Daredevil

Založil SaNiGU, 08 Únor, 2009, 14:05:19

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

SaNiGU

08 Únor, 2009, 14:05:19 Naposled upraveno: 23 Září, 2010, 17:48:02 od SaNiGU

Skutočné meno: Matthew Michael Murdock
Povolania: právnik, superhrdina
Identita: aj keď väčšina ľudí tuší, že je Dardevilom, dodnes to popiera
Miesto narodenia: New York, Hells Kitchen
Príbuzní: Johnatan Murdock (otec), Grace Murdock (matka), Milla
               Donovan (manželka)
Spojenci: Kapitán Amerika, Spider-man, Wolverine, Elektra, Čierna         
               Vdova, Ben Urich, Ronin (Echo), Luke Cage, Iron Fist
Nepriatelia: Kingpin, Mister Fear, Gladiator, Purple Man, Jester,
                  Bullseye

Životopis:
John Murdock bol amatérsky boxer, ktorý sľúbil svojej žene na smrteľnej posteli, že mladému Mattovi zabezpečí lepší život než ako bol ten jeho. A preto vždy kládol dôraz na vzdelanie svojho syna s ktorého sa stal vynikajúci študent a ktorému sa jeho rovesníci vysmievali pre jeho utiahnutejšiu povahu a útlejšiu postavu. Dali mu prezývku ,,DAREDEVIL". Preto sa rozhodol, že začne v tajnosti trénovať. Jedného dňa sa Matt stal svedkom toho ako jedného slepého muža takmer zrazil kamión no on ho zachráni ale Murdocka zasiahne radiácia s rádioaktívneho odpadu ktorý kamión preváža. Radiácia Matta oslepí no zároveň u neho vyvolá genetickú mutáciu ktorej dôsledkom sa všetky jeho ostávajúce zmysly nezvyčajne vyvinú. Jeho sluch je natoľko citlivý, že dokáže zachytiť aj tie najjemnejšie zvukové vlny (ČIERNA VDOVA raz dokonca o ňom povedala, že dokáže počuť ako o blok ďalej dopadne špendlík). Svojim hmatom dokáže cítiť potlač na papiery, udržiavať rovnováhu a je ho koža je schopná ucítiť aj najmenšiu zmenu teploty. Vďaka svojmu čuchu dokáže spoznať a rozlíšiť kohokoľvek s kým bol už aspon raz v kontakte. Dokáže hľadanú osobu prenasledovať v dave ľudí len podľa jeho pachu. Podľa chuti dokáže rozoznať akúkoľvek látku, jedlo, jed a pod. Až také dokonalé sú jeho zmysly. Mattovým učiteľom sa stal STICK slepý muž, ktorý ho vyučil slepeckému umeniu boja a naučil ho ako čo najefektívnejšie využívať svoje zmysly. Murdock si na Columbijskej univerzite našiel dobrého priateľa menom Franklin ,,FOGGY" Nelson s ktorým sa stali dlhoročný priatelia. Na univerzite spoznal aj svoju prvú veľkú lásku: ELEKTRU NATCHIOS, dcéru gréckeho veľvyslanca. Raz ju však spolu s jej otcom unieli teroristi. A preto sa Matt rozhodol prvý krát vystúpiť ako DAREDEVIL. Pri ich záchrane však jedna zblúdilá guľka trafila Elektrinho otca ktorý zomrel. Zničená Elektra opustila univerzitu. Neskôr sa v Mattovom živote opäť objavila ale už ako nájomná vrahyňa ktorá sa snažila získať peniaze aby sa mohol jej syn vyučiť. Jack, Mattov otec ktorý ako amatérsky boxer už starnul a vychádzal s formy uzavrel zmluvu s ROSCOEM SWEENYM. Vtedy dosiahol významné úspechy ale vedel, že tie zápasy boli skompromitované. Raz sa Roscoe rozhodol, že v ďalšom zápase musí Jack prehrať. Ale Jack, ktorý ho nechcel poslúchnuť zvlášť preto, že jeho syn to sledoval, vyhral zápas. Urazený a pomstychtivý Sweeney nechal Murdocka staršieho zastreliť nájomným vrahom SLADOM. Matt sa kvôli tomuto dlho trápil a vynil sa za jeho smrť. Po ukončení štúdia na univerzite si so svojim najlepším priateľom Nelsnom otvoril vlastnú právnicku kanceláriu. No nikdy sa nevzdal myšlienky, že vrahov svojho otca postavý pred spravodlivosť. Ale nedokázal to ako právnik, preto sa rozhodol, že si oblečie kostým Daredevila a bude bojovať proti zločinu vlastným spôsobom. Jeho citlivé zmysly a tréning mu niekoľkonásobne nahradili zrak a preto mal v súbojoch oproti svojim nepriateľom ešte aj výhodu. Daredevil bojoval so Sweenym aj Sladeom. Sleda zajal a prinútil ho aby sa priznal polícii. Roscoe, ktorý vystrašený unikal pred Daredevilom dostal infarkt. Murdock potom ďalej pokračoval v ochrane nevinných. Jeho najväčším nepriateľom sa stal KINGPIN alias WILSON FISK - boss organizovaného zločinu na Východnom Pobreží (v New Yorku). Časom sa Matt opäť stretol s Elektrou no tentoraz nie ako priatelia ale v boji. Elektru si najal Kingpin na odstránenie Daredevila. Elektra ale bola neskôr zabitá BULLSEYOM psychopatickým vrahom. Ale aspoň tomu všetko nasvedčovalo. Matt sa mnohokrát stretol v boji s obyčajnými zločincami ako aj tými najmocnejšími superzloduchmi. Daredevil sa v mnohých prípadoch spojil s niekoľkými superhrdinami ako napr. s WOLVERINE-nom alebo s PUNISHER-om (FRANK CASTLE) (s ktorým však nikdy nenašiel spoločnú reč) ale ako jeho najlepší spojenec a priateľ sa osvedčil SPIDER-MAN a.k.a. PETER PARKER. Dokonca vzájomne poznajú aj svoje tajné identity. S Punisherom sa naopak často dostával do sporu kvôli jeho nevyspytatelnej a prudkej povahe. Raz dokonca na Matta aj vystrelil, keď sa pred ním snažil zachrániť jedného drobného dílera. Od tej doby bola ich vzájomná dôvera naštrbená ale Murdock aj napriek tomu ukryl Castla keď po ňom polícia intenzívne pátrala. Neskôr ho Matt chcel za pomoci Wolverina a Spider-mana zmeniť ale on povedal, že so svojou súkromnou vendetou skončí íba vtedy keď ho zabijú. Daredevil je v  nútený čeliť mnohým problémom ako napr. tomu, že väčšina ľudí tuší, že Matt Murdock je Daredevil za čo môže Kingpin. Ďalej tomu, že z Raftu utieklo niekolko desiatok superzločincov plus zákonu o registrácií superľudí. Aj napriek všetkému odmietol keď mu Kapitán Amerika ponúkol miesto u nových pomstiteľov a odkázal ho na istú MAYU LOPEZ alias ECHO/RONIN ktorá je hluchá a má podobný bojový štýl ako Daredevil a s ktorou sú veľmi dobrý priatelia.

Charakteristika:
Výška: 182 cm
Váha: 90 kg
Farba očí: modré
Farba vlasov: ryšavé
Farba pleti: biela

Schopnosti:
Daredevil má skvelý výcvik, pohyblivosť a rýchlosť niekoľkonásobne prekračujúce schopnosti olympijského atléta. Osvojil si mnoho východných bojových umení a taktík ako aj americký box. Jeho štýl je ale osobitý, keďže je slepý čo mu však dokonale kompenzujú jeho zostrené zmysly.

Zbrane, výstroj:
Daredevilovou jedinou zbraňou je jeho palica, ktorú nosí pri sebe zamaskovanú ako bielu slepeckú paličku. Skladá sa z dvoch častí: spodná časť je z tvrdého kovu a vrchnú časť tvorí vystreľovacie zariadenie pomocou ktorého sa dokáže zachytiť na pevných predmetoch alebo tiež spacifikovať nepriateľa.

Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

thx to Sir_Pete
Moje preklady: http://www.kocogel.info/index.php?topic=8512.0

SaNiGU

nj ak by niečo nesedelo thak tak ako predtým upozorniť alebo opraviť :)

thx to Sir_Pete

Daredevil150

Citace od: SaNiGU v 08 Únor, 2009, 14:07:42
nj ak by niečo nesedelo thak tak ako predtým upozorniť alebo opraviť :)
caw  cital som tvoje veci o Venomovi a Daredevilovi :D niezeby som ta chcel nejak podpichovat ale je to z vlastnej hlavy abo pomohli nejake marvel encyklopedie? bo ked encyklopedie ta uved zdroje aby som vedel odkial cerpas

SaNiGU

no nebolo to z mojej hlavy. Tieto články som preložil ešte kedysi na úplne prvom comix fóre a odvtedy sa mi váľali na disku a čakali na svoju príležitosť. Už ani newim z akej stránky som to čerpal ale kebyže trochu popátram možno by som ju našiel. Predpokladám však, že by ti to moc nepomohlo lebo to je preložené z hun :D No a samozrejme ja som tam pridal tiež niečo svoje a doplnil o aktuálnejšie informácie.   

thx to Sir_Pete

Daredevil150

Citace od: SaNiGU v 08 Únor, 2009, 14:52:49
no nebolo to z mojej hlavy. Tieto články som preložil ešte kedysi na úplne prvom comix fóre a odvtedy sa mi váľali na disku a čakali na svoju príležitosť. Už ani newim z akej stránky som to čerpal ale kebyže trochu popátram možno by som ju našiel. Predpokladám však, že by ti to moc nepomohlo lebo to je preložené z hun :D No a samozrejme ja som tam pridal tiež niečo svoje a doplnil o aktuálnejšie informácie.   
:D diky dobry si :D:D:D

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí

+-Komiksový kalendář