANOM a taktiež si znepriatelil aj ďalšieho superhrdinu DAREDEVILA, ktorý nesúhlasil s jeho násilnými, agresívnymi a často aj smrtelnými spôsobmi riešenia problémov. Castle bol za svoje masakrovanie zločincov uväznený ale aj vo väzení pokračoval so svojou pomstou. Počas jeho ,,pobytu" v Rafte mu jeho nepriateľ JIGSAW, ktorého raz Frank vyhodil cez okno a znetvoril mu tvár, tajne podával drogu ktorá z neho spravila totálneho psychopata. Potom čo ušiel z väznice mu s toho úplne preskočilo. Strieľal dokonca aj na takých, ktorí špinili na ulici alebo porušili dopravné predpisy. Potom ako ho polícia opäť zatkla bol umiestnený v blázninci a neskôr prevezený na ostrov Ryker odkial onedlho opäť utiekol. Objavil sa aj počas Občianskej vojny (CIVIL WAR), ked pomohol CAPTAINOVY a TAJNÝM POMSTITEĽOM získať plány z BAXTEROVEJ BUDOVY. Po zatknutí Kapa úradmi vzal jeho spadnutú masku, ktorú neskôr dal Kapovmu najlepšiemu priateľovi BUCKYMU.


Charakteristika:
Výška: 186 cm
Váha: 91 kg
Farba očí: modré
Farba vlasov: čierne
Farba pleti: biela

Schopnosti:
Nemá žiadne nadľudské schopnosti (to oficiálne nemá ani CHUCK NORRIS a doteraz prežil všetko, dokanca aj súboj s BRUCE LEEM?). Punisher je vojak. Disponuje špecifickými prednosťami a špeciálnym výcvikom (výcvik jednotky SEAL a mnohé ďalšie). Čiže je vynikajúcim strelcom a majstrovsky ovláda aj boj na blízko.

Zbrane, výstroj:
Punisher používa nespočetné množstvo rôznych zbraní od odstreľovacích pušiek, cez automatické a poloautomatické zbrane, špeciálne upravené 9 mm pištole s kapacitou zásobníka až 14 nábojov, rôzne výbušniny, granátomety, bazuky až po klasické bojové a vrhacie nože. Ako dopravný prostriedok používal opancierované vozidlo maskované za opravársku dodávku. Bola to tiež jeho mobilná základňa a sklad zbraní. Vybavenie vozidla: samoopravovacie spevnené pneumatiky, 391 litrová nepriestrelná nádrž, motor Chevrolet V-8 s objemom 7207 cm3. Čelné sklo bolo vyrobené s 2cm hrubého nepriestrelného skla, ktoré sa používa na výrobu okien na lietadlách. Dokázal z auta odpočúvať aj policajné vysielačky a mal tam aj počítač z celou databázou zločincov. Vozidlo bolo dokonca vybavené aj dialkovo ovládaným samodeštrukčným zariadením. Jeho bojová dodávka však bola zničená. Je otázne či si ešte niekedy zaobstará podobný kúsok.


Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

thx to Sir_Pete
Moje preklady: http://www.kocogel.info/index.php?topic=8512.0

mira

26 Březen, 2009, 18:11:38 #1 Naposled upraveno: 26 Březen, 2009, 18:19:54 od mira
Ohledně schopností nesouhlasím. Není pravda, že nemá žádné nadlidské schopnosti.
Frank má přece vysokou toleranci na bolest. Jinak řečeno snese velkou bolest aniž by ho to složilo.

Taky proto dokáže složit i silnější nepřátele než je on (př. Russian).

Marc

Pěkné encyklopedické heslo (bylo by lepší kdybych napsal článek, ale toto není článek :). Dovolil jsem si upravit rozlišení obrázku.. myslím že teď to je lepší.  ;)

mira

Bylo by super kdyby udělali nějakej novej film nebo hru s Punisherem.
Ale asi se nic nechystá. :(

Calvius

13 Duben, 2009, 23:11:29 #4 Naposled upraveno: 13 Duben, 2009, 23:27:52 od Calvius
Ahojte, ešte by som tam chcel doplniť, aby to bolo podrobnejšie:
Franka v armáde učili prísloviu: Sic vis pacem, para bellum. Ak chceš mier, priprav sa na vojnu  ;)

Edit:Opravené :)

keram

zdar. presnejšie je to Sic vis pacem, para bellum. a prvýkrát sa objavila v príbehu Punisher: Year One, ktorý sa tu niekde na fóre poflakuje v slovenskom preklade. prípadne článok: Punisher: Year One

Ninjer

Já bych řek, že "schopnostmi" se myslelo něco jako "nadpřirozené schopnosti"... Jako lítání, rentgenové vidění, střílení fireballů... Snížený práh bolesti bude spíš něco jako "dovednost" - Každý to neumí, ale může se to naučit.
A nemusí ho kvůli tomu kousnout radioaktivní Chuck Norris.
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

mira

Citace od: Ninjer v 14 Duben, 2009, 03:00:06
Já bych řek, že "schopnostmi" se myslelo něco jako "nadpřirozené schopnosti"... Jako lítání, rentgenové vidění, střílení fireballů... Snížený práh bolesti bude spíš něco jako "dovednost" - Každý to neumí, ale může se to naučit.
A nemusí ho kvůli tomu kousnout radioaktivní Chuck Norris.


Ale ne na jeho úroveň. Prej dokazála vydržet operaci bez uspání. To by asi člověk těžko ustál.

Ninjer

Ne bez řádného výcviku a zkušeností, ale potom možná jo. Prostě bych to bral jako dovednost, kterou se člověk MŮŽE naučit (ale nemusí).

Vem si třeba toho tibetského mnicha, co se nechal upálit a ani se při tom nepohnul. Mi chceš tvrdit, že to byl mutant?  :D
Překládám: The Superannuated Man #2
Hotovo: 70 %

mira

14 Duben, 2009, 16:12:40 #9 Naposled upraveno: 14 Duben, 2009, 16:14:39 od mira
Citace od: Ninjer v 14 Duben, 2009, 13:12:25
Ne bez řádného výcviku a zkušeností, ale potom možná jo. Prostě bych to bral jako dovednost, kterou se člověk MŮŽE naučit (ale nemusí).

Vem si třeba toho tibetského mnicha, co se nechal upálit a ani se při tom nepohnul. Mi chceš tvrdit, že to byl mutant?  :D


Nepleť dohromady realitu a comix. A navíc operaci by bez uspání nevydržel žádnej voják ať už by byl sebevíc trénovanej snášet bolest.
To je přece jasný. Jsou určitý meze, kde ti nepomůže žádnej trénink.
Mrkni se sem: http://en.wikipedia.org/wiki/Punisher_(comics)

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Jméno nejznámější česko-slovenské komiksové série od Jaroslava Němečka kde je Bobík, Fifinka, Pinďa a Myšpulín - slovo pište bez háčků a čárek!:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal