Blade

Založil keram, 07 Únor, 2009, 17:56:02

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

keram

07 Únor, 2009, 17:56:02 Naposled upraveno: 20 Červen, 2009, 20:27:48 od Toebiash


Stalo sa vám, že vám žena, prípadne muž, zanechal na krku niečo viac než len cucflek? Nevidíte sa v zrkadle, máte predĺžené rezáky, nadludskú silu a neukojitelnú chuť na krv? No, blahoželám vám, je z vás upír, prípadne vamp. A ako správne tvory noci, by ste mali vedieť niečo o našom najväčšom protivníkovi. Nie, nehovorím o slnečnom svetla, ani striebre, ani o cesnaku, či kríži. Reč je o Bladeovi.

Povieme si niečo o jeho pôsobení v komiksoch. Kde sa vzal, kto to vlastne je a prečo sa snaží, ako sa pekne vraví, ,,vopíchat" všetky tvory noci, vrátane hlavného šéfa, Drakulu.

Blade sa prvýkrát objavil v roku 1973, v desiatom čísle série The Tomb of Dracula. Zabudnite na vazbiča s coolovým zostrihom, striebornými kolíkmi, brokovnicou a mečom. Zabudnite na Wesleyho Snipesa. Vtedy tu bol iba obyčajne vyzerajúci chlap s afrom, divnými okuliarmi a drevenými dýkami. Za jeho zrodom stáli, držitel mnohých ocenení Marv Wolfman (Crisis of Infinite Earths) a kreslič Gene Colan (Daredevil, Howard the Duck). Za jeho doslovný zrod mohol upír menom Deacon Frost. Koncom devätnásteho storočia, v istom bordeli, mala tehotná prostitútka Tara Brooksová pôrodné bolesti. Bol povolaný doktor, aby jej pomohol pri pôrode, lenže ten z nej, namiesto pomoci, vysal všetku krv, čím ju zabil. Dieťa prežilo a Frostovým pričinením sa mu do krvi dostali enzými vďaka ktorým získal upíriu silu a všetky ostatné vlastnosti, ktoré robia upíra upírom. S jediným rozdielom: bol odolný voči všetkému čo upírom škodí. Technicky povedané - Blade je dhampír. Laicky povedané - je to daywalker/denný tvor.

Lenže Blade nie je jediným lovcom upírov a má aj pár spojencov. V sérii The Tomb of Dracula sa stretol s Quincym Harkerom (syn Jonathana Harkera), Rachel Van Helsingovou (pravnučka Abrahama Van Helsinga) a Frankom Drakeom (potomok Drakulu). Jeho spojencom sa stal aj ,,nepravý" upír Morbius. Neskôr narazil na súkromného upírieho detektíva, Hannibala Kinga. Blade, Drake a King založili tým lovcov upírov menom Nightstalkers. Lenže toto partnerstvo velmi dlho nevydržalo a Blade bol opäť sám.

Okrem príbehov v The Tomb of Dracula a Nightstalkers vystupoval aj v sériách, ako napríklad Adventure into Fear, Vampire Tales, Marvel Preview... Až neskôr dostal svoju vlastnú sériu, Blade: The Vampire Hunter, ktorá mala desať dielov. Potom nasledovali one-shoty Blade: Crescent City Blues a Sins of the Father. V Marveli sa rozhodli vydať ďalšiu šesťdielnu sériu, ale vydali z nej iba tri čísla. Potom bola vydaná ďalšia miniséria, Blade: Vampire Hunter. Nasledovala druhá séria menom Blade, tá mala iba šesť čísiel. A posledná, tretia séria Blade, vydržala iba dvanásť čísiel.

Blade má na vlastné minisérie fakt smolu. Ten chudák dokonca prišiel o ruku. O okolnostiach toho incidentu nebudem hovoriť, len dodám, že Blade, ako zamestnanec S.H.I.E.L.D.u, dostal náhradnú ,,ruku." Po všetkých týchto útrapách skončil v Britskej tajnej službe, MI13.

Blade, ako postava to nemá práve najlahšie. Ludí nezaujíma, že už po tisící krát ,,vopíchal" Drakulu, že nechce piť krv ludí, že je dobrý v zabíjaní... niečo tomu chýba. Môžeme byť radi, že je úspešný aspoň vo filmoch - hlavne v tom prvom - v ktorých ho výborne stvárnil Wesley Snipes. Okrem filmov sa táto postava objavila aj v televíznom seriáli, Blade: The series. V ňom ho nestvárnil Snipes, ale americký herec a hudobník Kirk Jones. Tento seriál mal krátku životnosť: jedna séria, dvanásť dielov a koniec. A pozmenený Blade sa párkrát objavil aj v animovanom seriáli Spider-man: The Animated Series.
Záver: táto postava má fakt smolu. Chce to niečo nové, niečo neokukané, dalo by sa povedať, novú krv... a tú by Blade fakt potreboval. Ale aspoň už vieme čo je to ten Blade zač. Síce sme to vďaka filmom vedeli, ale teraz už vieme, že to nemá v živote práve lahké.


Zdá se vám toto encyklopedické heslo neúplné, chybné, chcete jej doplnit o další informace, obrázky, odkazy, upravit, vylepšit, propojit některá slova s odkazy na podobná, související hesla v encyklopedii nebo cokoli jiného?
Dejte vědět níže do tohoto tématu, nebo tak přímo učiňte a editujte tento příspěvek

mira

Hmm... Zajímavé povídání. Škoda, že už nedělejí další díly toho seriálu Blade.
Protože byl celkem povedenej. Akce byla prakticky v každém díle.

              Škoda. :'(
Plus další film v nedohlednu. Aspoň než ho pustěj.

Rychlá odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 90 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno:
E-mail:
Ověření:
Please leave this box empty:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:


Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


+-Komiksový kalendář

Powered by EzPortal